Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

VATANDAŞTAN GAZETECİYE GAZETECİLİK DERSİ..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » VATANDAŞTAN GAZETECİYE GAZETECİLİK DERSİ..!
15 Nisan 2017
11.532 defa görüntülendi
VATANDAŞTAN GAZETECİYE GAZETECİLİK DERSİ..!

Ses Yayın Grubunun yayınlarını paylaştığı facebook sayfası SONDAKİKA EDREMİT, son paylaştığı montaj video ile tepkilere neden oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun montajlanmış sesiyle yayınlanan videoda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e alenen hakaret sözlerinin bulunması, sarf edilen sözlerin montajlanmış halde yayınlanması durumu söz konusu olsa da, işlenmiş suçun yeniden yayın paylaşımı ile zincirleme halde devamı niteliği taşımasından dolayı suç teşkil ettiği hukukçular tarafından dile getirildi.

CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yapılan yayın ile ilgili yasal süreci başlatacakları öğrenildi.

VATANDAŞLAR GAZETECİYE GAZETECİLİK DERSİ VERDİ

Yapılan montaj video yayınına tepkilerini dile getiren vatandaşlar, videonun orijinalinin izlenme linkini yorumlarına eklerken, bu yayını yapan gazeteciye gazetecilik dersi vermekle kalmadı, sergilenen gazetecilik sert ifadelerle eleştiri nedeni oldu.

Hakarete varan ifadelerle yapılan yorumları yayıncılık ilkemiz gereği paylaşmıyoruz. Videoyu haberimiz yayınladığı dakikalarda hala facebook sayfasında paylaşımda tutan gazeteciyi adliye sarayında zor anların beklediği ifade edildi.

ATATÜRK RESİMLİ LOGO GİTTİ ATATÜRK’E HAKARETLER PAYLAŞILDI

Ses Yayın Grubu geçmişteki yayınlarında Atatürk resmini dergi kapağında logo olarak kullanırken son dönemdeki yayınlarında Atatürk resmini kaldırması dikkatlerden kaçmamıştı. Bunun  nedeni olarak yayıncılık anlayışında eksen kayması olarak değerlendirmeler yapılsa da, yayıncının tercihine saygı gereği hiç kimse nedenini tartışmamıştı. Son montajlı videoda Atatürk’e hakaret sözlerinin videoda paylaşılmasından sonra logoda Atatürk’ün neden kaldırıldığı konusundaki sorular da cevap bulmuş oldu.

EVET KATALOĞU PARDON SES EVET DERGİSİ..!

Ses Yayın Grubunun dalya dediği 100 ncü sayısının EVET KATALOĞU gibi çıkması dikkatlerden kaçmadı. Logoda yine Atatürk’ün olmadığı 100 ncü sayıda, okurlara haber olarak sadece referandum maddeleri anlatıldı. İkinci bir haberin dahi olmadığı 100 ncü sayıda Ak Partili siyasilerin fotoları görüldü.

ÖNCE VUR, BEKLE, KAP İLANI, SONRA DUR DEĞİL Mİ DOĞAN DOĞAN..?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’a yönelik 23 Ağustos 2016 tarihinde yapılan paylaşımda, Uğur’un oğlunun ve yandaşlarının yayın kuruluşlarına para aktardığını, bu paraların ne kadar olduğunu açıklayacağını ifade eden Doğan Doğan’ın aradan 10 ay geçmesine rağmen bu konuda tek cümle haber dahi yapmaması dikkatlerden kaçmamıştı. Ses Dergisinin son sayısında daha dergi kapağını çevirdiğimiz anda A.Edip Uğur’un fotoğrafını görünce neden açıklanacağı ilan edilen paraların açıklanmadığı sorusu da cevap bulmuş oldu.

Logoda Atatürk’ün kaldırılıp Atatürk’e hakaret edilen montajlı video yayınlanma sürecine nasıl gelinildiğinin takdirini kamuoyuna bırakırken, açıklanacağı ilan edilip, aradan 10 ay geçmesine rağmen açıklanmamasının TCK’da suç olup olmadığının takdirini devletimizin değerli Cumhuriyet Savcıları’na bırakıyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİ

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİEdremit Belediyesi tarafından ilçede ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN