ÇILGIN EZCACI VE KÖPEĞİ GECELERİ NE AYARLIYOR?

13.06.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Balıkesir’in Alaçam Dağlarının eteklerinde aşüfte özellikleriyle hovarda takılanların gözdesi eczacı hatun son günlerde beslediği köpeğe kemik yetiştiremez olmuş.

Bir de sevgilisi varmış benzinlikte çalışan bir pompacı. Gün içinde köpeğiyle oynaşan aşüfte geceleri de pompacı sevgilisiyle orası senin burası benim ruhundaki yangını söndürme derdindeymiş. Her ne kadar beslediği köpeği aşüfteye sevgi gösterisinde bulunurken suratında yalanmadık yer bırakmasa da ruh yangınını söndürecek nefese sahip değilmiş. Kemik gördüğü anda iliğine kadar sıyıran köpek yiye yiye dışkı atmayı unutup obez ötesi konuma hale büründüğü için yangına derman pompacı sevgiliye düşüyormuş. Aşüfte hatunun geçenlerde bir sırdaşına bu köpek artık bir şeye de yaramıyor, bunu en iyisi bir otel ya da lokanta yakınına bırakmayı düşünüyorum demiş. Köpek için fark eden bir şey olmayacak neticede. İliğine kadar sıyıracak kemik veren kim olduğu önemli değil. Kemiği kim veriyorsa onun suratına sevgi yalamalıklarıyla sevgi pıtırcığı haline dönüşecektir. Alaçam Dağlarından namı memleketin dört bir yanına yayılan eczacı aşüfteye gelince, ruhundaki yangını söndürecek bir pompacı sevgili her zaman bulurum diyormuş. Ne de olsa aşüftenin cüzdanı kalınmış. Meşhur aşüftenin maceralarını aktarmaya devam edeceğiz. Bizi kemik sıyıran itlerin ne olacakları ilgilendirmiyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Devamını oku:
ANNESİNİN MEZARINI İLK KEZ ZİYARET ETTİ

EN BÜYÜK ARZUSUNU BURHANİYE BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTİRDİ; ANNESİNİN MEZARINI İLK KEZ ZİYARET ETTİ

Başkan Kafaoğlu’dan Basın Açıklaması

7 Kasım 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve aynı zamanda Partimizin genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleri ile Altıeylül Belediye Başkanı iken,...

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI

Burhaniye’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 96.yıldönümü kutlandı.

Haftanın Mizahı

Haftanın Mizahı

Edremit Belediye Meclisi Taşınmazların Satışı Kararı

Kapat