Nazif Baran’ı Aklamaya Çalışanlar Yakacak..!

25.11.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Burhaniye Belediyesi’nin 2009-2014 yılları arasındaki neredeyse tüm doğrudan temin işlerini almasıyla kamuoyunun dikkatini çeken işadamı Nazif Baran’ın, almış olduğu işlerde hukuksuzluklar olduğuna dair suçlamalar sonrasında, Burhaniye 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

haber

Baran hakkındaki suçlamaların “KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ ZARARINA DOLANDIRICILIK, EDİMİN İFASINA FESAT KARIŞTIRMAK” gibi ciddi suçlarla gerçekleştirilmesi sonrasında, Nazif Baran hakkında dava açıldığını kamuoyuna aktarmıştık.

02

Nazif Baran’ı aklamaya çalışan bazı yayın organlarının yapmış olduğu yayınlar yüzünden Baran’ın başının daha da yanmasının söz konusu olduğuna dair iddialar yüksek sesle dile getirilir oldu.

01

Baran’ın oteline ait restaurant hakkında yıkım kararının her an gerçekleşebileceği de öne sürülen iddialar arasında yer alırken, Nazif Baran’a kendisini koruyor gibi görün yayınların, başını yakmaktan başka hiçbir şeye yaramayacağı hatırlatıldı.

Nazif Baran hakkında açılan davayla ilgili yaptığımız haberi itibarsızlaştırmak ve Baran’ı korumak maksadıyla yapıldığı düşünülen yayınlarda, dava açılmadığı yazılmıştı. Bu yayınları yapan ve o yayını okuyanları 24 Ocak 2017 günü Burhaniye Adliyesi’nde görmek isteriz. 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde o gün görülecek davalar listesini de yayınlama sözü veriyoruz.

Nazif Baran’ı korumak maksadı güttüğü belli olan haberlerde, soruşturma sırasında haklarında dava açılması uygun görülmeyen denilerek bahsi geçen kişilerin, devlet memuru sıfatıyla Burhaniye Belediyesi’nde çalışanlar olduğu gerçeğini bir kez daha kamuoyunu bilgilendirme noktasında anımsatırken, yargılama sürecine tesir etki etmemek adına, yarınlarda davanın hangi aşamalara gelebileceği, dönemin belediye başkanı Fikret Akova ve doğrudan temin dosyalarında isimleri geçen görevlilerin de dava kapsamına alınıp alınmayacağını zaman gösterecek.

03

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
BÜSTLER TAMİR EDİLİP BOYANDI

Burhaniye Belediyesi kırsal mahallelerde ki Atatürk büst ve heykelini tamir ederek boyama işlemlerini gerçekleştirdi.

KREŞ PROTOKOLÜNDE SONA GELİNDİ

Burhaniye Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevinin yapımı için imzalanacak protokol öncesi son hazırlıklar tamamladı.

HOLLANDA’DAN GELEN 145 ENGELLİ ARACI HAVRAN’A ULAŞTI

Balıkesir Hollandalılar Derneği ve Havran Eğmir Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlığı tarafından proje haline getirilen 75 akülü, 70 adet manuel tekerlekli sandalye...

BURHANİYE’DE PARK REVİZELERİ DEVAM EDİYOR

Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından kırsal ve merkez mahallelerde bulunan parklarda revize çalışmaları ve yeni çocuk oyun gruplarının kurulumları...

BURHANİYE BELEDİYESPOR U14 KIZ TAKIMI FİNAL OYNAYACAK

Burhaniye Belediyespor U14 Kız Basketbol Takımı namağlup olarak finallere kaldı.

Kapat