Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Körfez KOM ile Korkutulduğu Günleri Unutmadı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Körfez KOM ile Korkutulduğu Günleri Unutmadı
02 Kasım 2016
11.451 defa görüntülendi
Körfez KOM ile Korkutulduğu Günleri Unutmadı

Edremit Körfezi, bugün adına FETÖ PDY denen terör örgütünün o günlerdeki tanımlamasıyla CEMAATÇİ KADROLAR’ın Edremit Körfezinde yarattığı korku imparatorluğunu unutmadı.

 

kom_Edremit Belediyesi’ne yapılan “BEYAZ SAYFA” operasyonu kapsamında, daha sanık avukatlarının bile elinde olmayan iddianamelerin, bazı gazetecilerde nasıl olabildiğini bugün anlayabiliyor insanlar.

 

FETÖCÜ SAVCILARIN Edremit Adliyesi’nde saltanat sürdüğü günlerdi. Alenen işlenen suçlar ortadayken, verdiğimiz dilekçeler hukukun ve mantığın almadığı şekilde “KOVUŞTURMAYA YER YOK” kararı verilerek reddediliyordu. Hakkımızda olmadık uydurma isnatlar dilekçe ile savcılığa verildiği anda, o dönemin FETÖCÜ CUMHURİYET SAVCILARI, noter memuru gibi davranıp, hemen ceza davasına dönüştürüyordu. Anlat ki masum olduğunu anlatabilirsen. Savunma hakkı alenen, FETÖCÜ HAKİMLER tarafından resmen gasp ediliyor, mahkemeye sunulan 40 sayfa belge, 4 sayfalık yazılı savunmaya 4 saniye bile bakılmadan, elinin tersiyle itilerek “KARARA GEÇİYORUM” denip, temyiz edilmeyecek şekilde, KESİN HÜKÜM verilerek, neticelendiriliyordu. “Sizi HSYK’ya şikayet edeceğim, savunma hakkımı kullandırmadınız” dediğimizde, “istediğin yere şikayet et, beni de haber yap” deniliyordu.

 

O günlerde sahte facebook hesaplarından yapılan öyle yayınlar izlediniz ki, ağzınız açık kaldı. Kara Peçeli, Beyaz Peçeli, Yeşil Peçeli, Mahmut Yılmaz, Reyhan Yılmaz, Serkan Şeref gibi bir çok sahte hesaptan yapılan en aykırı yayınlara tanıklık ettiniz. O hesapları kullananların biri adli makamlarca ortaya çıkartıldı. Sıra diğerinde. Allah’ın izniyle çok yakında diğeri de ortaya çıkacak ve sizlere kim olduğunu belgesiyle açıklayacağız.

1-2

Vatandaş öyle çileler çekti ki Edremit Adliyesi’nde o süreçte. Kim kime şikayet edilebilirdi ki..? 15 Temmuz darbesi girişimi sonrası ortaya çıkan tablo o kadar vahimdi ki..! Adalet sisteminin her kademesini ele geçirmişler. HSYK’ya başvursa vatandaş ne çıkacak ki..? Adliyelerde kimin beraat ettirileceği, kimin kılıçtan geçirtileceğini FETÖNÜN ADLİYE İMAMLARI belirliyor. Okuduğunu anlamayacak geri zekalı biri değilim hamd olsun. AİHM kararlarına uyacağını taahhüt etmiş T.C. Devleti. Devletimizin hukuk sistemi AİHM kararları belliyken bir türlü vatandaşa adalet dağıtamaz hale getirilmiş. Şükürler olsun ki bugün FETÖ PDY’nin habisli hücrelerinden kurtulduk. Eskiden adliyeye dilekçe vermeye gitmeye bile çekinir olmuştum. Dilekçe verdiğimde bana “SENİ İÇERİ TIKARIM” diyerek tehditte bulunan FETÖ TERÖRİSTLERİ vardı. Facebook sayfamda yaptığım isimsiz ve imasız genelleme yapılan paylaşımım hakkında yapılan şikayet için ifadem alınırken, “BU SÖZLERİ KİMİN İÇİN SÖYLEDİĞİN BELLİ” diyerek baskı yapan FETÖ TERÖRİSTİ vardı. Ben ise “HERHANGİ BİR KİMSEYE YÖNELİK DEĞİL. ORTAYA GENEL BİR PAYLAŞIMDIR” dememe rağmen, hakkımda hazırladığı iddianameye ZIMMİ İTİRAF diyerek dava açılmaz mı..? Davayı açan FETÖ TERÖRİSTİ çıktı. Sevk edilen mahkemeyi gören FETÖ TERÖRİSTİ çıktı. Ben ise güven duyduğum (bize öyle öğretildi ailemizden) adalet karşısında, masum olduğumu ispat edebilmek için cebelleştim. Oysa okul yıllarından beri bizlere öğretilen, KİŞİNİN SUÇU İSPAT EDİLENE KADAR MASUMDUR ilkesiydi. Yani benim suçu işlediğimin ispatı gerekliydi. FETÖ TERÖRİSTLERİ kendi tiyatrolarında sergiledikleri sözde yargılamalar ile fermanı kesiyorlardı. Bu sizlere anlattığım hikaye yaşadığım davalardan sadece bir tanesi.

2-2

Bakınız bu ülkenin devlet televizyonlarında AYŞE-CİK, ÖMER-CİK, FATMA-CIK isimlerine (CIK-CİK) takısı eklenerek yayınlar yapıldı. Dahası evlatlarımızı asker ocağına yollarız ve hepsi bizim için MEHMET-ÇİK’dir. Ama bu CIK-CİK-ÇİK takısını Levent Mercan kullandığı zaman Edremit Adliyesi’nde o günlerde saltanat süren FETÖCÜ TERÖRİSTLERhımmm Levent Mercan hakaret etmek kastıyla kullandı kesin” diyerek davalar açıp, cezalar verdiler.

3-2

Şahsıma güttüğü husumetle gazetecilik yapan bir zatın hayal dünyasında yarattığı kurgularla beni defalarca ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ olarak şablonlarda yayınlayışlarını sanırım hatırlarsınız. Örneğin Körfez Star Gazetesi’nde köşe yazılarım yayınlandığı günlerde, KURTARMA EKİBİ olarak ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ olarak şablonda yer aldım. Son Nokta Dergisi Editörü iken bir başka ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ şablonunda SALDIRI AYAĞI ÜYESİ olarak yayınlandım. Zar zor dilekçem davaya dönüştü ve o günlerde Edremit Adliyesi’nde ADALETİNE GÜVENDİĞİM mahkeme hakiminin gördüğü davada en sonunda yapılan yayınlar nedeniyle ceza almasını sağlayabildim. Bu bir mucizeydi biliyormusunuz..?

kom

Size son bir örnek daha vereyim de, bu Levent Mercan neler yaşamış daha iyi anlayın. Düşünün; Sizinle davalık olmuş bir Cumhuriyet Savcısı var. Eşi Hakim. Hakkımda yapılan bir başvuruda o hakim davaya girip, benim tek satır ifademin bile olmadığı halde karar veriyor. Oysa benim öğrendiğim hukukta, birbirlerine taraf olan şahısların birinci derece yakınlarının bile tanık olarak ifadesi geçerli olmamakta. HSYK’ya, Adalet Bakanlığı’na başvuruyorum. Yaşadığım mağduriyet gideriliyor mu..? Hayır. Aradan zaman geçiyor. Hakkımda bir tazminat davası açılıyor. Ne tesadüftür ki dava yine aynı bayan hakimin mahkemesine düşüyor. Çok şükür ki, bu defa mahkemeyi gören hakim, eşiyle taraf olmam sebebiyle davayı göremeyeceğini belirtiyor ve bir başka mahkemece görülmesi için gerekli yasal süreci başlatıyor. Bu karar 17/25 süreci sonrasında gerçekleşiyor. Ya 17/25 süreci yaşanmamış olsaydı..? Ya 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmamış olsaydı..?

 

17/25 süreci öncesinde bana husumet güden gazetecimiz, neredeyse ters düştüğü kim varsa, herkesi tehditkar ifadelerle sindirmeyi gazetecilik zannediyordu. O tehditkar ifadelerden sadece bir kaçını aktarayım;

“Dergi toplatma olayını, daha önce de bir CHP’li Belediye Başkanı yapmış ve KOM tarafından yapılan operasyonla tutuklanmıştı”,

…………… grubuna karşı, işbirliği yapan kişi, kurum ve kuruluşları deşifre etmeye, sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız! TEMİZLİK İMANDAN BAŞLAR. İMANSIZLARIN YERİ ADALET BAKANLIĞI MİSAFİRHANESİDİR”,

…….Dergisiyle kavga edenlerin sonu neresidir iyi bilinmelidir”,

Bizimle uğraşanlar soluğu KOM’da alacaktır” sözleri oldukça manidardır. Bir gazeteci bu sözleri sarf ederken hangi güce güvenerek devletin kolluk güçleri ve adalet mekanizması ile insanlar üzerinde baskı kurmaya cüret edebilir ki..? Ailemizden, okuduğumuz okullardan bizlere öğretilen hukukta, uğradığı bir haksızlık varsa, ADALET ÖNÜNDE HESABINI SORMAK vardır. Bu bir hak aramadır ve herkesin en doğal hakkıdır. Ama arkanda hissettiğin bir güç var ki, dergi toplattığı iddia edilen CHP’li belediye başkanına yönelik, “bak senden önce, senin partinden biri denedi, sonunda KOM tarafından tutuklandı. Sen de KOM tarafından tutuklanırsın” demek değil de nedir bu sözler..? Yoksa ben mi yanlış düşüncedeyim..?

 

Bu gazetecinin ismini verme gereği dahi duymuyorum. Yazdıklarım üzerinden kendisine prim vermek niyetinde değilim.

 

O günlerin Edremit Kaymakamı Osman Tunç darbe girişimi sonrasında FETÖ PDY operasyonları ile önce görevden el çektirildi. Ardından MİT Müsteşarımız Hakan Fidan’a kurulan kumpas ile ilgili açılan soruşturma süreciyle bağlantısı olduğu görüldüğü için dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun tutuklanmasının ardından dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte tutuklandılar. Yine aynı süreçte FETÖ PDY’den işlem gören Osman Tunç devlet memurluğundan da ihraç edildi. Ben Tunç’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonundaki konuşmaları ve tavrını “CUMHURİYETİ KURANLAR PENSİLVANYALI DEĞİLDİ” diyerek eleştirirken, Edremit Adliyesi’ne o günlerin tabiri ile CEMAATÇİ SAVCILAR’ın geldiği konuşulmakta, feto cemaati Edremit’te bayram ilan etme noktasındaydı. Durumu kendisine avantaja çevirme gayreti gösteren gazetecimiz ise kendisine ait yayın organında “FETTULLAH GÜLEN HOCA EFENDİ” diyerek methiye yapıyordu. O günlerde PARALEL YAPI kelimesi lügatlarda yoktu. Benim lügatımda “F TİPİ YAPILANMA, OKYANUS ÖTESİ, PENSİLVANYA MECZUBU” gibi terimlerle bu terör örgütü yapılanması tanımlanmaktaydı. O günlerde yaptığım yayınları geçtiğimiz günlerde Ezberbozan Mecmuası’nın facebook sayfasından tekrar yayınladım. Osman Tunç’un tayini çıkmadan bir ay kadar öncesinde bir yayın yapmıştım. Yaptığım yayında; “Edremit Kaymakamı Sn Osman Tunç için Kamil Koç firmasından 46 numaralı otobüs biletini ayırttım. Ben her zaman ki gibi memleketimde yaşamaya devam edeceğim. Bakalım sizi bekleyen kader ne olacak?” olmuştu. Bu yazımdan yaklaşık 40 gün sonra Pendik Kaymakamı olarak atandı. Pendik’te hükümetin dershaneler süreci hakkında yaptığı konuşmalar kayda alınmış ve devletin ilgili makamlarına iletişmiş. Osman Tunç’un Edremit’te görev yaptığı dönemde FETÖ PDY’nin Edremit İmamı olarak bilinen ve halen firarda olan İsmail Akay ile Altınoluk balıkçı barınağında, haftanın 2-3 günü sabahın köründe neleri konuştuğunu Allah biliyor. Özcan Kolejlerinin her etkinliğinde İsmail Akay ile ön safta yer almaktan zerre çekinmeyişlerinin fotoğraf karelerini Ezberbozan Mecmuası’nın facebook sayfasından yayınladım.

 

Edremit Adliyesi 17/25 süreci sonrasında adalet ile tanışmaya başladı. Ama yine de tam anlamıyla temizlik yapılamamıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gerçek anlamda temizlik yapıldı ve FETÖ PDY TERÖRİSTLERİ Edremit Adliyesi’nden temizlendi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİ

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİEdremit Belediyesi tarafından ilçede ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ“Dürüst” kişiliği, “şeffaf belediyecilik” anlayışıyla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN