Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Suçlusun (!) İstifa Et Necdet Uysal…!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Suçlusun (!) İstifa Et Necdet Uysal…!
09 Kasım 2016
12.627 defa görüntülendi
Suçlusun (!) İstifa Et Necdet Uysal…!

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal hakkında yapılan yayınları, yayınların arkasında olanları düşündükçe, hatta Necdet Uysal’a yönelik istifa çağrılarının bile yapıldığını gördükçe, Uysal’ın ne kadar DOĞRU ADAM olduğunu Burhaniye Halkı anlamakta.

 

Önce Uysal’ın başkanlık kazandığı seçimdeki ayrıntılara bakalım.  Seçim sonuçlarına göre başkanlık yarışında Ak Parti adına yarışan Uysal, 2 dönemdir başkanlık yapan Fikret Akova’yı devirmişti. Uysal, Akova’dan 144 oy fazla alarak başkan seçilmiş, küçük Moskova denilen Burhaniye’de CHP’yi yenmeyi başarmıştı.

 

baskanUysal CHP’yi yenerken, belediye meclisinde durum CHP lehine gelişmişti. Sadece 4 oy farkıyla CHP, Ak Parti’den fazla oy alarak mecliste 13 meclis üyesi kazanmıştı. Ak Parti bu 4 oy farkı yüzünden 9 üye çıkarabilmişti. 4 oyla 4 üyelik kaybeden Ak Parti’nin, acaba başkanlık seçimindeki aldığı oylar mı fazlaydı yoksa meclis üyelerinin aldığı oylar mı..?

 

Burhaniye seçimlerinde belediye başkanı seçilen Necdet Uysal, meclis üyelerinden tam 818 oy fazla alarak LİDER İSİM olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu. Neticede Necdet Uysal ismi Burhaniye’de MARKA İSİM olarak seçime damgasını vurmuştu.

 

Şimdi de Uysal neden sürekli karalanmakta, bunu irdeleyelim. Burhaniye Belediyesi’nin mıcır alımları sürekli gündeme getirildi ve her getirilişinde KAMUSAL ZARAR yaratıyormuş algısı yaratıldı. Gerçekten durum böyle mi..?

 

Burhaniye’ye en yakın taş ocağı belediye başkanı Necdet Uysal’ın oğlu Erman Uysal’a ait taş ocağıdır. Bu taş ocağından sonra en yakın taş ocağı Çanakkale ili sınırları içinde yer alan Ayvacık’taki Necati Uytun’a ait taş ocağıdır. Burhaniye’ye olan mesafesi en az 80 KM’dir. Yani 1 kamyon mıcır getirecek olan kamyon 80 KM gelip 80 KM geri dönecektir. Sektöre vakıf, azıcık konuya dair bilgisi olup, kafası birazcık çalışan insanın bu mesafeden mıcır getirtilmesinin hiçbir şekilde ekonomik olmayacağını bileceğinden eminim. Lafın kısası Başkan Uysal bu mıcır alımlarında yasaya aykırı ne iş yapmış..? Belediyeyi kamusal zarara uğratmış mı..? Devletin çıkarmış olduğu yasalar arasında POZİTİF AYRIMCILIK diye bir kavram bulunmakta. Burhaniye Belediyesi’nin yapacağı bir hizmet için yapacağı piyasa teminlerinde Burhaniye ekonomisini canlı tutmak için gerekirse piyasa şartlarının da üzerinde temin yapmasına imkan tanınmış mı..? Üstelik belediyenin yapmış olduğu teminlerde piyasa koşullarının da altında temin yapıldığı ortada mı..? Konuşanlar neyi konuşup yazmakta..?

 

Son sorumun cevabı şimdi okuyacaklarınızda. Sanırım unutmamışsınızdır. Facebook’ta bir çakma fuat avni hesabı bazı ses kayıtlarına ait videolar yayınlamıştı. Kayıt muhtemelen 7-8 kişinin bir arada bulunduğu konuşmalara aitti. Çakma fuat avni hesabından yayınlanan ses kayıtlarında bir gazetecinin belediyeye fatura keserek nasıl para kazanabileceğinin formülize edilmesi gerektiği, belediyeye alınması gerektiği belirtilen bir panelvan türü araç ile yapılması gerektiği anlatılan bir araçtan bahsedilmekteydi. Ses kayıtlarında belediyeden para kazanmanın formüllerini başkan Necdet Uysal’a anlatıp, taleplerde bulunan gazetecinin talepleri reddedilince, gazetecinin yaptığı yayınlar oldukça manidardı. Çünkü aynı gazeteci kendisine ait facebook sayfasından yaptığı bir yayında aynen şu sözleri yayınlamıştı; “KENDİLERİNE DESTEK OLMAM İÇİN BANA GAZETE KURDURAN”. Gazeteciliği kamuoyunu bilgilendirmek, halkın haber alma hakkını kullanmasını tesis etmek için değil de, birilerine destek olmak için yaptığını itiraf eden gazetecinin dün seçim kazanması için methiyeli manşetler atıp, Fikret Akova’yı yerden yere vuran yayınlar gerçekleştirdiğini hiç kimse unutmadı. Seçim kazanıldıktan bir süre sonra çakma fuat avni hesabından yayınlanan ses kaydıyla kopan ipler sonrasında yapılan yayınlar ortada. Sonraki süreçte bir ara buzlar eritilmiş, Necdet Uysal’ın oğlu Erman Uysal’ın girişimleri ile yeniden destek kapsamlı gazetecilik faaliyetleri başlatılmıştı. Erman Uysal için VELİAHT başlıklarını sanırım unutmadınız. Sonrasında ne yaşandı da Erman Uysal’ın belediyeyi gece yöneten insan olarak yazılması gerçekleşmişti acaba..? Sanırım fazlaca duygusal sebeplerden dolayı ipler yeniden kopmuştu. O gün kopan ipler bir daha bir araya getirilememiş olup hala Necdet Uysal ve Erman Uysal hakkında aleyhte yayınlar devam etmektedir. Takdiri yüce halkımızın ve adli makamlarındır.

 

Bir madalyonun diğer yüzü var ki, Ak Parti genel merkezi Burhaniye’de yaşanan sorunlara mercek tutsa, parti yönetimini muhtemelen anında dağıtır. Ak Parti ilçe başkanı Onur Bedir’in ismi parti yönetiminde ortaya koyduğu başarılarla değil BASKİ’ye doğrudan teminle kiralanan traktörle anılır olmuştu. Bu konu soğuduktan sonra Onur Bedir’in ismi herhangi olumsuz bir konuyla anılmazken geçtiğimiz aylarda aynı gazetecinin yaptığı bir yayına verdiği karşılıkla yeniden anıldı. Gazeteci Ak Parti ilçe başkanı Onur Bedir’i bir ihale ile ilişkilendirmiş, menfaat temin ettiğini ima etmişti. Onur Bedir, çakma fuat avni hesabından yayınlanan ses kaydında sözleri bulunan gazetecinin bu yayınına oldukça sert karşılık vermiş, bir anda hukuki süreç başlatılmıştı. Onur Bedir’in manidar şekilde dün alenen facebook sayfasından sövdüğü gazetecinin yayınlarında son günlerde neredeyse övgüyle isminden bahsettirilmesi Burhaniye halkının dikkatinden kaçmadığı gibi kahvehanelerde mizah konusu bile oldu.

 

Haticeyi bırakalım ve neticeye bakalım değil mi..? Uysal’ın da bulunduğu 7-8 kişinin bulunduğu, ses kaydına düşen konuşmanın geçtiği ortamda, belediyeye fatura kesmenin nasıl formülize edileceğini anlatan gazetecinin talepleri yerine getirilmiş olsaydı, bugün o gazeteciden hangi manşetleri okuyor olacaktınız..? “KENDİLERİNE DESTEK OLMAM İÇİN BANA GAZETE KURDURAN” itirafında bulunan gazeteci ses kaydında formüllerden bahseden kişi değil mi..? O talepler karşılanmış olsaydı gazeteciliği kurduğu gazete ile taleplerini karşılayanlara destek vererek mi icra etmeye devam edecekti..? Sizler ezberleri okumaya devam etmeyecek miydiniz..?

 

Suçlusun Necdet Başkan. Öyle suçlusun ki, senin belediyene kesilecek faturaların formülize edilme taleplerini yerine getirmediğin için suçlusun..(!).

 

Suçlusun Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesinde Ak Parti’nin meclis üyeliklerini kaybettiği ortamda, Ak Parti’ye başkanlık kazandırdığın için suçlusun..(!)

 

Suçlusun Necdet Uysal, senden başkan yardımcılığı kaparak, partiyi siyasi ve kişisel hırslarıyla zor durumda bırakma pahasına, hesapsızca davrananlara karşı dik durduğun için suçlusun..(!)

 

İstifa Et Necdet Uysal..(!) İstifa et ki, dünyanın kendi merkezlerinde döndüğünü zanneden ama “haydi meydana çıkıyoruz” dediklerinde arkasında 50 kişi sürükleyemeyecek insanlar egolarını tatmin edebilsin. Zaten onlar için Ak Parti’nin akıbetinin ne olacağı zerre önemli değil ki..! Kimisi başkan yardımcılığı koltuğu beklemekte. Kimisi BASKİ’ye traktör kiralama işleriyle meşgul. Kimisi karşısına geçtikleri dev aynaya bakarken “gelecekte başkan olacağım” hayalleri kurmakta. Haydi Uysal başkan. İstifa ediver de, herkes hayal dünyasının kahramanı oluversin.

 

Sakın yılmayasın Uysal başkan. Sakın istifa etmeyesin. Zaten senin sahip olduğun siyasi tecrübelerin, böylesi olaylarla nasıl mücadele etmen gerektiğinin birikimiyle dolu. Hani bir laf var biz Yörükler arasında. Dinime küfreden Müslüman olsa bari diye. Sen yolunda yürümeye, Burhaniye halkına hizmetler sunmaya devam et başkan. Et ki, sana kimlerin koro halinde saydırdıklarını cümle alem görsün.

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİN HASADINA BAŞLADI

BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİN HASADINA BAŞLADIKörfezin en büyük zeytin üreticilerinden biri olan Burhaniye Belediyesi, yeni

UĞUR MUMCU BULVARI IŞILDAYACAK

UĞUR MUMCU BULVARI IŞILDAYACAKBurhaniye’de kamusal alanlarda yürütülen aydınlatma çalışmaları parklar,

MUHTARLAR GÜNÜ BURHANİYE’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ BURHANİYE’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDIBurhaniye’de, 19 Ekim Muhtarlar günü bir dizi etkinlik ile kutlandı. 2015 yılında

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN