Dolar : Alış : 3.9365 / Satış : 3.9436
Euro : Alış : 4.6677 / Satış : 4.6761
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ŞEHİTLERİMİZİ GÖBEK ATARAK ANDILAR

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » ŞEHİTLERİMİZİ GÖBEK ATARAK ANDILAR
20 Temmuz 2017
1796 defa görüntülendi
ŞEHİTLERİMİZİ GÖBEK ATARAK ANDILAR

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, vatanımızı korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi göbek atarak andılar

Havran ilçesinde düzenlenen “Demokrasi Destanı” etkinlikleri Havran Belediyesince düzenlendi. Yakın zamanda camiye getirttiği koltukta poz vererek tv programına katılmasıyla inanç sahibi insanların tepkisini alan, FETÖ PDY ile bağlantısı tespit edildiği için önce KHK ile kapatılan ardından TBMM’de kapatılması onaylanan AH-DER’e eşi ile birlikte üye olduğu ortaya çıkan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, bu defa da şehitlerimizin göbek atılarak anıldığı etkinlikle kamuoyu gündemine düştü.

ERSOY TAKİYE YAPMAYI SEVİYOR
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un dindar kesime mesaj vermek isterken camiye koltuk getirtip oturarak poz vermesinin ortaya çıkmasıyla, takiye yaptığı ortaya çıkarken, son etklinlikte bizlerden dualar bekleyen şehitlerimize yapılan saygısızlığın cereyan ettiği organizasyonun içinde çıkması, toplumun her kesiminden tepki almasına neden oldu. Ersoy’un şehitlerimize karşı böylesi bir saygısızlık içeren olaylara neden olan organizasyonda yer almasının Ak Parti genel merkezinde hiç de hoş karşılanmayacağı yönünde değerlendirmeler gerçekleşirken, Sn Cumhurbaşkanımızın aziz şehitlerimiz için Kur’an okuduğu etkinliklerde, Ak Partili belediye başkanının şehitlerin göbek atılarak anıldığı olaylarla anılması, Emin Ersoy’un siyasi geleceğinin de riske girmesine neden olabileceği öngörülmekte. İsminin açıklanmasını istemeyen Ak Partili bir yetkili, Ersoy’un böyle bir olayla adından söz ettirmesi, gafletle bile tarif edilemez. Bu olay partimizin genel kurulunda mutlak surette değerlendirilecektir dedi.

İnternet üzerinden haber merkezimize yollanan mesajlarda, Emin Ersoy’un şehitlerimize karşı daha hassas olması gerektiği, böyle olaylara nasıl müdahale etmediği tepkileri gelirken, görüşlerini aldığımız bir çok Havran’lı da Emin başkan Allah’tanda mı korkmadı da şehitlerimizin dualarla anılması gereken etkinlikte göbek atılmasına müsaade etti şeklinde ağır eleştirilerle tepkilerini gösterdiler.

ERSOY’UN GİZLİ ERDAL ÖNDER ÇEKEMEMEZLİĞİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
Ak Parti ülke genelinde tüm teşkilatlarda yenilenme sürecine girerken, Havran’da dün yapılan delege seçimlerinde amacına ulaşamayacağını anlayan Ersoy’un, belediyede sözünü geçirdiği insanları ilçe teşkilat binası önünde toplatıp Ak Parti Havran ilçe başkanı Erdal Önder aleyhinde açıklamalarda bulunması için yönlendirme yaptığı iddiaları da genel merkezin dikkatini çekti. Ersoy’un kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Erdal Önder’e yönelik sözleri, uzun zamandan beridir Erdal Önder’e karşı güttüğü gizli politikanın gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Ersoy paylaşımında, Ak Parliliğe yakışmayacak üslup ile Erdal Önder’i eleştirirken, Erdal Önder’i deviremeyeceğini anlamışlığın verdiği hüzün ile kaleme aldığı cümleler, tüm sosyal medya kullanıcıları tarafından dikkatle takip edildi. Ersoy’un bu paylaşımı, Ak Parti tabanında da rahatsızlıklara neden olurken, Ersoy’un anlam verilemez hale dönüşen siyasi çekememezliğin altında yatan neden olarak da Ali Aydınlıoğlu-Edip Uğur arasındaki iç çekişme olduğu değerlendirildi. Ersoy’un çok güvendiği Edip ağabeyinin sözünden çıkmazcasına yayınlar yapan Balıkesir Ekspres Gazetesinin konuyu çarpıtarak manşetine taşıması beklenirken, maksadı belli manşetlerin hangi odaklardan çıktığı herkesçe aşikar olan yayınlarla, kamuoyunda algı operasyonu planlarının da suya düşeceği şimdiden yapılan değerlendirmeler arasında yer aldı.

Ezberbozan Mecmuası olarak Ersoy’un siyasi hırslarını bir yana bırakarak politika izlemesi gerektiğini belirtiyoruz. Geçmişte Havran Ziraat Odası seçimlerinin nerelerde ve nasıl yapıldığını yakından takip etmiş gazetecilik anlayışımızla, belirlenen tüzük çerçevesinde, iç hukuka uygun cereyan etmiş delege belirleme seçimleri konusunda daha mantıklı, kamu vicdanını rahatsız etmeyecek, Ak Partilileri rencide etmeyecek politika izlemesini kendisine öneriyoruz. Keskin sirke köküne zarar sözünün boş yere söylenmediğini kendisine hatırlatıyor, Ak Parti tabanının kendi yönetim iradesine daha saygılı yaklaşım göstermesini bekliyoruz. Ak Parti genel merkezinin kendisi ile ilgili de hiç de olumlu düşüncelere sahip olmadığına dair edindiğimiz bilgilere de sahip olduğumuzu kendisine son kez hatırlatıyor, zararın neresinden dönersen kardır sözünün taşıdığı manadan da haberdar olmasını diliyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?Balıkesir ilinde masaj salonu adı altında fuhuş yaptığı video kaydına alınan

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN