Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Plağı Tersten Okutalım mı Kıl Kedi..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Plağı Tersten Okutalım mı Kıl Kedi..?
20 Kasım 2016
11.676 defa görüntülendi
Plağı Tersten Okutalım mı Kıl Kedi..?

A.Enisi Isparta hakkında yazdıklarını telefonda değerlendirmiş, sana verilen bilgilerin yanlış olduğunu, bunu ispatlayacak yazışma belgelerini sana yollayacağımı söylemiştim. Lakin bir baktım ertesi gün, benim yaptığım habere karşılık bir yazı daha paylaşmışsın sevgili kardeşim. Fikir özgürlüğüne, fikrin yayılma özgürlüğüne saygım çerçevesinde, ve de kalem emekçisi olman nedeniyle, sana bunları neden yazdın diyemem. Lakin telefondaki konuşmamızda dediğin gibi, sana verilen bilgiler doğrultusunda kaleme aldıklarında yanılgıların devam etmekte.

Meslektaşının arsa takası hadisesini, dergide yapılan habere bağlamışsın. Keşke araştırmacı gazeteci kimliğinle belediye meclis kararlarını inceleseydin. O meclis kararlarını incelediğinde göreceksin ki, 201 M2’lik arsa teklifi reddedilene kadar ne bir füze kaldırılmakta, ne kimyasal ve nükleer silahtan bahsetmekte, ne de barış zamanı ödenmesi gereken bedeller ödenmediği takdirde savaş zamanı ağır bedeller ödeneceği yazılmakta.

001

Ne zaman ki, takas edilmek istenen arsanın, meclis kararında verilmesi için teklif getirilen 496 M2’lik arsanın takdir kıymet komisyonunda %20’den de fazla değer üstü olduğu görülüyor ve istimlak edilmesi kararı alınıyor, işte o vakit tren raydan çıkıyor.

Sen çok seversin Aziz Han’ı. Aziz Han bir anda savaş stratejisti kesiliyor, arkadaşın Doğan Doğan da barış zamanı bedel ödemekten çekinenlere savaş zamanı ağır bedel ödetmekten bahsederek Kamil Saka’ya başlıyor yüklenmeye. Yüklenmek ne ki..? Senin de intikam mı aldın dediğin noktadaki konuyla, bir anda dergi kapağında FETÖ ELEBAŞISINDAN EMİR ALAN BAŞKAN konumuna getiriliyor. Sence bunların arkasında yatan neden ne..?

Şimdi senin yüreğinin temizliğinle, kaleminin doğruluğunla vermen gereken bir cevap var ortada. Dün kaleme aldığın yazıyı, o arsa takasında 496 M2’lik arsa takası, takdir kıymet komisyonundan geçmiş olsaydı, 37 M2’lik yeşil alandaki arsaya karşılık 496 M2’lik, 5 kat %30 imar uygulaması olan arsa verilmiş olsaydı, o vakit Kamil Saka hakkında, Doğan Doğan’a neden bu rantı sağladınız diye kalem sallayabilecekmiydin..?

Sevgili Burhan, telefonda dediğim gibi; haksızlığa kim uğruyorsa, ben onu savunurum. Haksızlığa uğrayan bana yıllardır husumeti olan Doğan Doğan bile olsa, emin olasın yardımcı olmaya çalışırım. Sen bilmezsin Burhan, vaktiyle ona saldıracaklardı, gece yarısı Emniyet Müdürümüzü ben uyardım. Doğan’ın bundan bile haberi yoktu. Şimdi öğrenecek bu yazdıklarımla. Senin de arkadaşına haksızlık gibi gördüğün olay, aslında inanılmaz ranta sebep olacaktı. Neden ranta sebep olacaktı diyorum biliyormusun..? Kordonda icradan aldığı yere direkler çakan Ahmet Ertür’ü mahkemeye verirlerken, kordon gibi yerin değerine kaç lira rayiç değer biçildiğini Kamil Başkana sor da öğren. Daha geride olan yeşil alandaki 37 M2’lik arsanın rayiç değerini de ona göre hesapla ve takas karşılığı adaletli şekilde verilmesi gereken arsanın ne olabileceğini de ona göre bulursun. Yoksa Kamil Saka’nın yapılan yayınlar için intikam gütmeyeceğini sen de iyi bilmektesin. Ama savunduğun kankana şunu da sor; Aziz Han ile birlikte kaldıracaklarını belirttikleri füzeleri neden kaldıramamışlar muhakkak öğren. Ha kaldıramıyorlarsa Banu Alkan’ın “Kaldıramazsan Kaldırırlar” şarkısını da dinletiver. Sahi Edip Ağa’nın basın harcamalarını açıklayacağız diyeli neredeyse 3 ay olacak. Neden paylaşamamış öğreniver. Gazetecilikte yayınlayacağım deyip de yayınlamamanın neyle izah edileceğini de açıklarsan sevinirim sevgili Burhan.

002

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN