Dolar : Alış : 5.4177 / Satış : 5.4275
Euro : Alış : 6.1310 / Satış : 6.1420
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit13°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Okumayanı Dövüyorlar – Editörün Penceresinden

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Okumayanı Dövüyorlar – Editörün Penceresinden
27 Temmuz 2017
11.501 defa görüntülendi
Okumayanı Dövüyorlar – Editörün Penceresinden

Siyasi partilerin kongre süreci yaklaştıkça siyaset arenası gerilim filmi setine dönüşmeye başladı. Perde arkasında çevrilen entrikalar, dün birbirlerinin ardından ana avrat sövenlerin bugünlerde panpa taklidine bürünmelerini hakikaten tebessüm ederek ve de hallerine acıyarak izlemekteyim. İçinizden sen de çok siyasete dalıyorsun diyebilirsiniz. Lakin şunu da iyi bilmelisiniz ki, söylemleri ve ilkeleri birbirinden çok farklı da olsa, siyasi söylemlerimi değiştirmeden Edremit çukurunda 2 farklı partinin ilçe başkanlığını yapmanın deneyimi bulunmakta üzerimde. Bugün siyaset yaptıklarını zanneden bazı zavallıların, yönetimlerde isimlerinin geçmesi için ne derece alçaldıklarını dahi görememeleri hicap duyulacak nokta. Eh ne de olsa liyakat yerine yalayan dil orantısı egemen oluyorsa siyaset arenasında, yalamalık yapanları da gerilim filmi izlercesine izlemek düşüyor bana.

Karayolları Bölge Müdürümüze..!

Sn Bölge Müdürüm; Akçay ve Güre ışıklarının sürelerini ayarlarken hangi blimsel metodlardan faydalandınız hakikaten merak eder oldum. Çamlıbel Kavşağından Akçay  Kavşağını geçene kadar geçen süre tam 47 dakika sürdü. Allah aşkına yaz tatili nedeniyle trafiğin sıkışacağını hiç mi hesap edemediniz..? Bir de yetmezmiş gibi yaptığınız yolların bilhassa Güre geçisininde bir şeridin otopark olarak kullanımına neden önlem almıyorsunuz..? İnsanların hayır dualarını almak istiyorsanız gerçekten bu satırlarımı dikkatle okumanız gerektiğini düşünüyorum. Karar sizin tabi ki…

Kamil Saka Farkı..!

Güre Belediye Başkanlığı döneminde taş ocağı konusunda mahkemeden çıkan karar sonrasında toplumun gösterdiği reaksiyon Kamil Saka’ya sahipleniş oldu. Tuncay Kılıç dönemindeki operasyon ile karşılaştırdığımda, Kılıç hakkında en çok atıp tutanlar, Kılıç’ın belediyede ve ED-BEL’de işe soktukları olurken, Kamil Saka’ya toplumun her kesiminden destek verildiğini gözlemliyorum. Bilhassa sosyal medyada Kamil Saka’ya verilen destek hiç de küçümsenecek gibi değil. Benim tanıdığım Kamil Saka mahkeme kararı sonrasında, hakkında atıp tutanlara inat işine daha da sıkı asılacaktır. Bilhassa önümüzdeki dönemde siyasetin dizeynı ve yerel seçimlere insan üstü gayretle asılıp, siyaset sahnesindeki finalini tarihe altın harflerle kazıtacak hamleler gerçekleştirecektir. Saka öyle hırslandı ki son yaşadıklarına, bu saatten sonra Edremit’te karşısına rakip olarak Binali Yıldırım’ı çıkarsalar, ne yapar eder, yarışı kazanır.

Aklım Karıştı da..!

Araç sahibisiniz ve aracınızı ehliyeti olmayan birine veriyorsunuz. Aracınız bir trafik kazasına karışıyor ve sizden de hesap soruluyor değil mi..? En azından benim aklımda böyle kaldı. Düşünün ki; devletin adliyelerine, karakollarına, bakanlıklarına, okullarına, hastanelerine hatta kışlalarına ve karargahlarına yüzbinlerce fetöcünün kadrolu olarak yerleştiğini, devletin her kademesinde egemen güç olduklarını görüyoruz. Bunca fetöcüyü bu kadrolara getiren siyasi sorumlulardan neden hesap sorulmuyor acaba..? Üstelik devletin istihbarat birimlerinin tespit ettiği nice fetöcünün, siyasi ayaktaki kayınpederleri, amcaları, dayıları sayesinde paçayı kurtardıklarını öğrendikçe, fetö pdy mücadelesinin zafiyete uğradığını siz de benim gibi düşünüyormusunuz..?

Aydınlıoğlu’nun Haberi Var mı..?

Ak Parti Genel Merkezinden kulağıma gelen bilgilerde Edip Uğur’un kollarının budanmasından bahsediliyordu. Nitekim Havran’da Ziraat Odası seçimlerini andıran bir delege belirleme süreci yaşandı.

Emin Ersoy, Erdal Önder’e ateş püskürdü. Burhaniye’de de benzer senaryo yaşandı ve bir kaç Ak Partili sosyal medyada isyanları oynadı. Ancak Edremitli Ak Partililer hala delege seçimleri için sandık geleceğini zannediyor. Aydınlıoğlu’nun bilmediği ise “KORKAK” dediği birisi ve de “KENDİSİNİ NE ZANNEDİYOR” dediği birisi, kendine karşı cepheden biri ile derin istişare yapıp Balıkesir’e delege listesini yollayıvermiş. Aydınlıoğlu da hazırlanan listenin görevlendirdiği insan tarafından hazırlandığını düşünüyormuş. Bir de kendi kendine ilçe başkanı ben olacakmışım diyerek ortada isimlerini dolaştıranlar var. Fatih Ertürk, Melih Tüzün isimleri de olası görev verilmesi halinde yönetimi oluşturacak liste hazırlama telaşındalarmış. Vallah ben köyden yarın gelecem güzel insanlar. Ak Parti’nin Edremit’teki başarısı Aksaraylı ile olamaz.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BAHADINLI MAHALLESİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

BAHADINLI MAHALLESİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADIBurhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, sorunlu olan kırsal mahallelerdeki eksiklikleri

PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADISezonun ilk deve güreşlerinden bir tanesi 2 Aralık Pazar günü Pelitköy’de

BAŞKAN UYSAL MİLLİ TAKIM İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

BAŞKAN UYSAL MİLLİ TAKIM İLE KAHVALTIDA BULUŞTUBasketbol U16 Yıldız Kız Milli Takımını Burhaniye’de ağırlayan Burhaniye

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN