Başkan Kafaoğlu “Mirasımıza Sahip Çıkacağız”

07.08.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Antandros kazılarının gün yüzüne çıkması için vereceği destek dernek yöneticileri ve sanatseverler tarafından takdirle karşılandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Altınoluk Mahallesi’nde tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen “Aeneas ile Troidan Antandrosa” etkinliğine katıldı. Tarihi Abdullah Efendi Konağının açılışının ardından sanatseverlerin yaptığı resim sergisi gezildi.

Etkinlikte konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Yeter ki tarih ortaya çıksın, üzerimize düşeni yapmaya, ne gerekiyorsa destek vermeye hazırız” dedi, programa katılan sanatseverlerin büyük alkışını aldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada, “Buralarda bulunan tarihi değerlerimize mutlaka sahip çıkmamız lazım. Tabi ki sadece bu resmi kurumlarının sahipliği ile olmaz, sivil inisiyatifinin de ön alması ve gayret göstermesi gerekli. İşte buna en güzel örnekt de Antandros Antik Şehrini kurtarmak ve korumak için kurulmuş dernek var, onun yöneticilerini kutluyorum, tebrik ediyorum. Antandros sadece Altınoluk, Edremit veya Balıkesir’in değil Türkiye’nin ve dünyanın mirasıdır. Buralardan tarih geçti. Bizim buralara sahip çıkmamız lazım. Bu kazıların bir an evvel tamamlanıp gün yüzüne çıkması gerekli. Biz de yerel yöneticiler olarak sizlerin arkanızdayız, desteklerimizi sizlere arttırarak vermeye devam edeceğiz. Bu söz de kalmayacak özde olacak. Buralarda bir tarih var, insanlığa kazandırılacak sanat var. Mutlaka bunun sorumluluğunu yüreğimizde hissetmemiz lazım, bir şehrin yöneticisi olarak bunu yüreğimizde hissediyoruz, ne istiyorsanız vermeye hazırız yeter ki tarih ortaya çıksın. Dernek yetkilileri ve üniversitemizin çalışmalarının arttırmasını diliyorum. Üzerimize düşecek görevi de her zaman yapmaya hazırız” dedi.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Körfez KOM ile Korkutulduğu Günleri Unutmadı

Edremit Belediyesi’ne yapılan “BEYAZ SAYFA” operasyonu kapsamında, daha sanık avukatlarının bile elinde olmayan iddianamelerin, bazı gazetecilerde nasıl olabildiğini bugün anlayabiliyor...

ŞAHPA AVM

ev eşyası , kozmatik,cam,plastik

KÜÇÜK ÖĞRENCİ BELEDİYECİLİK KONUSUNDA BAŞKAN UYSAL’DAN BİLGİ ALDI

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yoğun iş temposu arasında öğrencilere de vakit ayırarak yerel yönetimler konusunda ödev alan öğrencilere yardımcı...

Edremit Başkan Saka ile Büyüyor, Gelişiyor

Edremit Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile ilçenin dört bir yanı şantiyeye dönüştü. İlçenin turistik Akçay Mahallesi’nde Oruç Reis Caddesi ve...

Bakan Kurum Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret için geldiği Balıkesir'de Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Kapat