Dolar : Alış : 5.2810 / Satış : 5.2905
Euro : Alış : 6.0289 / Satış : 6.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit12°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZEYTİNCİLERİMİZİ BATIRMA NOKTASINA GETİRDİLER

Ana Sayfa » Haberler » Ulusal » ZEYTİNCİLERİMİZİ BATIRMA NOKTASINA GETİRDİLER
15 Kasım 2018
1582 defa görüntülendi
ZEYTİNCİLERİMİZİ BATIRMA NOKTASINA GETİRDİLER

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Suriye’den 50 bin ton zeytinyağının yasadışı yollarla getirildiğini belirterek, “Allah aşkına bu iktidarın zeytin ve zeytinyağı üreticisinden istediği nedir? Batırmak istiyorsa batırma noktasına getirdiler” dedi.

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın zeytin ve zeytinyağı üreticisinin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Üreticinin zor durumda olduğunu sık sık dile getiren Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Afrin’den 50 bin ton zeytinyağının kaçak yollarla Türkiye’ye getirilmesine tepki gösterdi.  “Gümrüğümüz, sınır güvenliğimiz 50 bin ton zeytinyağının kaçak olarak girmesine nasıl izin veriyor?” diye soran Ahmet Akın, gereken önlemlerin alınmasını istedi. Akın, TBMM’de şunları söyledi:

“Bu yıl yağlık zeytin miktarında geçen yıla göre yüzde 35 düşüş var. Bu da zeytinyağı üretiminin geçen yıla göre yüzde 27 azalmasına neden oldu. Üretim maliyetleri tam yüzde 50’nin üzerinde artarken ürün fiyatı artmıyor. Üreticimiz de zararda, devletten doğal olarak destek bekliyor. Devlet desteği 80 kuruş ama çok yetersiz, en az 1,5 lira olmalı ve bunu defalarca dile getirdik. Rafine yağın fiyatı şu anda 8, sızma yağ 14 lira düzeyinde. Fiyatlar üç yıl öncesinin de gerisine inmiş durumda. Tüccar yağ almıyor, Marmarabirlik alımı durdurdu, TARİŞ de işçi çıkartıyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de Afrin’den 50 bin ton zeytinyağı kaçak yollarla ülkemize giriyor. Allah aşkına bu iktidarın zeytin üreticisinden istediği nedir? Batırmak istiyorsa batırma noktasına getirdi. Bunun önlemini derhâl alması gerekiyor. Gümrüğümüz, sınır güvenliğimiz 50 bin ton zeytinyağının kaçak olarak girmesine nasıl izin veriyor? Balıkesir’deki üreticimizin feryadını duyun” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

BALIKSER’İN YEREL DİNAMİKLERLE KALKINDIRACAĞIZ

BALIKSER’İN YEREL DİNAMİKLERLE KALKINDIRACAĞIZBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

SORUNLAR TAKİP EDİLEREK DEĞİL SAHİPLENİLEREK ÇÖZÜLÜR

SORUNLAR TAKİP EDİLEREK DEĞİL SAHİPLENİLEREK ÇÖZÜLÜRBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Büyükşehir Belediyesi

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN