Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit21°CParçalı Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

KÖRFEZ TURİZMCİLERİ ARMUT AĞZIMA DÜŞ BEKLENTİSİNDE

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » KÖRFEZ TURİZMCİLERİ ARMUT AĞZIMA DÜŞ BEKLENTİSİNDE
24 Mayıs 2017
11.086 defa görüntülendi
KÖRFEZ TURİZMCİLERİ ARMUT AĞZIMA DÜŞ BEKLENTİSİNDE

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın çabalarıyla Aenas Rotası Çalıştay’ı gerçekleştirdi. Körfez turizminin öne çıkabilmesi için son derece önemli girişimde ne yazık ki körfez turizmcilerini yeterince katılımcı ve etkili göremedik.

2 aylık dolulukla turizm sektöründe aktif olduklarını düşünen sözde turizmcilerimiz Avrupa’dan körfezimize turist gelmesine zemin oluşturacak çalıştay için acaba hangi nedenlerden dolayı gerekli katılımda ve destekte bulunmadılar..?

2 aylık dolulukta bile çekirdek-dondurma turistleriyle avunan turizmcilerimiz büyük düşünmeyi ne zaman öğrenebilecekler ben de merak eder oldum.

Bu ülkede Bodrum daha bilinmezken Akçay turizmde liderdi. O günlerde ben çocuktum lakin sahillerimizde bol bol Alman turist görürdük. Oysa son dönemde bırakın Avrupalı turist görmeyi Türk turistin bile para bırakmayacak olanlarıyla kendi kendimize turizmcilik oynamaktayız.

Halbuki körfezimiz termal turizminde, sağlık turizminde ve doğa turizminde nice avantajları elinde bulundurmakta.

Körfez turizmcileri takkeyi önlerine alıp kendilerine sorsunlar bakalım; kaç otel, motel, pansiyon işletmecisi, gelsin diye yolunu gözlediği turiste, Kazdağlarında sağlık yürüyüşlerini, termal tesislere günü birlik bile olsa turistleri götürmeyi sunduğu hizmetler arasında sunabilmekte..?

Körfez turizmcisinin en başta düşünsel öncelikleri yanlış. Gelsin turist, oda tutsun, yesin-içsin, akşam çeksin birayı rakıyı, kordonda çekirdek çitlesin, dondurma yesin, günü dolduğunda da çekip gitsin mantığından hala kurtulamadı. Körfezdeki turizm işletmecilerinin işletmelerinin hangisinde kadrolu animatör bulunmakta..?

Hangisinin kadrosunda tur rehberi bulunmakta..?

Oysa ki Aenas Rotası Çalıştayı gibi aktivitelere gereken önem verilmiş olsa başta İtalya gibi ülkelerden çok ciddi Kültür Turizmine etki sağlayacak turistin gelmesi için hamle yapma şansları olacaktı.

İtalya’nın meşhur Roma Kulübünün ambleminin bile önemini idrak edememişler ki, çalıştayda bırakın aktif olmayı, izleme gereği dahi duymadılar.

Antalya’daki turizmciler Rusya krizine rağmen ayakta kalmayı bildiler. Avrupa’da katılmadık fuar, gitmedikleri etkinlik kalmadı. Rus turist gelmedi diye çekirdek dondurma turistine rıza göstermediler. Farklı paketler sunarak Alman, Fransız, İskandinav demeyip her noktaya gidip verdikleri hizmetleri aktardılar. İşletmelerini ve de ülkelerini anlattılar.

İtalya’nın Türkiye Başkonsolosu Edremit’e geliyor, çalıştayı baştan sona takip ediyor ama bizim sözde turizmcilerimiz çalıştayda neler oluyor diye merak dahi etmiyor. Sonra da siyasilerimiz büyük düşünmüyor diyerek mazeret üretiyor. Olmaz paşam olmaz. Bu kafayla turizmcilik olmaz.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYIN

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYINZeytin Dalı Harekâtı’na Karşı Terör Örgütü Mensupları ve Yandaşları

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (10)