Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Özgür Basına Saygı Duyulmalı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Özgür Basına Saygı Duyulmalı
04 Mayıs 2017
11.100 defa görüntülendi
Özgür Basına Saygı Duyulmalı

Burhaniye Belediye Meclis Toplantısında basın özgürlüğüne saygı gösterilmemiş, belediye çalışanı Sabri Kalic bir anlık gerginlikle Ses Yayın Grubu adına toplantıyı izleyen Fuat Kantarcı’nın elinden video çekimi yaptığı telefonu alarak çektiği videoları silmiştir.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI GEREK
Özgür basın haberini yaparken yasalar çerçevesinde hareket eder. Halka açık yapılan ve gizlilik kararı olmayan toplantıda basının istediği görüntüyü alması, istediği kaydı yapması en doğal anayasal hakkıdır. Sabri Kalic’in bir anlık gerginlikle kayıt yapan cep telefonunu alması ve kaydı silmesi asla kabul edilecek yaklaşım değildir. Telefon daha sonra Kantarcı’nın eline verilse de yaşanan hadise basının haber yapma özgürlüğünü kısıtlayıcı yaklaşımdır.

KANTARCI’NIN SÜREKLİ NECDET UYSAL’I ZUMLAYARAK ÇEKMESİ TEPKİ ÇEKTİ
Sabri Kalic’in tepkisine neden olan yaklaşım olarak Fuat Kantarcı’nın meclis toplantısını genel olarak çekmek yerine sadece Necdet Uysal’a yakın çekim yapması, “Uysal’ın bir yanlışı olsa da haber yapsak” şeklinde yaklaşımda video çekmesi gösterildi. Kalic’in “neden başkanı zum yaparak çekmektesin” sözlerini sarf ettiği toplantıyı izleyenlerce aktarılan bilgi oldu.

SES YAYIN GRUBUNUN YANLIŞLARINI DİLE GETİRSEK DE DOĞRUYU SAVUNMAK İŞİMİZ
Yaptığı haberlerde kasıt taşıdığına inandığımız konuları zaman zaman dile getirsek de Ses Yayın Grubuna karşı yapılan hareketi hiç bir şekilde tasvip etmediğimizi kamuoyunun bilmesinde fayda görüyoruz.

EZBERBOZAN OLARAK KINIYORUZ
Ses Yayın Grubuna karşı art niyetli olmadığını bilsek de yaşanan engelleme nedeniyle Sabri Kalic’i yaptığı eylemden dolayı kınıyor, bir daha bu tarz bir girişimin yaşanmaması için herkesin daha dikkatli olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYOR

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYORBurhaniye Belediyesinin  mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORBurhaniye’nin giriş yolu olan Melih Pabuçcuoğlu Bulvarında ki çalışmalar

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DAN

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DANBurhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığının katkılarıyla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN