Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yazık Oldu Kurban Derilerine

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Yazık Oldu Kurban Derilerine
26 Eylül 2016
11.174 defa görüntülendi
Yazık Oldu Kurban Derilerine

Kurban Bayramında kurbanlarını kesen vatandaşlar inanılmaz hassasiyet gösterip derileri Türk Hava Kurumuna teslim etti. Kurban derilerinin toplanması için Edremit Belediyesi her türlü imkanını seferber etmiş, kurban derilerinin toplanması için her bölgede gerekli araç tahsisini gerçekleştirmişti.

2

Türk Hava Kurumu toplanan derileri tane başı 1,5 TL’den Manisa Kırkağaç’tan bir firmaya satışı için anlaşmış, deriler toplama merkezlerinden alıcı firmaya teslim edilecekti.

3

THK’dan derileri alacak olan firma deriler için “yırtık, kokmuş, küçük” gibi bahanelerle derileri almayınca deriler ortada kaldı.

4

Edremit ve Kadıköy’den 8 kamyon, Akçay’dan 1 kamyon ve Altınoluk’tan 1 kamyon deri bu bahanelerle gömülmek zorunda kaldı ve milli servete yazık oldu.

5

THK Edremit Şube Müdürü Havva Uslu ile yapılan telefon görüşmesinde alıcı firmanın kurban derilerinin alınmamasından kaynaklı bir sorun oluştuğunu, ortada kalan derilerin de toplum sağlığını tehdit etmemesi için belediye ile yapılan görüşmeyle gömülmesi gerektiğini belediyeye bildirdiklerini belirtti.

6

Edremit Halkının 15 temmuz darbe teşebbüsü sonrasında cemaatlerce toplanmasına gösterdiği hassasiyet takdire şayandır. Halkımız dini vecibelerini yerine getirirken kestikleri kurban derilerini THK’na teslim etmeyi kendilerine vazife etmiştir. Kurban derileri milli servettir. Milli servetin toprağa gömülmesine neden olmak doğru hareket değildir. Deriler kokana kadar firma bekleneceğine alternatif çözümler hazır edilseydi, 8 kamyon kurban derisi toprağa gömülmek zorunda kalmazdı. Bu nokta yerel basından, belediye ilan hopörlerinden, köylerdeki ilan sistemlerinden destek istenmiş olsaydı en azından deriler toprağa gömüleceğine alternatif yerlerde değerlendirme imkanı bulunurdu. Bundan sonra kurban derilerinin toplanması ve değerlendirmesi noktasında aynı hataların yapılmaması için alternatif planların hazır olması ve milli servetin doğru değerlendirilmesi gerekir. Kurban derileri gömülmek zorunda kalınırken derilerin kokması yüzünden oluşan pis kokunun giderilmesi için belediye tarafından İzmir’den özel ilaç getirilmiş ve halkın mağdur olması önlemiştir. Sadece getirilen ilacın değeri 1.000 TL’dir. Gömülen 8 kamyon kurban derisinin değerini siz düşünün. İnşallah bu yaşananlardan ders çıkartılır be aynı hatalar bir daha gerçekleştirilmez.

9

8

1

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİ

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİEdremit Belediyesi tarafından ilçede ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ“Dürüst” kişiliği, “şeffaf belediyecilik” anlayışıyla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN