BURHANİYE’NİN ANIT VE HEYKELLERİ YENİLENİYOR

06.09.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Burhaniye Belediyesi anıt ve heykellerin bakım onarım ve temizliğine başladı. 

Burhaniye Belediyesi, başta Cumhuriyet Meydanında bulunan Mustafa Kemal Atatürk heykeli başta olmak üzere ilçe genelinde bulunan anıt büst ve heykellerin bakım onarım ve temizliğini yapmaya başladı.

Heykellerin dış etkenlerden oluşan kir ve pisliklerinden arındırılması için yapılan çalışmalar da, restoratör ve uzman personeller tarafından ilk olarak kumlama makinasıyla boyalar soyularak yeni bir plak tabakası oluşturuluyor. Yapılan koruma katmanından sonra iki kat cilalama işlemi yapılarak eser restorasyonu tamamlanıyor. 

Başta Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Harp Akademileri olmak üzere Haydarpaşa Garı, Koç Üniversitesi, Sabancı yalıları gibi birçok eseri restore eden Türkiye’de önemli projeler yapmış olan firma program doğrultusunda ilçedeki yıpranmış anıt ve heykellerin yenilenmesini sağlayacak.

İlçede ki irili ufaklı birçok anıt heykel ve büstlerin yenilenmesi için düğmeye basan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bu tür değerlerin zamana yenik düşmemesi için bakım ve onarımların her zaman yapılacağını vurgulayarak, her törende önünde saygı ile durduğumuz milli değerlerimizi korumakla mükellefiz. Burhaniye’nin sembolü olan Kuvva-i Milliye Anıtı’mızı da önümüzdeki ay yenileyerek temizliğini yapacağız” dedi.

 

 

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Edremit’li hayırsever Zehra Baysal’dan bir anaokulu daha

Edremit'in Akçay ve Altınoluk Mahallesi'ne iki anaokulu yaptıran hayırsever Zehra Baysal, üçüncü anaokulunu Kadıköy Mahallesi'ne yaptıracak.

KARESİ MECLİSİNDE ZAFER VE KURTULUŞ COŞKUSU

Zafer Bayramı’nın ve Kuvayi Milliye'nin Başkenti Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıldönümü öncesinde gerçekleştirilen meclis toplantısında AK Partili, MHP’li, CHP'li...

YÜCEL BAŞKANIMIZIN VİZYONUNA GÜVENİYORUZ

Balıkesir'deki ziyaretleri kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden AK Parti Genel Baskan Yardımcısı Mahir Ünal, "Yücel başkanımızın vizyonuna güveniyoruz" dedi.

BURHANİYE’DE STAD ÇİMLERİNDEN AY YILDIZLI BAYRAK

Burhaniye Belediyesi’nde Stat çimlerinden bayrak şekli yapıldı

BURHANİYE BELEDİYESİ RAMAZAN AYINA HAZIR

Burhaniye Belediyesi Ramazan Ayı için hazırlıklarını tamamladı.

Kapat