İtfaiye Raporu Olmadan Ruhsat Verildi (Mi)..?

16.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Edremit’te FETÖ operasyonuyla hakkında soruşturma başlatılan, FETÖ ile bağlantısı olduğu için kapatılan ESİAD üyesi Ayhan Bülbül’ün binasının teras katında geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen Teras Kafe’nin itfaiye raporu olmadan ruhsat verildiği ve ticari faaliyetine izin verildiği iddiaları ortalığı karıştırdı.

01

Kamil Saka’nın geçtiğimiz ay yayınlanan bir yerel dergide fetö elebaşısından talimat alan belediye başkanı olarak kapak edilmesinin ardından, fetö soruşturması kapsamında hakkında işlem başlatılan ve adli kontrolle salınan Ayhan Bülbül’e ait binanın teras katında itfaiye raporu olmadan ruhsat verildiğine dair iddialar sonrasında, belediye başkanı Kamil Saka ve ruhsat müdürü Gökhan Domalı’nın açıklamada bulunması bekleniyor.

02

Öne sürülen iddialara göre itfaiye raporu olmadan ruhsat verilerek insan hayatının tehlikeye atıldığı, ruhsat verilen kafeteryanın insanların vakitlerini geçirdiği bir mekan olması nedeniyle, yaşamlarının risk altında olduğu değerlendirildiğinde, iddiaların doğruluğunun gerçekleşmesi durumunda, işletmenin itfaiye raporunu tamamlayıncaya kadar ticari faaliyetine izin verilmeyeceği yönünde görüşlerini bildiren konuya vakıf uzmanlar, bu kafeteryada insanların hayatlarını kimsenin riske etme hakkı olamaz. İtfaiye raporu olmadan ruhsat verilmesi usule uygun değildir. Ruhsatı verenler hakkında yasal süreç başlatılabilir dedi.

03

İtfaiye raporu verilmeden ruhsat verilmesi sürecinde, bazı isimlerin de işin içine kirli emellerle karıştığı ve arada aracı olan bazı kişilerin 5.000 TL gibi bir rakamla işe aracılık ettiği yönünde iddiaların da bulunması, kafaları manidar şekilde karıştırmaya yetti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ruhsat meselelerinden dolayı son dönemde fazlaca gündeme gelmeye başlaması oldukça dikkat çeken konu olmakta. Geçtiğimiz günlerde Güre Yağcılar mevkiindeki Adrina Otel’e Güre Belediye Başkanı iken kendi verdiği ruhsatta sorun çıkması üzerine Edremit Belediye Başkanı olarak Adrina Otel’i mühürlemek zorunda kalmıştı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
13 NİSAN CADDESİ, YEPYENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK, ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Ayvalık Belediyesi, yol onarım çalışmaları atağını 13 Nisan Caddesi’yle taçlandırmayı hedefliyor

BURHANİYE’DE HER GÜN 250 HANEYE SICAK YEMEK GİDİYOR

Burhaniye Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yönelik yıl boyu yapılan sıcak yemek hizmeti verecek. Her gün pişirilen yemekler 250 haneye ulaşmaya başladı.

KUVAYI MİLLİYE ŞEHRİ BALIKESİR’İMİZİN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın; Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlığı için verdiği mücadelede Balıkesir’in kahraman evlatlarının...

GENÇLERİMİZ CUMHURİYET RESEPSİYONUNDA…

Cumhuriyet Bayramının 95. Yıl dönümü münasebetiyle Balıkesir Valimiz Ersin YAZICI tarafından Öğretmenevinde Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi.

EDREMİT PARKLARI İLE NEFES ALACAK..

Edremit Belediyesi tarafından yeni parklar ile yeşil alanlar çoğaltılıyor. Oyun grupları ve spor aletleri ile donatılan parklar halkın yeni nefes...

Kapat