Dolar : Alış : 4.6397 / Satış : 4.6480
Euro : Alış : 5.4071 / Satış : 5.4169
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit29°CParçalı Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Ne Dediysek O Çıktı..!

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Ne Dediysek O Çıktı..!
27 Kasım 2016
11.227 defa görüntülendi
Ne Dediysek O Çıktı..!

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde usulsüz işler döndüğünü belirtirken, çiftliğin uğratıldığı zarar yüzünden yarınlarda kooperatif üyelerinin inanılmaz rakamlarla borçları ödemek zorunda kalacağını belirtmiştik.

haber2

NE DEDİYSEK O ÇIKTI..!

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde eksilen inekler, borçla alınan hayvan yemleri nedeniyle, yeterli süt üretimini gerçekleştirememesi, çiftliğin son derece kötü yönetilmesi nedeniyle çiftliğin gırtlağına kadar borç batağında olduğunu dile getirmiş, kamuoyunun ve yetkililerin dikkatini çekmiştik.

 

ANKARA’DAN MÜFFETTİŞLER İNCELEME BAŞLATTI

Çiftlik hakkında yaptığımız haberleri dikkate alan yetkililer çiftlikte dönen usulsüzlükler nedeniyle inceleme başlatmış, açılan soruşturmada kamuoyu gündemine taşıdığımız konuların ne kadar doğru olduğu ortaya çıkmıştı.

 

3 TRİLYONLUK HACİZ

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 3 Trilyonluk yem veren İvrindi’deki Sofuoğlu firması, çiftlikten alacağının 3 Trilyona dayanması ve çiftlik hakkında çıkan haberler nedeniyle alacaklarını kurtarabilmek için icra takibi başlattı ve çiftlikte alacaklarına karşılık tedbir koydurdu.

 

BORÇLARI ÜYELER ÖDEYECEK

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin yaklaşık 10 Trilyon civarında olduğu öne sürülen borçları nedeniyle kooperatif başkanı Ali İkizoğlu’nun başı ağrırken, kooperatifin devletten aldığı destek kredileri, vergi ve prim borçları, akaryakıt borçları, yem borçları vs diğer tüm borçlarının altından kalkılmaz hale dönüşmesi yüzünden, İvrindi’den Sofuoğlu firmasının da icra takibine başlayıp çiftliğe tedbir koydurmasıyla tahsil edilmesi gereken borçların yasalara göre çiftlik üyelerinden tahsil edilmesi bekleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?   24 Haziran

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN