Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Necdet Uysal Çıkıp İstifa Ediyorum Derse..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Necdet Uysal Çıkıp İstifa Ediyorum Derse..!
17 Aralık 2016
115.691 defa görüntülendi
Necdet Uysal Çıkıp İstifa Ediyorum Derse..!

Geçtiğimiz hafta içinde Başbakan Binali Yıldırım’ın Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı görevine Av.Hasan Demirarslan’ı getirmesi, Ak Parti’nin körfez teşkilatlarından sorumlu milletvekili aynı zamanda MKYK üyesi Ali Aydınlıoğlu’nun da çantasında yeni planlar taşımasına neden oldu.

haber

Bazı ilçe teşkilatlarında gerçekleştirilmesi beklenen yeni yapılanma hareketinin körfezdeki en etkili değişikliğin Burhaniye’de yaşanması beklenmekte.

Geçtiğimiz hafta içinde Burhaniye Belediye Meclis toplantısına katılmayan meclis üyesine kızan belediye başkanı Necdet Uysal’ın, siyasi etikle bağdaşmayan sorumsuzluk örneği gösteren meclis üyesi için “TERBİYESİZ” diyerek bahsetmesi sonrasında, Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir’in whatsup üzerinden yapmış olduğu paylaşımın bir yayın organına kasıtlı olarak sızdırılması sonrasıyla, Bedir’in kendi partisinden belediye başkanı olan Uysal’a yönelik hakaret ettiği anlaşıldı.

onur-bedirBedir’in paylaşımında kullanmış olduğu cümlelerin siyasi etikle bağdaşmadığı konusunda kamuoyu fikir birlikteliği yaşarken, konu hakkında görüşlerini aldığımız Aydınlıoğlu’nun, “YAPILAN YANLIŞIN BASINA YANSITILMASI SON DERECE YANLIŞ. PARTİ İÇİNDEKİ SORUNUN, YİNE PARTİ İÇİNDE ÇÖZÜLMESİ GEREKMEKTEYDİ. BEDİR’İN YAPMIŞ OLDUĞU PAYLAŞIMDAKİ SÖZLERİ KESİNLİKLE KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR. HİÇ KİMSE SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANINA YÖNELİK BU TARZ CÜMLE KURAMAZ” şeklindeki sözleri, Ak Parti’nin Burhaniye teşkilatında her an sürprizlerin yaşanabileceği öngörüsüne neden oluşturdu.

Atanarak göreve getirilmiş Onur Bedir’in halkın teveccühünü kazanarak seçilmiş belediye başkanı Necdet Uysal’a yönelik söylemleri, Bedir’in siyasi hayatına son noktayı koyacak hamle olarak değerlendirilirse kimse şaşırmasın.

NECDET UYSAL YA İSTİFA EDİYORUM DERSE..!
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, kendi partisinin ilçe başkanının siyasi etikle bağdaşmayan sözleri ve sonrasında haber adı altında yıpratılması için whatsup’tan sadece ilçe teşkilatında görevlilere yollanan mesajın basına sızdırılması, son derece manidar hamle olarak değerlendirilirken, kişisel hesaplarını parti hedeflerinin üstüne çıkartarak gerçekleştirildiği anlaşılan hamlelerin neticesinde, Uysal’ın çıkıp “BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM” diyerek karşı hamle yapması durumunda, Onur Bedir bunun hesabını nasıl verecektir..? Küçük Moskova olarak tanımlanan Burhaniye’de tabuları yıkarak kazanılan belediye başkanlığını, “KİŞİSEL TERCİHLERİM İLE YAPTIĞIM AÇIKLAMALAR YÜZÜNDEN YILDIRDIĞIM BAŞKAN UYSAL’IN İSTİFA ETMESİNE NEDEN OLUP, KENDİ ELLERİMLE PARTİMİN KAZANDIĞI BELEDİYE BAŞKANLIĞINI CHP’LİLERE TESLİM ETTİM” mi diyecek..? Üstelik yerel seçimde Uysal’ın belediye başkanı olurken almış olduğu oyun, partinin meclis üyelerinden yaklaşık 1.000 oy fazla alarak kazanıldığı gerçeği ortada dururken, halkın oylarıyla seçilmiş Uysal’a saldırma hakkı nasıl olur da daha kendi partisinde kongre seçimi bile yaşamamış, atanmış ilçe başkanında olabilir ki..? Onur Bedir düşmüş olduğu gaflet ile sarf etmiş olduğu sözlerin muhasebesi, belki de yarınlarda görevden alındıktan sonra yapacaktır. Ancak o gün o köprünün altında çok su akmış olacaktır.

ozerÖZER KOYUNCU’NUN BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN KOLTUK-MAKAM TALEPLERİ
Yerel seçimlere girilmeden önce partisinin ilçe başkanlığı görevini yürüten Özer Koyuncu, yerel seçimlere girilirken meclis üyesi olabilmek için görevinden istifa etmişti. İlçe başkanlığı yaptığı dönemde, bugün kendisini şişirme haberlerle gündeme taşıyanların, o günlerde “YOLUNDAYIZ” dediği partisinin genel başkanı ve başbakan olan R.Tayyip Erdoğan’ı “İKİ YÜZLÜ” olarak değerlendirdiği haber hakkında yasal süreç bile başlatamamış olması, aynı yayın organı sahibinin kızının twitterde “ÜÇ KELİME İLE NEFRET RECEP TAYYİP ERDOĞAN” twitini retweet etmesi hakkında dava bile açamamış olması, bugün son derece manidar politika olarak değerlendirilmekte.

O dönemin Başbakanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik böylesi hakaret ve aşağılamalar var iken sesini bile çıkaramayan Özer Koyuncu’nun, bugün Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ın arkasındayız söylemleri, siyasette samimiyetsizlikten başka bir şey ile izah edilememekte.

O dönemde bunca hakaret ve aşağılamayı gerçekleştiren yayın organı sahibinin mekanına gidip poz vermekte sakınca bile görmeyen Özer Koyuncu’nun, son günlerde yine aynı yayın organında büyükşehir belediyesinin tahsis ettiği otobüsleri, sanki kendisi tahsis etmişçesine pozlarla haber olmayı tercih etmesi de manidar değerlendirmelere neden olmakta.

Madem ki büyükşehir belediyesinin icraatlarından kendisine pay biçen ve bunu haber yaptıran Özer Koyuncu realitesi var karşımızda, büyükşehir belediyesinin sunamadığı alt yapı hizmetlerindeki başarısızlıklardan, yapamadığı asfalt satıh kaplamalarından, ilişikleri kesilen onlarca fetö bağlantılı personelin işe alımlarından da kendisini sorumlu tutabiliriz. Hani meşhur bir laf vardır halk arasında; “MAYDANOZUN YAPRAĞINI YERKEN SESİ ÇIKMAYANIN, MAYDANOZUN SAPINA GELDİĞİNDE SESİNİ ÇIKARMAYA HAKKI OLAMAZ”.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ndeki meşhur sözlerini hatırlatmakta fayda bulunmakta; “…İKTİDAR SAHİPLERİ ŞAHSÎ MENFAATLERİNİ, MÜSTEVLİLERİN SİYASÎ EMELLERİYLE TEVHİT EDEBİLİRLER”.

Ak Parti tabanı, Özer Koyuncu’yu REİS diyerek yolundayız dediği Cumhurbaşkanımız Sn. R.Tayyip Erdoğan’a yönelik saldırılara karşı bir kez olsun direndiği günlerde görmek istiyor. Hele hele o hakaret ve aşağılamaları gerçekleştiren yayıncıların mekanlarında poz verirken, haberlerini yayınlatırken görmeyi hiç mi hiç istemiyor. Takdirini elbette ki, Ak Partililer en doğru şekilde yapacaklardır.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı görevine getirilen Hasan Dermirarslan’ın körfez teşkilatlarında gerçekleştirmesi beklenen yeni yapılanma sürecinde, dikkate alacağı o kadar çok kriter ve yaşananlardan çıkartılmış dersler olacaktır ki, gelecek günlerin ayak seslerini şimdiden duyar gibiyim.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYOR

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYORBurhaniye Belediyesinin  mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORBurhaniye’nin giriş yolu olan Melih Pabuçcuoğlu Bulvarında ki çalışmalar

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DAN

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DANBurhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığının katkılarıyla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN