Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kronolojik FETÖ PDY Eylemleri ve Yaşanan Gelişmeler

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Kronolojik FETÖ PDY Eylemleri ve Yaşanan Gelişmeler
12 Ekim 2016
Kronolojik FETÖ PDY Eylemleri ve Yaşanan Gelişmeler

17/25 sürecinin yankıları devam ederken bir anda ardı ardına gelişmeler yaşanmaya devam etti. FETÖ PDY elebaşısı Türkiye’deki operasyonlarında algı operasyonlarında kullandığı kalemlere talimatlarını vermeye devam ederken, Fehmi Koru aracılığıyla mektup bile yolladı.

(Bölüm 3)

FETHULLAH GÜLEN’İN MEKTUBU
fetullah-gulenBaşbakan Erdoğan, 3 Ocak 2014’te gazetecilerle Dolmabahçe’de bir bölümü basına kapalı bir toplantı yaptı. Bu toplantıda kendisine Gülen cemaatinin üst düzey biriminden ıslak imzalı, uzlaşı içeren bir mektup geldiğini söyledi. Sonraki günlerde Fethullah Gülen’in 22 Aralık 2013’te Cumhurbaşkanına bir mektup yazmış olduğu ve bunu Erdoğan’ın da okumasını istediği kamuoyunda duyuldu. Fehmi Koru mektubu kendisinin ilettiğini açıkladı. Birçok köşe yazarı tarafından mektup, bir barış çağrısı olarak nitelendi.

DARBE İDDİASI VE YENİ OPERASYON GİRİŞİMLERİ
ali-babacan17 Aralık operasyonu sonrası çatışma sürerken, Ali Babacan 31 Aralık tarihinde, 17 Aralık’ta bir mini darbe girişimi yapılmış olduğunu ileri sürdü. Aynı gün (31 Aralık) başbakana sunulan bir istihbarat raporu gazetelerde yayınlandı. Buna göre “paralel yapı” 27 ilde şubeler kurmuş, 2 bin rütbeli polisi, yüzlerce yargı mensubunu, bankacı ve akademisyeni kontrol ediyordu.

4 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, “devlet içinde ayrı bir devlet olamaz. Hele yargı içinde varsa, asla tahammül edilemez” dedi.

Başbakan ise hükümete bir komplo kurulduğunu, AKP’ye yolsuzluk etiketi yapıştırılmaya çalışıldığını, hükümetin El Kaide’yi destekliyormuş gibi gösterilmeye çalışıldığını, Türkiye’nin güçlenmesinin engellenmeye çalışıldığını, çözüm sürecinin sabote edilmek istendiğini ve nihayet Cumhurbaşkanı ile arasına fitne sokma çabası olduğunu söyledi.

Hükümet kanadından bu açıklamaların yapılmasından birkaç gün sonra yeni operasyonlar süreci başladı. 7 Ocak 2014’te İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü başta olmak üzere birçok adrese yeni bir operasyon yapıldı. Bu operasyonun ardından önce 15 Ocak’ta İstanbul’da, 20 Ocak’ta Amasya’da, 21 Ocak’ta yine İstanbul’da, yolsuzluk ve rüşvet operasyonları yapıldı. Bu operasyonlar hükümet ve AKP’ye yakın medya organları tarafından şüphe ile karşılandı. Hükümete yakın yayın organları tarafından;
İzmir’de manidar operasyon“(Sabah),
Paralel saldırı bu kez İzmir’den“(Yeni Şafak),
Paralel taarruz“(Star),
Bekle bekle, bas düğmeye“(Milat)
Zaman ayarlı operasyon“(Akşam), şeklindeki manşetlerle verdiler.

liman

MİT TIRLARI HADİSESİ
1 Ocak 2014’te Hatay’da, 19 Ocak 2014’te Adana’da silah yüklü oldukları iddiasıyla durdurulan ve arama yapılmaya çalışılan TIR’lar bir başka krize neden oldu.

mit_tirlari

(Bölüm 4) Yarın 13.10.2016 günü

Hits: 404

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ ANKARA’DA

ŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ ANKARA’DAŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ ANKARA’DA BULUŞUYOR. UEDAŞ’ın bu yıl ilk kez

Kent Meydanı AVM’de Dolu Dolu Tatil Programı

Kent Meydanı AVM’de Dolu Dolu Tatil ProgramıBursa Kent Meydanı AVM’de Dolu Dolu Tatil Programı Sizlerle. Kent Meydanı

DOLANDIRICILIKTA SON NOKTA

DOLANDIRICILIKTA SON NOKTADOLANDIRICILIKTA SON NOKTA OLMAYA BAŞLADILAR. [caption id=”attachment_10133″

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »