BAŞKAN SAKA’DAN 9 EYLÜL KURTULUŞ MESAJI

07.09.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, kurtuluşun önceki yıllarda olduğu gibi halkla birlikte coşku içerisinde kutlanabilmesi için program hazırladıklarını ifade etti. Edremit’in 797 gün işgal altında kaldıktan sonra 9 Eylül 1922’de düşmanın kovulması ile özgürlüğüne kavuştuğunu ifade eden Başkan Saka, şu mesajı verdi:

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Edremit’in tarihinde önemli bir yeri bulunan Kuva-yi Milliye kahramanı Kaymakam Şehit Hamdibey ve tüm şehitleri andığı mesajında şöyle dedi; “Edremit 797 gün işgal altında kaldıktan sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan milli mücadelede Kaymakam Şehit Hamdibey ve vatanseverlerin mücadelesi sonucu 9 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtularak özgürlüğüne kavuşmuştur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki kahraman ordumuzun, 96 yıl önce bugün vatan topraklarından düşmanı tamamen temizleyerek elde ettiği zaferle ulusumuzun bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuş, Anadolu coğrafyasında laik, demokratik ve çağdaş bir Cumhuriyet’in kurulmasını sağlayacak olan süreci başlatmıştır.

9 Eylül tarihimizde sadece Edremit’imiz ile İzmir’in kurtuluşu değil, vatan topraklarının düşmandan tamamen kurtulduğu gündür. Atalarımızın, hiçbir etnik ya da dinsel ayrım olmadan, tek vücut halinde gözlerini bile kırpmadan ölüme koştukları destansı bir savaşın ardından kurulan cumhuriyetimizi, çağdaş ve laik bir hukuk düzeni içinde sonsuza dek yaşatmak hepimizin birinci görevi olmak zorundadır. Ulusal bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatmanın şartı, çağdaşlık yolunda Atatürk Devrimleri’nin ışığında, azimle ilerlemekten geçmektedir. Bize bu günü armağan eden, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile haklılığının verdiği inançla gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu ödemek için, onların yurdumuz üzerinde gözü olan emperyalist güçlere verdiği dersi aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.

Edremit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşarken diğer yandan FETÖ gibi,  PKK gibi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden tüm hain şer odaklarını bir kez daha lanetliyorum.

Milletimizin birlik ve beraberliği tüm hesapları bozacak ve hainleri mutlaka yenecektir.

Bize bu güzel yurdu kazandıran başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu uğurda canını veren değerli Kaymakamımız Şehit Hamdi Bey’i ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, bütün hemşerilerimin Kurtuluş Günü’nü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
EDREMİT BELEDİYESİ SEZON ÖNCESİ TAM GAZ

Edremit Belediyesi’nin kilitli parke taşı döşeme çalışmaları ilçenin dört bir yanında devam ediyor. Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından...

KARARNAMELERLE, BUYRUKLARLA YÖNETİLEN BİR ÜLKE İSTEMİYORSAK 16 NİSAN’DA HAYIR DİYECEĞİZ.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın çalışmalarını Balya ve Edremit’te sürdürdü. Kocaseyit havaalanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı...

Zeytinli Rock Festivalinde 15 Yaşındaki Çocuk Uyuşturucudan Öldü

Dün gece yaşanan olayda 15 yaşında bir çocuğun (F.S) uyuşturucu madde kullanımından hayatını kaybettiği öğrenildi. Edremit Devlet Hastanesi Acil Servisine...

Kırsal Kalkınmada Öncü

Çanakkale Ayvacık İlçesi Kırsal Kalkınmada Öncü olarak devam ediyor.

İsmail Cankul’un Kurban Bayramı Mesajı

İsmail Cankul'un Kurban Bayramı Mesajı

Kapat