Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Özgür Basına Saygı Duyulmalı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Özgür Basına Saygı Duyulmalı
04 Mayıs 2017
1895 defa görüntülendi
Özgür Basına Saygı Duyulmalı

Burhaniye Belediye Meclis Toplantısında basın özgürlüğüne saygı gösterilmemiş, belediye çalışanı Sabri Kalic bir anlık gerginlikle Ses Yayın Grubu adına toplantıyı izleyen Fuat Kantarcı’nın elinden video çekimi yaptığı telefonu alarak çektiği videoları silmiştir.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI GEREK
Özgür basın haberini yaparken yasalar çerçevesinde hareket eder. Halka açık yapılan ve gizlilik kararı olmayan toplantıda basının istediği görüntüyü alması, istediği kaydı yapması en doğal anayasal hakkıdır. Sabri Kalic’in bir anlık gerginlikle kayıt yapan cep telefonunu alması ve kaydı silmesi asla kabul edilecek yaklaşım değildir. Telefon daha sonra Kantarcı’nın eline verilse de yaşanan hadise basının haber yapma özgürlüğünü kısıtlayıcı yaklaşımdır.

KANTARCI’NIN SÜREKLİ NECDET UYSAL’I ZUMLAYARAK ÇEKMESİ TEPKİ ÇEKTİ
Sabri Kalic’in tepkisine neden olan yaklaşım olarak Fuat Kantarcı’nın meclis toplantısını genel olarak çekmek yerine sadece Necdet Uysal’a yakın çekim yapması, “Uysal’ın bir yanlışı olsa da haber yapsak” şeklinde yaklaşımda video çekmesi gösterildi. Kalic’in “neden başkanı zum yaparak çekmektesin” sözlerini sarf ettiği toplantıyı izleyenlerce aktarılan bilgi oldu.

SES YAYIN GRUBUNUN YANLIŞLARINI DİLE GETİRSEK DE DOĞRUYU SAVUNMAK İŞİMİZ
Yaptığı haberlerde kasıt taşıdığına inandığımız konuları zaman zaman dile getirsek de Ses Yayın Grubuna karşı yapılan hareketi hiç bir şekilde tasvip etmediğimizi kamuoyunun bilmesinde fayda görüyoruz.

EZBERBOZAN OLARAK KINIYORUZ
Ses Yayın Grubuna karşı art niyetli olmadığını bilsek de yaşanan engelleme nedeniyle Sabri Kalic’i yaptığı eylemden dolayı kınıyor, bir daha bu tarz bir girişimin yaşanmaması için herkesin daha dikkatli olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’Düdüklü doğal kaynak suyu ishale hattını yenileyen, eski sistem boruları yeni

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”  BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR” 15

BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ

BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ100 yılı aşkın süredir Bergama Çamavlu ve Burhaniye Korucaoluk köyleri arasında

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN