Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit29°CParçalı Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI
23 Mart 2017
11.157 defa görüntülendi
YANLIŞ ALGI ORTADAN KALDIRILDI

Geçtiğimiz gün Edremit’te muhtarların whatsapp mesajlaşma programında kullandıkları ortak kanalda Selma Kayacan tarafından yapılan paylaşım haber olarak servis edilirken, sehven “bayan muhtar” ve “N.G.” olarak ibare kullanılması sonrasında, Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, sosyal medyada ithamlara maruz kalmış, Ezberbozan Mecmuası olarak yapılan yanlışı sorgulamış, doğru bilgiyi paylaşımın kim tarafından yapıldığı anlaşılacak şekilde, ekran görüntüsüyle birlikte yayınlamıştık.

Kamuoyunca yakından bilinen Nuray Günaçar’ın mağdur edilmemesi ve yanlış algının ortan kaldırılması için Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ile Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı bir araya geldiler.

Başkan Örkçü, vermiş olduğu tepkinin yapılan paylaşımla ilgili olduğunu, N.G. olarak yapılan servisin, haberi servis eden gazetecinin sehven yaptığı bir hata olduğunu, zaten tepkiye neden olan paylaşımın kim tarafından yapıldığını bildiklerini, Nuray Günaçar hanımefendi ile uzaktan yakında alakası olmadığını bildiklerini belirtti.

Akçay Sarıkız Mahalle Muhtarı Nuray Günaçar, ilk servis edilen haberde N.G. harfleriyle ve bayan muhtar olarak haberde geçirilmiş olması nedeniyle kamuoyu nezninde itham altında kaldığını, bu nedenle de kendisinin çok büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Muhtar Günaçar, ortada yanlışlıkla isminin baş harflerinin geçmiş olmasını, haberi servis eden gazetecinin meslek heyecanına bağladığını, ortada art niyet olmadığını gördüğünü, Metin Başkanın da kamuoyunu tatmin edecek açıklamayı yapması ile yanlış anlaşılmaların önüne geçileceğini belirtti.

Başkan Örkçü ve Muhtar Günaçar arasında geçen görüşme sıcak bir ortamda gerçekleşirken, ortada yanlış anlaşılmalara neden olunmasından duyulan üzüntü de dile getirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?   24 Haziran

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN