Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit12°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI
23 Mart 2017
1749 defa görüntülendi
YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Geçtiğimiz gün Edremit’te muhtarların whatsapp mesajlaşma programında kullandıkları ortak kanalda Selma Kayacan tarafından yapılan paylaşım haber olarak servis edilirken, sehven “bayan muhtar” ve “N.G.” olarak ibare kullanılması sonrasında, Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, sosyal medyada ithamlara maruz kalmış, Ezberbozan Mecmuası olarak yapılan yanlışı sorgulamış, doğru bilgiyi paylaşımın kim tarafından yapıldığı anlaşılacak şekilde, ekran görüntüsüyle birlikte yayınlamıştık.

Kamuoyunca yakından bilinen Nuray Günaçar’ın mağdur edilmemesi ve yanlış algının ortan kaldırılması için Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ile Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı bir araya geldiler.

Başkan Örkçü, vermiş olduğu tepkinin yapılan paylaşımla ilgili olduğunu, N.G. olarak yapılan servisin, haberi servis eden gazetecinin sehven yaptığı bir hata olduğunu, zaten tepkiye neden olan paylaşımın kim tarafından yapıldığını bildiklerini, Nuray Günaçar hanımefendi ile uzaktan yakında alakası olmadığını bildiklerini belirtti.

Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, ilk servis edilen haberde N.G. harfleriyle ve bayan muhtar olarak haberde geçirilmiş olması nedeniyle kamuoyu nezninde itham altında kaldığını, bu nedenle de kendisinin çok büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Muhtar Günaçar, ortada yanlışlıkla isminin baş harflerinin geçmiş olmasını, haberi servis eden gazetecinin meslek heyecanına bağladığını, ortada art niyet olmadığını gördüğünü, Metin Başkanın da kamuoyunu tatmin edecek açıklamayı yapması ile yanlış anlaşılmaların önüne geçileceğini belirtti.

Başkan Örkçü ve Muhtar Günaçar arasında geçen görüşme sıcak bir ortamda gerçekleşirken, ortada yanlış anlaşılmalara neden olunmasından duyulan üzüntü de dile getirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN