Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit6°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Hedefi 2023 Olan Ak Parti’nin Ezberleri Bozan İlçe Başkanı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Hedefi 2023 Olan Ak Parti’nin Ezberleri Bozan İlçe Başkanı
09 Nisan 2018
12.356 defa görüntülendi
Hedefi 2023 Olan Ak Parti’nin Ezberleri Bozan İlçe Başkanı

Yaptığı paylaşımlarla dini ticarete dökenlere meydan okuyan Metin Örkçü Edremit Halkına İslam’ın aydınlık yüzünü anlatıyor.

Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayip Erdoğan’ın İslam kendisini yenilemelidir çıkışının ardından geçtiğimiz günlerdeki paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Başkan Örkçü’nün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda; İslam’ın düşünmeyi ibadet saydığına, başkasının sözünü tekrar etmekten ziyade İslam’ın sorgulama ve felsefe ile idrak edilebileceğine dair söylemleri içeren kitap paylaşımında bulunduğu görüldü.

Uluslararası politikaya dair eleştirisel paylaşımda da kendi halkına zulüm eden Esad’ın destekçilerinin İran ve Suriye olduğunu ifade karikatür dikkat çekti.

Kur’an’ı defalarca hatmedip anlamayan toplumlara da yaptığı paylaşımla mesaj veren Başkan Örkçü’nün Kur’an hatmedenlere sorduğu ne anladınız sorusu da, bazı cemaatlere mensup oldukları bilinen insanların tepkileriyle karşılaşsa da, gerçek İslam’ın değerini bilen ve sahiplenen insanlarca takdir topladı.

Başkan Örkçü İnfitar Suresi 19 ncu ayetine atıfta bulunan paylaşımıyla; gavs, şeyh ve evliya gibi sıfatlar ile din tacirliği yapanlara karşı olduğunu açıkça ifade ederken, Reisin yolunda emin adımlarla yürüdüğünü bir kez daha ispatladı.

 

Başkan Örkçü’nün İslam’ın çocukların nasıl eğitileceğine dair doğru bilgiler paylaşırken kullandığı resimler oldukça dikkat çekiciydi. Gerçek İslam’ın bilim ve sanat yönünde çocukların eğitilmesi gerektiğine dair paylaşım resmine karşılık, uluslararası terör finansörlerinin oyunlarına düşüp küçücük çocukların ellerine verilen silahlarla atış talimi yaptıkları resmin İslam ile ilgili olmadığını ifade etmekteydi. Bu paylaşıma yine bazı cemaatlere mensup insanların tahammülsüz tepkileri olsa da gerçek İslam’ın özümsemiş insanların takdiri dikkatlerden kaçmadı.

Kur’an’ın Hz Muhammed’e (SAV) vahyedilmesinin üzerinden 14 asır geçmesine rağmen bazı kesimlerce günümüzde hala anlaşılamamış olması, ramazan programlarında bugün hala sakız çiğnemenin oruç bozup bozmadığı sorularının sorulması ve benzeri yaşanan olaylarda, abdestin nasıl bozulacağı 14 asır sonra bile sorulurken asıl sorulması gerekenin imanın nasıl bozulmaması gerektiğinin sorgulanması gerektiğini ifade eden paylaşı, yine bazı cemaatlere mensup oldukları belli kişilerin tepkilerini çekse de, İslam’ın aydınlık yüzünü idrak etmiş insanların takdirleri ile karşılandı.

Ezberbozan olarak zaman zaman halkımıza karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle Kur’an’ın kendisine Müslüman diyen herkese indirildiğinin idrakı ile insanların ana dillerinde ibadet etmesi gerektiğini, dünyada ana diliyle ibadet edemeyen tek toplumun Türkler olduğunu ifade etmiştik. Başkan Örkçü’nün de bu yönde yapmış olduğu paylaşımı takdir ile karşılasak da, hoca, şeyh, gavs ifadeleriyle İslam’ı yaşamayı tercih etmiş ve insanların kendi çizgilerinde İslam’a yönelmelerini isteyen bazı cemaatlere mensup insanların vermiş oldukları tepkilerin yadırganmadığı görüldü. Allah’a Türkçe ibadet edersek Allah ibadetimizi mi kabul etmeyecek sorusunu yönelttiğimizde verecek cevapları dahi olmayan cemaat mensuplarının, kalplerinde hissettikleri kendilerini yaratan yüce Allah’a, yarattığı kullarının OKU diyerek indirdiği kitap Kur’an’ı elbette ki ana dilleri ile okuyup anlayanların, Başkan Örkçü’nün ezberleri bozan paylaşımlarına sahiplendikleri görüldü.

Başkan Örkçü’nün reformist yönünü ortaya koyan son paylaşımları dini ticarete çevirmiş kitleleri rahatsız etse de, Reisin yolunda 2023’ü hedef edinmiş ilçe başkanının Edremit’te görevinin başında olduğunu cümle aleme ispat etmiştir. Başkan Örkçü’nün bu tavrını gelebilecek tepkilere rağmen değiştirmeden hedefine yürümesi halinde, Örkçü’nün siyasetteki hedef çıtasını da yukarılara taşımasının kaçınılmaz olduğu değerlendirildi.

 

Yolun açık olsun Metin Başkan. Ayağınıza taş değmesin.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN