BALIKESİR’DE YASAĞA UYMAYANLARA CEZALAR KESİLDİ

11.05.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Balıkesir’de Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 387 kişiye cezalar kesildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan vatandaşlara cezalar yazıldı. Balıkesir’de uygulama yapan polis ve jandarma ekipleri kurallara uymayan kişilere para cezası yazdı.

 

Belirli şartlar dışında Balıkesir’in de aralarında olduğu 24 kent için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Getirilen kısıtlamalar kapsamında işi olmadığı halde sokağa çıkanlara polis ve jandarma tarafından uygulama yapıldı.

 

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde Cumartesi ve Pazar günü yapılan uygulamalarda kurallara uymayan 387 kişiye 392, 789 ve 3180 Türk Lirası arasında değişen miktarlarda para cezası kesildi.

 

Kovid -19 salgını ile mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etmektedir. Bu kapsamda uygulamaya konulan diğer tedbirler ile birlikte ilimizdeki şehir giriş/çıkışı, 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan ya da 20 yaş altındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamaları (istisnalar ve belirtilen günler hariç) aynı şekilde devam etmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Selim Yağcı’dan Büyükşehir’e Ziyaret

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Koordinatörü, Marmara Bölge Koordinatörü ve Bilecik Milletvekili Selim...

Haydi Edremitliler Maça

7 Ekim Pazar günü 15:00 Edremit Şehit Hamdibey Stadında Edremitli futbol severleri Edremit Sporun Gömeç Sporla yapacağı maça bekliyoruz.

Türkiye’nin ilk Zeytin Kümesi Edremit’te kuruldu!

Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi, Edremit Meslek Yüksekokulu, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Ticaret Borsası ile başlatılan “Edremit...

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Hazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı” kapsamında enflasyona karşı yüzde 10 indirim kampanyası Balıkesir’de de Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü...

14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

Burhaniye’de Çiftçiler Günü kutlandı.

Kapat