Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit6°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TAYFUN GERKUŞ’A TÜMDENİZ ÇELEBİ’NİN DEĞİL CHP’NİN İLÇE BAŞKANI OLDUĞUNU HATIRLATIN

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » TAYFUN GERKUŞ’A TÜMDENİZ ÇELEBİ’NİN DEĞİL CHP’NİN İLÇE BAŞKANI OLDUĞUNU HATIRLATIN
25 Mart 2018
11.862 defa görüntülendi
TAYFUN GERKUŞ’A TÜMDENİZ ÇELEBİ’NİN DEĞİL CHP’NİN İLÇE BAŞKANI OLDUĞUNU HATIRLATIN

CHP’de Tayfun Gerkuş Fiyaskosu Devam Ediyor

Mezhepçi söylemler politika izleyen, Kamil Saka karşıtlığı ile odaklaşan Beyaz Listenin adayı olarak CHP Edremit ilçe başkanı seçilen Tayfun Gerkuş geçtiğimiz günlerde Körfezde Olay Gazetesine verdiği demeçle yine fiyaskoyla neticelenen bir olaya imza attı.

Gerkuş’un fiyaskoya dönüşen röportajından kesitlerin analizini hep birlikte yapalım.

AK Parti İlçe Başkanının sık sık dile getirdiği “EDREMİT’İ ALACAĞIZ” şeklindeki sözlere kesin ve net bir şekilde karşılık veren Başkan Gerkuş “EDREMİT’İ VERMEYECEĞİZ, BAYRAĞIMIZ DALGALANACAK” demiş. Tayfun Gerkuş beyaz listede HDP’ye alenen destek olanlarla birlikte yol arkadaşlığı yaptı. Sakın dalgalandıracağız dediği bayrak HDP bayrağı olmasın..? Yok CHP bayrağını kast ettiyse, HDP’ye alenen destek verdiklerini açıklayanların kendi saflarında işi ne..?

… Başkan Gerkuş “Göreve talip olduğumuzda sloganımız; ‘Birleştirici güç olalım’ şeklindeydi… sözlerini sarf etmiş. Beyaz Listeden isimlerin Mavi Listeden isimleri sürekli sosyal ağlarda ÖTEKİ GÖREN paylaşımları nedir..? Mezhepçi oluşum dediğim zaman HAYIR diyorlar da, ilçe teşkilatındaki yardımcısı DEDE ibareli paylaşımıyla hangi birleştiricilikten bahsedebilir ki..? Kamil Saka’yı sevenlere hakaretlere varan sözlerle paylaşımlar yapan Beyaz Listedeki isimler hangi birleştiricilik duygusu ile hareket etmekte..? Kadın kollarından bazı isimlerin kast edildiği paylaşımda, eski kadın kollarından bazı kişilere yönelik isim verilmeden yapılan paylaşımda KAŞARLAR dendi. Gerkuş’ın birleştiricilikten bahsettiği bu mu..?

… Gerkuş “Edremit’e gelmek isteyen yolcular, Havalaanındaki anonslarda Edremit ismini duymadıkları için büyük bir karmaşa ve şaşkınlık yaşıyor. Balıkesir Kocaseyit Havaalanının önüne Edremit ibaresinin konmasını istiyoruz” demiş. Edremit ismine ve değerlerine madem ki bu kadar önem vermekte. Sorarım Gerkuş’a; il yönetimine soktuğun kaç Edremit evladı var listenden..? Laf-ı güzaf açıklamalar ile siyaset yaptığını zanneden Gerkuş, yoksa Türk Tarihinin önemli kahramanlarından birinin ismi verildi diye mi Koca Seyıt isminden gocunmakta..? Ne de olsa kendisini seçen beyaz listede HDP’ye çalıştıklarını açıklamakta sakınca görmeyen isimler bulunmakta. Kürtçü grupların baskısından mı kaynaklanmakta bu rahatsızlık yoksa..?

… Şu anda yaklaşık 6700 civarında üyemiz var demiş. Göreve başladıktan sonra bu rakamın üzerine kaç üye katabildi kendisi ve yönetimi acaba..? 6700 üyesi olan Edremit, il genelinde üye sayısının ¼’ünü oluştururken, neden il bazındaki listelerde bu oranı yansıtma becerisini gösterememiştir..?

… Nabi Gündüz’ün disiplin suçu da vardı. Şimdi bizde mi disipline verelim? Hiçbir arkadaşımızı disipline verme taraftarı da değiliz demiş. Nabi Gündüz’ün Atın bu adamı partiden sözlerine için verdiği cevapta, Gündüz’ü disipline verme taraftarı olmadığını belirtmiş. HDP’ye destek verdiğini alenen paylaşanı disipline vermek yerine yol arkadaşı edinenlerin Nabi Gündüz’ü disipline verebilme ihtimali mi var..?

 

Edremit daha seçici, daha sıkıntılı.  Edremit’in üye yapısıyla, Altınoluk’un üye yapısı çok farklı. Altınoluk, Zeytinli ve Güre gibi sahil kesimlerinde siyaset biraz daha farklı yapılıyor, lokomotif görevi görüyorlar demiş. Edremit CHP tabanını oluşturan insanlar Türk Milliyetçisidir de ondan. Altınoluk gibi HDP severler ile mezhepçilerin bir araya geldiği oluşuma benzemez Edremit. Bu sözleri Edremit’te yaşayan, kendisine Edremitli diyen Tayfun Gerkuş’un sarf etmiş olması son derece manidar. Yarın Altınoluk ilçe olunca herhalde kendisi Altınoluk’taki HDP sever yandaşlarının yanına yerleşir.

 

…Ruhsat konularında Başkanım da idare olarak haklı ama bunların geçmişini de irdelemek lazım. Bunlar 3,5 senedir vardı böyle sorunlar. Bu seçim ortamından sonra ortaya çıkması ortamı geriyor. Yoksa normal bir zamanda belediyede birçok kişinin ruhsat veya inşaatıyla ilgili problemi vardır deme gafletinde bulunmuş. Yahu sevgili Tayfun Gerkuş, bir de belediye meclis üyesi olacaksın. Hakkında yasal müeyyidelere uymadıkları için önce uyarılan, ardından yasal süreç başlatılan olaylardan bahsediyorsun. Tümdeniz Çelebi’nin yasalara aykırı inşaatlarına Kamil Saka yasal süreci işletmeseydi suç işlemiş olmayacakıydı? Siz hangi siyasi mantıkla bu sözleri sarf etme gafletinde bulundunuz..? Sırf sizi ilçe başkanı yapan oluşumun beyni Tümdeniz Çelebi olmasından duyduğunuz şükran ile Kamil Saka’nın yasa dışı inşaatlara nasıl göz yummasını bekleyebilirsiniz ki..? Ben başkanlığa seçildiğiniz ilk dakikadan beri sonucun fiyasko olduğunu savundum. Bir ilçe başkanı düşünün. Kendisini başkan seçtiren grubun beyni olan insanın inşaatlarındaki usulsüzlüğe müdahaleyi eleştirsin. Sevgili Tayfun Gerkuş, siz CHP’nin menfaatlerini korumak ve kollamakla mükellefsiniz, Tümdeniz Çelebi’nin menfaatlerini değil. Çelebi’nin menfaatleri için Kamil Saka’nın aldığı kararları eleştiriyorsanız, bence o temsil ettiğiniz görevde sizi bir saniye bile tutmamaları gerekir.

 

…Edremit’i vermeyeceğiz derken ne gibi projeleriniz var? Başkanımız  projelere hız verdi demiş. Soruya bak, cevabı gör derler ya. Daha kendisinin tek bir projesi bile olmadığı ortada ki, topu Kamil Saka’ya atıvermiş. Hani beyazcılar Kamil Saka karşıtlığı üzere bir araya gelmediler mi..? Madem ki bir araya geldiniz, topu Kamil Saka’ya atmak yerine ortaya koyabileceğiniz bir proje neden yok..? Ali Mezgil’in paylaşımlarındaki itiraf geldi aklıma. Ali Mezgil son derece dürüstlükle cevap vermişti sosyal medyada. Evet Kamil Saka karşıtıyız hepimiz derken. Karşıtı olduğunuz insanın projelerine mahkum siyasi anlayışınızla bir fiyasko daha sergilemişsiniz cevapta.

 

CHP Edremit ilçe başkanı Tayfun Gerkuş’ın Körfezde Olay Gazetesine verdiği röportajda, bizce fiyaskoya dönüşen kısımlara mercek tuttuk. Körfezde Olay Gazetesi günlük yayın yapan ve körfezin dinamo görevini üstlenmiş yayıncılık anlayışı ile bizlerin irdelediği konulara değinmemiş olması normaldir. Ezberbozan’ın yayıncılık ilkesi gereği biz sizlere ezberletilenleri değil söylenemeyenleri sorgularız.

 

Tayfun Gerkuş’un fiyaskolarla sonuçlanan siyasi yol haritasının, partiyi sonu meçhul çıkmaz sokaklara götüreceğini söylemek kahinlik değil öngörüdür. Gerkuş ile sürdürülecek yol CHP’yi Edremit’te kaos ortamına götürürse kimse şaşırmasın. Karşısında irdeleyici soru sorulmadığı ortamda bu derece fiyasko yaşanıyorsa, CHP ‘nin Edremit’teki geleceği herplatformda tartışılır olacaktır. Ali Mezgil gibi alenen yaptığı paylaşımda Kamil Saka karşıtlığının bir araya gelmelerine sebep olduğunu ikrar edenlerin, Cihan Karaca gibi kendi partisinin eski kadın kolları için KAŞARLAR diyenlerin, HDP’ye alenen destek verdiklerini açıklayanların, İstanbul il başkanlığını burun farkıyla kaybeden Alevi kökenli isim için DEDE ibaresiyle paylaşım yapan mezhepçi anlayışın, bir araya toplanarak oluşturduğu platform olan Beyaz Liste’nin adayı olarak seçilen Tayfun Gerkuş’un, havaalanı isminde neden Edremit yok diye sitemde bulunup, il yönetiminde kendisinden başka tek bir Edremitlinin bile bulunmamasını dile getirdiğimizde susmayı tercih etmesi, ortaya koyduğumuz fiyaskonun büyük fotoğraf halidir. Tayfun Gerkuş Edremit’te CHP’nin yükselmesine değil bölünmesine neden olacağı ortadadır. CHP Genel Merkezi bu olaylara ne der bilemeyiz. Kamil Saka karşıtlığı ile yoğrulup, mezhepçi zihniyetin grup içindeki etkin isimlerine, kendi partililerine kaşarlar diyerek aşağılamasına daha ne kadar müsamaha gösterilir acaba..? Kendisinin ilçe başkanı olmasına sebep olan beyaz listenin beyni Tümdeniz Çelebi’nin mevzuata aykırı inşaatlarını savunmayı siyaset zanneden insandan daha ne kadar ilçe başkanı olarak görev yapmasına tahammül gösterilir acaba..?

 

Acabaların ve fiyaskoların devülasyon yaptığı ortamda CHP daha ne kadar tornamızdan geçer bilemeyiz. İşimiz sizleri doğru soruları sorarak bilgilendirmek. Bunun için ezbere değil ezberleri bozarak sorguluyor ve irdeliyoruz. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN