Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit17°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

MİSAFİRLER DE MEMNUN

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » MİSAFİRLER DE MEMNUN
01 Eylül 2018
1530 defa görüntülendi
MİSAFİRLER DE MEMNUN

MİSAFİRLER DE MEMNUN

Sosyal belediyecilik anlayışını titizlikle sürdüren ve hayata geçirdiği projelerle ödüle layık görülen Burhaniye Belediyesi’nin hizmetleri sadece Burhaniyelilerin değil, yaz sezonunu ilçede geçiren misafirlerin de takdirini topluyor. İlçe sınırları içinde küçük yaşlı demeden ihtiyacı olan herkesin elinden tutmaya gayret gösteren Burhaniye Belediyesi, misafirlerinin de zor zamanlarında yanında oluyor. Bu kapsamda çalışmalarına hız kesmeden devam eden belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, verdikleri hizmetlerin yeterli olup olmadığı konusunda sürekli olarak anket çalışması da yapıyor. Araştırma sonuçlarıysa belediyeden sağlık hizmeti alan vatandaşların yüzde 98’inin, verilen hizmetlerden oldukça memnun olduğunu gösteriyor.

HEM TEBRİK HEM TEŞEKKÜR

Ankara’dan gelen ve yaklaşık 25 yıldır yaz aylarını İskele Mahallesi’ndeki evlerinde geçiren 90 yaşındaki Necla Kaptan ile 72 yaşındaki Filiz Akıncı, Burhaniye Belediyesi’nin evde sağlık hizmetlerinden faydalanan iki misafir. Rahatsızlıkları nedeniyle her hafta yapılması gereken iğneleri bulunan ve yürüme zorluğundan dolayı hastaneye gidip gelmede büyük güçlük yaşayan Necla Kaptan ile ayağında meydana gelen kırık neticesinde bir ay süreyle ayağı alçıda kalan Filiz Akıncı’nın da imdadına belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri yetişmiş.

Bir hafta süreyle olması gereken iğneler için belediyeye başvuran ve ekiplerin her gün aynı saatte evine geldiğini belirten Filiz Akıncı, verilen hizmetten oldukça memnun kaldığını söylüyor. İğnelerin bitiminin ardından 3-4 gün içinde belediyeden arandığını ve aldığı hizmetten herhangi bir şikayeti olup olmadığının sorulduğunu ifade eden Akıncı, “Gerçekten hayret ettim. Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı bu güzel çalışmadan dolayı tebrik ediyorum. Talihsiz bir kaza sonucu Temmuz ayında ayağımı kırdım. İğne olmak için, alçıyla hastaneye gidip gelmem çok zordu. Çok güzel bir örgütlenme, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diyor.

YÜZDE 98 MEMNUN

Doğumdan ölüme kadar her safhada vatandaşının yanında olan Burhaniye Belediyesi, sürekli olarak memnuniyet ölçümü de yapıyor. Evde bakım ve sağlık hizmetlerinden cenaze, nakil, bebek bakımı ve ambulans hizmetlerine kadar her alanda memnuniyet anketi yapan Burhaniye Belediyesi, vatandaşları telefon ile tek tek arayarak, verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını öğreniyor. Yaklaşık 5 bin vatandaş aranarak yapılan ankette, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne kolay ulaşıp ulaşamadıkları, ekibin zamanında gelip gelmediği, personelin güler yüzlü olup olmadığı, hastayla iletişimi ve işindeki başarısı gibi sorular soruluyor. Yüzde 98 memnuniyet sonucu çıkan anketlerde, şikayeti olan vatandaşların neden memnun kalmadığı, neyin eksik ve yanlış olduğu da tespit ediliyor.

İŞ HİZMET VERMEKLE BİTMİYOR

Kendileri için halkın refah ve huzurundan daha önemli bir konu bulunmadığını söyleyen Belediye Başkanı Necdet Uysal, göreve geldikleri günden bu yana Burhaniye’de ihtiyacı olan vatandaşların her daim yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirtti. Uysal, “İşimiz hizmet vermekle bitmiyor. Vatandaşlarımızın aldıkları hizmetten memnun kalmaları çok önemli. Bu nedenle memnuniyet ölçümü yapıyoruz ve şayet şikayet konusu olan hususlar varsa tespit edip, telafi etmeye çalışıyoruz” dedi.

İlgili Terimler : ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADIBurhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi 2019 kış sezonu için kurs kayıtları başladı.

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYOR

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYORBahadınlı mahallesinde atıl durumda olan eski düğün salonunu elden geçiriyor. Burhaniye’nin

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYOR

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYORKöy iken Mahalle statüsüne geçen kırsal mahallelerde halkın yoğun olarak kullandığı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN