Dolar : Alış : 6.2718 / Satış : 6.2831
Euro : Alış : 7.3437 / Satış : 7.3570
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit31°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

MİLLET NEDEN REFERANDUMDA EVET OYU KULLANSIN Kİ..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » MİLLET NEDEN REFERANDUMDA EVET OYU KULLANSIN Kİ..!
27 Nisan 2017
11.245 defa görüntülendi
MİLLET NEDEN REFERANDUMDA EVET OYU KULLANSIN Kİ..!

Burhaniye’de Belediye Meclis Üyelerinden 5  Ak Partili Meclis Üyesinin faaliyet raporu oylamasına katılmayarak, Ak Partili Belediye Başkanı Necdet Uysal’a güven oyu vermediği ortaya çıkmıştı.

TARIK ERDİL OYUNU BOZDU

Ak Partili bazı meclis üyelerinin oylama öncesinde CHP’li Tarık Erdil ile temasa geçmeye çalıştıkları ve oylamanın gizli oyla yapılması yönünde talepte bulundukları, gizli oylama ile Uysal’ı başkanlıktan düşürme planları yapıldığı öne sürüldü. CHP Burhaniye İlçe Başkanı ve meclis üyesi Tarık Erdil’in dönen oyunu fark edip gizli oylama talebine sıcak bakmadığını bildirmesi sonrasında, Ak Partili meclis üyelerinin meclis toplantısına katıldıkları ve oylama esnasında toplantıyı terk ettikleri belirtildi.

REFERANDUM SÜRECİNDE BU OYUNLAR NEDEN OYNANDI..?

Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir hakkında geçmişte BASKİ’ye usulsüz traktör kiraladığı yönünde haberler yayınlanmış, sonrasında Onur Bedir’in haberleri yayınlayan yayıncı kuruluş çalışanıyla bir pastanede buluşması dikkatlerden kaçmamıştı.

 

Ak Partili Meclis Üyesi İsmail Çancı’nın da belediyeye sinek ilacı satmak için hülle işler çevirdiği yönünde haberler yayınlanmıştı.

 

Haklarında sürekli usulsüzlük iddialarıyla haberler yayınlanan Onur Bedir ve İsmail Çancı ikilisinin, belediye meclisinde yapılan oylama esnasında izledikleri poitika tepkilere neden olmuştu. Hatta oylama dakikalarında Onur Bedir’in belediye önünde yoklamaya katılmayan meclis üyeleriyle görüntülenmesi de manidar değerlendirmelere neden olmuştu.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANINA OY VERMEZKEN MİLLET NEDEN REFERANDUMDA EVET OYU KULLANSIN Kİ..!

Ak Parti yöneticilerinin izledikleri politikalardaki tutarsızlık Ak Parti tabanında da ciddi rahatsızlıklara neden oldu. Ak Parti tabanı, meclis üyelerimiz gidip seçtiğimiz belediye başkanına oy vermiyor ki, biz neden gidip sandıkta oy kullanalım diyerek tepkilerini dile getirirlerken, ilçe teşkilatı ile belediye yönetimi arasındaki kavganın Ak Parti’ye çok ciddi zararlar verdiklerini belirttiler.

 

NECDET UYSAL FARKI

2011 seçimlerinden bugüne Ak Parti’nin ve tüm partilerin almış olduğu oyların istatistiki değerlendirmesini ortaya çıkardık.Burhaniye’de yapılan tüm seçimler ve her iki referandum sonuçlarına göre en fazla oyu da, en yüksek oranı da Ak Parti’den belediye başkanı seçilen Necdet Uysal’ın aldığı ortaya çıktı. Ak Parti’de kendisini vazgeçilmez görenlerin de ortaya çıkan rakamlardan sonra Ak Parti tabanına, traktör kiralama hadiselerini, sinek ilacı ihalelerini, meclis oylamalarında Ak Parti’ye verdikleri zararı nasıl anlatmaya kalkacakları merak konusu oldu.

 

 

Referandumda EVET oyunun düşük çıkmasının altında hangi nedenler olduğu da böylelikle öğrenilmiş oldu.

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HASTANE KAVŞAĞININ YAPIMI BAŞLADI

HASTANE KAVŞAĞININ YAPIMI BAŞLADIBurhaniye’de yapımı tamamlanan 100 yataklı yeni Devlet Hastanesi önündeki

KAHRAMAN GAZİLER UNUTULMADI

KAHRAMAN GAZİLER UNUTULMADI19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLAR

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLARKepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, son günlerde kimler tarafından kullanıldığı

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN