Dolar : Alış : 3.7698 / Satış : 3.7766
Euro : Alış : 4.6575 / Satış : 4.6659
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CHafif Yağmur

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

KAMİL SAKA BİROL ŞAHİN’E SİYASET DERSİ VERDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » KAMİL SAKA BİROL ŞAHİN’E SİYASET DERSİ VERDİ
02 Temmuz 2017
11.177 defa görüntülendi
KAMİL SAKA BİROL ŞAHİN’E SİYASET DERSİ VERDİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka geçtiğimiz haftaki  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Kızılkeçili Mahallesi sınırları içinde bulunan ve kapatılmadan önce Akçay Belediyesinin Mezarlık alanı olarak tahsisini yaparak büyükşehir belediyesine devri yapılan arazinin, büyükşehir belediyesince zeytinlik alanı olarak değerlendirilmesine tepki göstermiş, bunun üzerine büyükşehir belediyenin Ak Partili meclis üyesi olan aynı zamanda hukukçu olan Av.Birol Şahin, Başkan Saka’ya “YALAN KONUŞMYACAKSIN” demesi üzerine tartışma çıkmış ve Başkan Saka toplantıyı terk etmişti.

SAKA BELGEYLE KONUŞARAK SİYASET DERSİ VERDİ

Tartışmalı meclis toplantısının ardından Cuma günü gerçekleşen meclis toplantısında Saka, kendisini yalan konuşmakla itham eden Birol Şahin’e siyaset dersi vererek belgeyle konuştu. Şahin’in toplantıda olmaması sebebiyle Saka’nın sözlerini meclis toplantısında konuşma yapan büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur değerlendirdi ve Saka’nın haklı olduğunu kabullendi.

SAHİLLERE KONAN BÜFELER SORUNU
Edremit sınırları üzerinde bulunan ve sahillere konulan büfelerin amacı dışında kullanılmasından dolayı halkın mağdur edildiğine dikkat çeken Başkan Saka, 6 metrekarelik büfe olarak büyükşehir belediyesinin ihaleye verdiği büfelerin etrafına onlarca masa sandalye atılarak, halkın kullanımına açık sahilin işgal edildiğini belirtti. Bunun üzerine Başkan Uğur, sorunun farkında olduklarını, bazı grupların bunu gerçekleştirdiğini ancak disiplin edileceğini söyledi. Saka, sorunun acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

KOM OPERASYONUNA NEDEN OLAN AKÇAY KORDONUNDAKİ TEZGAHLAR
Başkan Saka, geçtiğimiz hafta içinde KOM Operasyonuna neden olan Akçay Kordondaki tezgah alanlarıyla ilgili de konuştu. Saka; o tezgahların en kısa sürede kaldırılması gerektiğini ifade etti. Bilindiği üzere Tuncay Kılıç’ın başkanlığı döneminde satıştan kaynaklı operasyona neden olan plaj üzerinde tezgah yerleri kurulmuş, kurulan bu tezgah yerleri üçüncü şahıslara kiralanmıştı. Bunun üzerine KOM geçtiğimiz hafta çok kapsamlı operasyon yapmış, yerleri üçüncü şahıslara kiralayanlar hakkında organize suç örgütü iddiasıyla adliyeye sevk etmiş, adliyede bir çok tutuklama gerçekleşmişti. Tezgahların kurulduğu arazinin satışıyla ilgili mahkeme halen devam ettiği için ne malı satın alan şahıs ne de Edremit Belediyesi, plaj hakkında tasarrufta bulunamıyordu. Tezgahlar önce kordonda kaldırıma konarak büyükşehir belediyesince kiralanmış havası yaratılsa da, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bu defa kuma indirilmişti. Tezgahların herhangi belediye veya şahıs tarafından kiralanmasının mümkün olamayacağı şartlarda yasaya aykırı olarak faaliyetine devam eden tezgahların kaldırılıp kaldırılmaması konusu Balıkesir Valisi Sn Ersin Yazıcı’nın önünde beklemekte. Sn Valinin önümüzdeki günlerde tezgahları yasaya aykırı şekilde konuşlanmasından ve operasyonla organize suç örgütü iddialarının bulunmasından dolayı tezgahların kaldırması talimatı vermesi bekleniyor.

 

BİROL ŞAHİN’İ NARLI’YA BEKLİYORUZ

Başkan Saka’nın Akçay ve Narlı’da vatandaşların yaşadıkları mağduriyetler konusunda da itiraz eden Şahin, muhtemelen bilgi eksikliği veya yanlış bilgilendirmeler nedeniyle itirazda bulundu. Şahin’i en kısa zamanda Narlı Mahallesine bekliyor, yüz milyarlar verip alınan evlerde yaşayanların, balkonlarını toz yüzünden neden açamadıklarını kendi gözleriyle görmesini bekliyoruz. Ayrıca Narlı’ya yaptık dedikleri yolunda yamalı bohçadan ibaret olduğunu, daha bugün itibariyle (01.07.2017) gündüz saat 15:00’de döktükleri asfaltın sıcaktan pelteye nasıl dönüştüğünü, ve yaptık dedikleri yolun daha 1 ay geçmeden ne hale geldiğini gözleriyle görmesini bekliyoruz. Ak Parti yaptıkları duble yollarla gurur duyarken Birol Şahin’in yamalı yolları savunmaya kalkması da ayrıca manidar bir nokta oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?Balıkesir ilinde masaj salonu adı altında fuhuş yaptığı video kaydına alınan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (5)