Dolar : Alış : 5.4037 / Satış : 5.4134
Euro : Alış : 6.1605 / Satış : 6.1716
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit7°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CHP’NİN HDP SEVERLERİ VE MEZHEPÇİLERİ, KAMİL SAKA İSMİ GELMESİN DİYE GENEL MERKEZE BASKI MI YAPIYOR?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » CHP’NİN HDP SEVERLERİ VE MEZHEPÇİLERİ, KAMİL SAKA İSMİ GELMESİN DİYE GENEL MERKEZE BASKI MI YAPIYOR?
20 Ağustos 2018
CHP’NİN HDP SEVERLERİ VE MEZHEPÇİLERİ, KAMİL SAKA İSMİ GELMESİN DİYE GENEL MERKEZE BASKI MI YAPIYOR?

CHP Edremit İlçe Kongre sürecinde Kamil Saka karşıtlığı üzerinden biraraya gelen HDP severler ile mezhepçi oluşum, il yönetiminde de güdümüne aldıkları Serkan Sarı ile birlikte hareket edip, Saka karşıtı Beyaz Listenin milletvekili adayı Ensar Aytekin’i de saflarına çekerek, Kamil Saka’nın belediye başkan adayı olarak isminin gelmemesi için genel merkeze baskı kurduğu yönünde haber merkezimize ihbarlar gelmekte.

Gelen ihbarlarda Kamil Saka karşıtlığı üzerinden biraraya gelen güruhta terör örgütü PKK’nın siyasal temsilciliğini yapan HDP severlerin, körfezin Türkmenleri için ASİMİLE OLMUŞLAR diyen Alevicilik söylemleri ile mezhepçilik güden ayrışımcıların, bilhassa Altınoluk’taki inşaat rantçlarının ele geçirdikleri siyasi güç ile birlikte, il başkanı Serkan Sarı’yı ve meclise yolladıkları Ensar Aytekin’i de saflarına çekerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Alevi mezhebinden olması sebebiyle ciddi kulis çalışmaları yapıldığı bilgileri haber merkezimize iletildi. Aytekin’in kitap fuarında Saka’ya karşı soğuk tavırları da dikkatli gözlerden kaçmazken, il başkanı Serkan Sarı’nın kitap fuarında Saka’dan çok Saka karşıtları ile pozlar vermiş olması, siyasi mesaj olarak değerlendirmelere neden oldu.

İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş’un Edremit Belediye Meclis Üyesi olması sebebiyle kitap fuarında Saka ile yanyana geldiğinde suratının sürekli sirke satıyor görünmesi, Saka karşıtları ile yanyana geldiğinde de yüzünde güller açıyor olması, Saka karşıtlığı üzerinden bir araya gelenlerin sergiledikleri görüntülerin tesadüf olmadığı şeklinde yorumlara neden oldu.

HASAN ARSLAN SAKA KARŞITLARININ ADAYI
Zeytinli Belediye Başkanlığı döneminde daha başkanlığının ilk senesinde rüşvet davasından yargılanmış olması, İlçe Jandarma Komutanlığı görevlisine karşı yaptığı hakaret nedeniyle yargı önünde zor anlar yaşaması, büyükşehir yasasıyla kapatılan başkanlığını yaptığı Zeytinli Belediyesinin trilyonlarca lira borç bırakması, buna karşılık sırf Saka karşıtlığı üzerinden biraraya gelen cenahın Saka karşısında direnebilecek tek ismin Alevi mezhebinden gelen Hasan Arslan’ın isminin öne çıkmasına sebep oldu. Alevi mezhebinden gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhepçi zihniyeti hem PM’nde etkin konuma getirmesi, hem de HDP severleri parti yönetiminde söz sahibi etmesi sonrasında, Kılıçdaroğlu’nun da Saka’nın yerine kendi mezhebinden Hasan Arslan’ı aday göstermesinin önünü açması bekleniyor.

SAKA SUSKUNLUĞUNU NE ZAMAN BOZACAK?
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, son dönemde sürekli kendisine karşı oluşum gösteren mezhepçi, hdp sever ve rant lobisi ile mücadelede bugüne kadar sessizliğini korudu. Yaklaşan seçim sürecinde partisine zarar gelmemesi için olsa gerek bugüne kadar sesini yükseltmeyen Kamil Saka’nın her an YETER ARTIK diyebileceği ve masaya yumruğunu vurabileceği siyasi kulislerde konuşulur oldu.

CHP İl Yönetiminde olup inşaatları sorunlu olduğu ve Saka’nın buna göz yumması sebebiyle ters düştüğü Tümdeniz Çelebi’nin Saka karşıtlığı noktasında ortaya çıkan oluşumun beyni olarak değerlendirildiği gelişmelerde, düne kadar Edremit Belediyesinde çalışıp iş sözleşmesi iptal edilen veya çocuklarına iş beklentisine girip belediyede çocuklarına iş verilmeyenlerin de Saka karşıtı cephede yer alması dikkatlerden kaçmazken, olayları sükunet ile izleyen sade vatandaş aslında her şeyin farkında. Saka’nın Edremit’in taşınmazlarına sahip çıkan anlayışından rahatsız olan talancı bazı kişilerin de bu grup ile ortak hareket ediyor olması, sade vatandaş tarafından doğru analiz edilmekte.

ÖNÜMÜZDE 30 GÜN HER ŞEYİN NETLEŞECEĞİ SÜREÇ
CHP Genel Başkanı ve Genel Merkezinin Edremit konusunda izleyeceği politika sonucunda her şey yaklaşık 30 gün içinde netleşecek. Edremit’te ya Kılıçdaroğlu’nun mezhebinden Hasan Arslan ismi aday gösterilecek ya da Edremit’i peşkeş çektirmeyen Kamil Saka ile yola devam edilecek. Bunu 30 günlük zaman sürecinde Edremit Halkı tüm gelişmeleri net şekilde gözlemleyecek ve sandıkta Edremit’e gösterilen hassasiyet ölçüsünde karar verecek.

 

Hits: 1

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldi

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldiEdremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle

Nar Kadın ile Edremit’in Lezzetleri

Nar Kadın ile Edremit’in LezzetleriEtiyopya’dan gelen heyet Gelecek Turizmde kapsamında desteklenen Edremit’teki

EDREMİT CHP’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

EDREMİT CHP’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARETBALIKESİR EDREMİT İLÇESİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN İYİ PARTİYE ZİYARET

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »