Dolar : Alış : 5.3633 / Satış : 5.3730
Euro : Alış : 6.0764 / Satış : 6.0873
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit10°CYağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Teşekkür Ediyorum Sevgili Doğan..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Teşekkür Ediyorum Sevgili Doğan..!
15 Mart 2017
11.451 defa görüntülendi
Teşekkür Ediyorum Sevgili Doğan..!

Şaşırma aman..! “BAYRAM DEĞİL, SEYRAN DEĞİL, LEVENT MERCAN BANA NEDEN TEŞEKKÜR ETTİ..?” sorusunun cevabı için beyin yormana gerek yok. Seni fazlasıyla tatmin edecek satırları dikkatle okumanı tavsiye ederim.

  1. Demişsin ki “ÖNCE VUR SONRA DUR”. Yahu sevgili Doğan, habercilik, “BİRİLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN GAZETE KURMAK DEĞİL Kİ..!”. Gündemi ilgilendirecek konu oluşmuştur. Bunu haber yaparak kamuoyunu bilgilendirmişimdir. Eğrisini de doğrusunu da yazmışımdır. Zaten sen bir yerde benim doğru habercilik yaptığımı da aslında teyit etmişsin. Farkındamısın..?

Güya 28 Aralık günü yayınladığım spot sonrasında susmuşum. Öyle mi..? Pekala yayınladığın gazete sayfasındaki tarih 29 Aralık tarihli. Hani ben önce vurup sonra durdumdu..? Neymiş sevgili Doğan..? Demek ki önden spotunu verdiğim konuyu haber yapıp ertesi gün yayınlanan gazetemde yayınlamışım değil mi..? Ama senin gibi birilerine destek olmak için gazetecilik icra etmeyişim, senin gazeteciliğimi algılayamama sorununa dönüşmekte.

  1. Defalarca itibarsızlaştırmaya kalkıştın ama bir türlü beceremedin. Tam aksine senin her hamlen boşa çıktığı gibi toplum gazetecilik anlayışıma daha da saygı gösterir oldu senin hamlelerine inat.

  1. Çakma fuat avni hesabından yayınlanan ses kaydına düştüğün videoyu anımsa. Bul benimle ilgili böyle bir video, and olsun bırakırım mesleğimi. Belediyelere fatura kesmenin formüllerini Kamil Saka ile geliştirdiğini, Necdet Uysal’a anlatan kimdi acaba..? Ben değildim sevgili Doğan.

  1. BİRİLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN BANA GAZETE KURDURAN” cümlesini kuran kimdi sevgili Doğan..? Yine ben değildim sevgili Doğan.

  1. Haberin spotunu 28 Aralık günü yayınlamışım. Çakmışım ertesi gün yayınımda haberimi. Daha ne yapmam gerekiyor da seni tatmin edebileyim Doğan..?

Sabah kalkayım Necdet Uysal, akşam yatayım Erman Uysal diye diye habercilik adı altında kin mi kusayım insanlara seni tatmin etmek uğruna..? Var ise haber değeri konu, evelallah yazar geçerim sevgili Doğan. Ama yazarken asla ve katta, birilerine destek olmak uğruna kurulan gazetelerle yapmam işimi. Sen yaptığını açıkça ifade ettiysen de, bu senin gazetecilik anlayışındır, beni de pek ilgilendirmez. Meslek değerleri üzerinde sadece eleştiri konusu olursun ve ben de gündeme geldikçe eleştirir geçerim. Horozlar ve tavuklar hormonlu olduğu içinde kimin kimden çıktığı da beni ırgalamaz aslında. Ben yazar geçerim. Yazdıklarımdan rahatsız olan varsa da, sorun kendilerini bağlar, beni değil.

  1. Madem ki beni habercilik noktasında eleştirmeye hatta itibarsızlaştırmaya kalktın. Tam o noktadan ben sorayım sırayla;
    – Edip Ağa ve oğlunun belediyelere kestikleri faturalar konusu ne oldu..?

Edremit eski kamyon garajındaki arsa hadisesiyle ilgili konu ne oldu..?

– Benim kızımın yüzünü kapatıp yayınlayacağını söylediğin dosyaya ne oldu..?

Daha da sorayım mı sevgili Doğan..? Hadi sormayayım daha fazla da, toplumu gerçekten ilgilendiren konularla meşgul olmaya devam edeyim yazılarıma.

Ve aklına şunu iyi sok sevgili Doğan; bana sataşmadan önce aynaya iyi bak. Ben aynada gördüğüne hiç benzemem haberin olsun. Ve sen değil, kralınız gelse, o aynada gördüğüne beni kimse benzetemez. Ben gazeteciliğin nasıl icra edilmemesi gerektiğini Allah adıyla söylüyorum ki, senden öğrendim.

Ve yayınladığın gazetedeki haberle ilgili sayfada, üstüne buzlanmayla kapattığın konular seni neden rahatsız etti sevgili Doğan..? Darbe sonrasında fetö elebaşısına hocaefendi diyenin kankan olmasından mı rahatsız oldun yoksa sevgili Doğan..? İnsanlar dostlarıyla anılır sevgili Doğan.

Ve gazetecilikte sana tavsiyede bulunabilecek noktada olan bir insan olarak bir akıl vereyim; habercilik temcit pilavcılığı değildir sevgili Doğan. Destek olmak için gazete kurdukların desteği kesti diye kalemini insanlara keskinleştirme sanatı hiç değildir sevgili Doğan. Bu da benden sana teşekkür sonrası acizane meslektaş tavsiyesi olsun sevgili Doğan.

Sen 4-5 sene önce çok dikkatli haberler yapardın, bu aralar yayınladığın belgelerle yazdıklarının çeliştiği haberler yazmaya başladın sevgili Doğan. Bence iyi bir tatil eski formunu yakalamana yardımcı olacaktır. Karşıma öyle çık sevgili Doğan.

Doğru habercilik yaptığımı, aklınca itibarsızlaştırma haberinde teyit ettiğin için tekrar teşekkür ediyorum sevgili Doğan. Daha dikkatli, daha temkinli ve daha doğru haberlerini okumak istediğimi bilesin sevgili Doğan.

Ve dediğim gibi sevgili Doğan. Benim herhangi bir yerde, senin gibi para kazanabilmek uğruna belediye başkanlarıyla geliştirdiğim formüllere ait veya herhangi bir işadamına formül muhabbetlerinde ses kaydımı bul ve yayınla sevgili Doğan, yemin ederim ki bu mesleği bırakırım sevgili Doğan..!

Aklıma geliverdi birden sevgili Doğan. FETÖ ELEBAŞISINA “HOCAEFENDİ” diyen kankan Aziz Han ile birlikte Kamil Saka’ya Romanya ve Güney Afrika’dan kaldıracağınız füzelere ne oldu sevgili Doğan..? Yoksa geçenlerde Afrodit Otel’de Kamil Saka ile buluşmanızda konu tatlıya bağlanıp, füzelerin ateşleme kablolarını mı kopardınız sevgili Doğan..?

Arsa takası için yoksa başka bir formül mü aranıyor acaba..? Şimdi daha da merak eder oluverdim sevgili Doğan. Durduk yere beyincik merkezimi farklı odaklara yönelttin sevgili Doğan.

Allah sana zihin açıklığı ve doğruları yazmak için kullanacağın kalem ihsan eylesin sevgili Doğan.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYOR

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYORKöy iken Mahalle statüsüne geçen kırsal mahallelerde halkın yoğun olarak kullandığı

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEK

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın belediyecilikte fark

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN