NAZIM HİKMET EDREMİT’TE ŞİİRLERİYLE ANILDI

19.01.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Edremit Belediyesi şair Nazım Hikmet Ran’a doğumunun 118. yılında anma etkinliği düzenledi. Ayşe Sıdıka Etnografya Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte büyük şair şiirleriyle anıldı.

Edremit Belediyesi’nin düzenlediği “Nazım Hikmet 118. Yaşında” etkinliğine katılım yoğun oldu. Şair Nazım Hikmet Ran’ın 118. doğum gününde gerçekleşen etkinlik Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde yapıldı. Moderatörlüğünü Müze Sorumlusu Cumhur Dokur’un yaptığı, Şair ve Yazar Oğuz Tümbaş, Atila Er, Selami Şimşek, Bülent Güldal’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşide şairin şiirleri okunarak yaşamından kesitler anlatıldı.

Özellikle şairin hemen hemen her şiirinde vurguladığı vatan hasreti, insan sevgisi ve aşk konularına dair düşünceleri tarihsel kayıtlardan aktarıldı. Bazı katılımcılar da şairin şiirlerine eşlik etti. Etkinlik sonunda Edremit Belediyesi Başkanvekili Tümdeniz Çelebi konuşmacılara teşekkür belgesi ve plaket verdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
EDREMİT PARKLARI İLE NEFES ALACAK..

Edremit Belediyesi tarafından yeni parklar ile yeşil alanlar çoğaltılıyor. Oyun grupları ve spor aletleri ile donatılan parklar halkın yeni nefes...

Selman Hasan Arslan’ın 19 Mayıs Kutlama İlanı

KUYUMCU KÖYÜ YAĞMUR HAYRI DÜZENLEDİ

Burhaniye Belediyesi Başkan vekili Özgür Atik Kuyumcu Köyünde Yağmur Hayrına Katıldı.

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE ÖĞRENCİLER İLE KİTAP OKUDU

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Burhaniye’ye gelerek Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Bengi Projesi kapsamında okulda...

GİRİŞİMCİLERE TARIMSAL DESTEKLEMELER KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Burhaniye Belediyesi’nden tarımsal destek bilgileri verildi.

Kapat