Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit7°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI
23 Mart 2017
YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Geçtiğimiz gün Edremit’te muhtarların whatsapp mesajlaşma programında kullandıkları ortak kanalda Selma Kayacan tarafından yapılan paylaşım haber olarak servis edilirken, sehven “bayan muhtar” ve “N.G.” olarak ibare kullanılması sonrasında, Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, sosyal medyada ithamlara maruz kalmış, Ezberbozan Mecmuası olarak yapılan yanlışı sorgulamış, doğru bilgiyi paylaşımın kim tarafından yapıldığı anlaşılacak şekilde, ekran görüntüsüyle birlikte yayınlamıştık.

Kamuoyunca yakından bilinen Nuray Günaçar’ın mağdur edilmemesi ve yanlış algının ortan kaldırılması için Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ile Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı bir araya geldiler.

Başkan Örkçü, vermiş olduğu tepkinin yapılan paylaşımla ilgili olduğunu, N.G. olarak yapılan servisin, haberi servis eden gazetecinin sehven yaptığı bir hata olduğunu, zaten tepkiye neden olan paylaşımın kim tarafından yapıldığını bildiklerini, Nuray Günaçar hanımefendi ile uzaktan yakında alakası olmadığını bildiklerini belirtti.

Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, ilk servis edilen haberde N.G. harfleriyle ve bayan muhtar olarak haberde geçirilmiş olması nedeniyle kamuoyu nezninde itham altında kaldığını, bu nedenle de kendisinin çok büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Muhtar Günaçar, ortada yanlışlıkla isminin baş harflerinin geçmiş olmasını, haberi servis eden gazetecinin meslek heyecanına bağladığını, ortada art niyet olmadığını gördüğünü, Metin Başkanın da kamuoyunu tatmin edecek açıklamayı yapması ile yanlış anlaşılmaların önüne geçileceğini belirtti.

Başkan Örkçü ve Muhtar Günaçar arasında geçen görüşme sıcak bir ortamda gerçekleşirken, ortada yanlış anlaşılmalara neden olunmasından duyulan üzüntü de dile getirildi.

Hits: 0

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldi

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldiEdremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle

Nar Kadın ile Edremit’in Lezzetleri

Nar Kadın ile Edremit’in LezzetleriEtiyopya’dan gelen heyet Gelecek Turizmde kapsamında desteklenen Edremit’teki

EDREMİT CHP’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

EDREMİT CHP’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARETBALIKESİR EDREMİT İLÇESİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN İYİ PARTİYE ZİYARET

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »