KİMSEYE YARANAMAYAN KAMİL SAKA

03.09.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, zengin babanın borçlarını ödemeyen evlatları gibi borç bırakanların borçlarını ödemeyi kader edinmişçesine, göreve başladığı günden bugüne, hem Edremit Belediyesinin eski dönemlerine ait borçları hem de büyükşehir yasasıyla kapatılan belde belediyelerine ait borçları ödemekte. Buna rağmen yönettikleri belediyeleri gırtlağına kadar borç batağında bırakanların bugünlerde Kamil Saka’nın CHP’den aday gösterilmeyeceği yönünde sağda solda sözler sarf ettikleri, başkanlık için isimlerinin geçtiğini konuştukları öne sürülüyor.

BOZBEY’İN AĞIR CEZADAKİ DAVALARI
Bir dönem Edremit Belediye Başkanlığı yapan ve dönemi içinde belediyeyi icralık duruma düşüren Yunus Bozbey’in halen Ağır Ceza Mahkemelerinden aldığı cezaların Yargıtay’da bekliyor olmasından dolayı, Bozbey’in Ak Parti tarafından kesinlikle aday gösterilmeyeceği Ak Parti üst yönetiminden bazı isimlerin ifade ettiği konu.

KILIÇ’IN YARGITAY’DAKİ DOSYALARI
Saka’dan önce belediyeyi yöneten Tuncay Kılıç’ın da halen Yargıtay’daki dosyalarının bulunması ve de belediyeyi borçlarla bırakması sebebiyle ne MHP’den ne de İyi Parti’den aday gösterilmesinin mümkün olmayacağı siyasi kulislerde konuşulan konu.

SELMAN HASAN ARSLAN
Siyasi hayatına ANAP’ta başlayıp önce DSP’nin Arı’sına ardından da körfez siyasetinde reyting alanı olan CHP’ye transfer olan Arslan’ın, mezhepçi ve Kürtçü kadrolar ile inşaat baronlarının da desteği ile Kamil Saka’nın CHP’den aday gösterilmemesi için kulis faaliyetlerini sürdürse de, Edremit’te siyaset üstü isim olan Kamil Saka’nın isminin çizilmesinin mümkün olamayacağı değerlendirilmekte. Hayatında tek bir seçim kazanma başarısı bile gösterememiş Kılıçdaroğlu’nun hayatı boyunca girdiği bütün seçimleri kazanmış Kamil Saka’yı CHP adayı olarak göstermekten başka çıkar yolu da bulunmamaktadır. Edremit’te Alevicilik ve Kürtçülük akımının gözbebeği aynı zamanda inşaat baronlarının gözdesi Arslan’ın sırtına yüklenen misyonun ne olduğunu herkes net görmekte. Bu nedenle de zayıf ihtimal de olsa, Edremit’te Saka’nın CHP’den gösterilmeme durumu söz konusu olduğu anda, CHP ikiye bölünmekten kurtulamayacaktır. Kamil Saka ismiyle güç testine kalkışmayı düşünen her kıt fikir acı gerçeklerle eninde sonunda yüzleşecektir.

İSTEPNE BAŞKAN ADAYI KONUMUNDAKİ ÖZPOLAT
Altınoluk’ta şunu yaptım bunu ettim diye sosyal ağlarda atıp tutup Hasan Özpolat, mezhepçi ve Kürtçü lobi ile inşaat baronlarının istepne başkan adayı konumunda bulunmakta. Arslan’ın olası isminin çizilmesi durumunda Kamil Saka’ya alternatif olabilme ihtimali üzerinden siyaset arenasında görünen Özpolat da, Altınoluk’u bıraktığı trilyonluk borç batağıyla teslim etmişti. Son süreçte Saka’yı devirme harekatında Arslan’ın başkan adayı gösterilmesi durumunda başkan yardımcılığı ile idare etmeye de razı olacağı düşünülen Özpolat’ın istepne başkan adayı konumundan kurtulup kurtulamayacağını zaman gösterecek.

KAMİL SAKA GERÇEĞİ
Hakkında yüzlerce şikayet gerçekleştirildi. Nice müfettişler gelip incelemelerde bulundu. Tek bir yolsuzluk ortaya kimse koyamadı. Bunlar yetmezmiş gibi trilyonlarca borcu önce yapılandırmayı ardından da ödemeyi başardı. Göreve başladığı günden bugüne tek bir personelin maaşı gecikmedi. Belediyeye bağlı ED-BEL uyguladığı reformlarla yüzlerce istihdama imkan tanırken çalışanlar tıkır tıkır maaşlarını almakta. Böylesi çılgın rakamlarla ifade edilen borç batağından belediyeyi kurtarıp çalışanlarının maaşlarını günü gününe ödeyebilmek, bu süreçte de sosyal belediyecilik kapsamında yatırımlarına devam edebilmek hakikaten ciddi iştir. Saka bunu başarabildiği içindir ki, hakkında tek bir yolsuzluk dosyası bile açılamadı.

 

Zengin babanın borçlarını ödemeyen evlatları misali borçlarını ödemeyen belediye başkanlarının borçlarını ödemeyi kader edinen Kamil Saka gerçeğini anlattım sizlere. Çöp kamyonu gelmezden yarım saat önce çekilmiş konteynerler ile zarar görmez Saka. Vatandaş da her şeyi vicdan tartısında tartmakta. Edremit Sanayi şehri olmadığı içindir ki turizm ve kültürel etkinliklerle öne çıkmak zorunda. Bunun içindir ki beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz kitap fuarlarına sevmeyeceğiniz isimler de katılacak. Demokratik tahammül gereği katlanmayı bileceksiniz. Demokrasi budur zaten. Alkol tüketimi had safhaya çıkıyor yaygarı koparanlar festival çevresinde alkol satışı rekoru kıranlarla hatıra fotoğrafı çektirmekten de geri kalmıyor. Zeytinli ve Akçay esnafına gidip sordunuz mu festivalin ekonomik katkısını hissettiniz mi diye? Zeytinli bölgesinde yaşayan nice insanın evinde tencereyle pilav nohut yapıp sattığını göremiyormusunuz? Turizm yerli veya yabancı insanların bölgeye getirilmesiyle hareket kazanır. Oteller de kalacak yer yok. Herkes memnun görebildiğim kadarıyla. Memnun olmayan kim? Saka’nın bacasız sanayi turizmi bölge ekonomisine kazandırmasından rahatsız olanlar. Saka’nın çok mu umurunda? İşini doğru yapmanın keyfi ile hareket etmekte. Hareketli sezonu daha geniş yelpazeye kaydırma hedeflerinde. Kazdağlarında düzenlenen etkinlikler, yarışmalar ile farkında değilsiniz belki ama bu sezon körfeze milyon milyon insan geldi gitti. Rakamın artmasını hakikaten isteyen insanmısın diye sorarsanız, trafik çilesinden yılmış bir birey olarak kesinlikle hayır derim ama sanayi şehri olamayacağımız gerçeği noktasında turizmin canlandırılması ve kültürel etkinliklerin artması gerektiğini söyleyebilirim. İşimiz gazetecilik ve doğruları haykırmak zorundayız. Saka’nın yukarı taşıdığı çıtayı daha yukarılara çıkarabilecek hayalleri olan insan var ise çıksın ortaya hemen destekleyelim. Ama Saka insin de ben oturayım koltuğa hayali kuranların, geçmişte bıraktıkları borç bataklıklarında Edremitlinin nasıl boğulduğunu gördüğüm için Saka’nın alternatifi yok diyebilirim. Aksini savunacak kim var ise alır canlı yayında konuk ederim.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
TAKİYE YAPMA EDİP BAŞKAN..!

30 Ağustos törenlerine katılmayıp Atatürk ve silah arkadaşları anma gereği duymayan Uğur’un Avlu’da temel atma töreninde Atatürk resmini koydurup Reisin...

KARESİSPOR SEZONU DERBİYLE AÇIYOR

Balıkesir’in Türkiye Basketbol Ligi’ndeki temsilcisi Karesispor, 2018-2019 sezonu ilk maçında kendi evinde Bandırma Kırmızı’yı konuk ediyor. Türkiye Basketbol Ligi’nde Balıkesir...

BAŞKAN ORKAN: “ÇEVRE DOSTU BİR KENT OLMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Karesi Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kentin değişik noktalarına cam atık kumbarası yerleştirdi.

BURHANİYE’DE 65 Yaş ÜSTÜNE MASKE DAĞITILDI

Corona virüsü ile mücadele kapsamında bugün  sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlara Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından...

BURHANİYE’DE MEZARLIKLAR BAKIMA ALINDI

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Burhaniye’deki mezarlıklar bakıma alındı.

Kapat