Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit15°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KOL KIRILACAK AMA BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAK

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » KOL KIRILACAK AMA BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAK
24 Ekim 2017
11.880 defa görüntülendi
KOL KIRILACAK AMA BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAK

Son günlerde Ak Parti’li belediye başkanlarının istifa süreçleri son derece tehlikeli sinyaller vermekte. Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın istifalarını beklediği belediye başkanlarının istifa vermemek için inatla ayak diretmeleri bilek güreşini geçti.

Ak Parti’de vatandaş 15 temmuz darbe sonrasında parti içi temizlik bekliyordu. FETÖ ile bağlantılı oldukları kamuoyunda bilinen bir çok siyasinin hala görevlerinde devam ettirilmesi toplumda rahatsızlıklar yaratırken Ak Parti genel merkezinin Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yapacağı temizlik dört gözle bekleniyordu.

Ak Parti’de son süreçte metal yorgunluğu olarak tanımlanan rahatsızlık yeniden yapılanma ve değişim adı altında başlatılırken, kamuoyunda da heyecanlı bekleyiş başladı. İsimleri ilk açıklanan belediye başkanları istifa kararı almakta zorlanırken FETÖ TUSKON davasında damadı yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ilk istifasını veren isim olmuş, istifa sonrasında basına verdiği demeçte” BENİ KİMSE ADAM YERİNE KOYMUYOR” sözleri tartışma konusu olmuştu.

İstifa sürecinde Düzce ve Niğde Belediye Başkanlarının istifalarını vermeleri sonrasında dün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının görevden ayrıldığını basın açıklaması esnasında yapması, aynı saatlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in de cumartesi belediye meclisini olağanüstü toplantıya çağırdıktan sonra istifa kararını açıklayacağını twitter hesabından duyurması sonrasında gözler Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’a çevrildi. Uğur hakkında öğlen saatlerinde A Haber TV’den yapılan yayında önümüzdeki pazartesi günü istifa edeceğini duyurdu şeklinde haber yapılması kafalarda karışıklığa neden oldu. A.Edip Uğur’un yayınlanan haber sonrasında danışmanları ile irtibata geçen yerel basın Uğur’un bu yönde kararı olmadığını, böyle bir açıklamada bulunmadığını ifade etti.

Ak Parti’de bu süreç devam ederken okyanus ötesinden güdümlü sinyaller ile hareket ettiği iddia edilen CHP’li vekil Aytun Çıray Meral Akşener’in kuracağı partiye katılmak üzere CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

Kuzey Irak ve Suriye politikalarında tıkanan ABD  ve İsrail’in maşası olan FETÖ terör örgütünün ülkemiz üzerindeki bitmek bilmeyen hayalleri, iç politikamızda kendilerine hala sahne bulan sözde siyasileri kullanmaya devam edecektir. Akşener’in kuracağını açıkladığı partinin oluşumuna katılım gerçekleştirmesi beklenen isimler iyi kötü tahmin edilmekte. Daha seçime girmeden 15-20 vekil sayısına ulaşması beklenen Akşener’in kuracağı partiye HDP ve CHP’den katılacak isimler ile MHP’den ihraç edilen isimlerin oluşumun omurgasını oluşturması bekleniyor. Devlet bütçesinden daha tek kuruş bile almadan bir anda ülke çapında okyanus ötesi destekle teşkilatlanması beklenen Akşener’in kuracağı partinin tek hedefi olacaktır. Bu hedef de Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’ı devirme hedefidir. Bu hedef açıkça görülürken siyasi temelleri birbirileri ile zerre bağdaşmayan insanların Erdoğan karşıtlığı üzerinden birbirlerine mayalanışını ibretle izleyecek olan Türkiye’de, ülkesini itibarsızlaştırma pahasına her türlü siyasi yol mübah görülecektir.

Ak Parti içinde de istifa sürecine ayak diretenlerden bazı isimlerin bu oluşuma destek vereceği söylentileri ayyuka çıkarken eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de sonraki süreçte eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun da Akşener’in partisine katılabileceği siyasi kulislerde yapılan değerlendirmeler arasında yer almakta.

BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAK
Okyanus ötesinin son çırpınışları olarak değerlendirdiğimiz hamleleri netice itibari ile devletin beklediği hamleler olup karşılarında sam amcanın her sözüne başüstüne diyecek siyasi iradeyi Türkiye’de bulamayacakları da bir gerçek. şişirme manşetler ve algı operasyonları ile ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunlar, kurulan kumpaslar ile hedeflerine ulaşabileceklerini zannedenler, Mezopotamya ve Anadolu gerçekleri ile en sonunda yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Ancak bu süreç son derece de keskin bir süreç olacaktır. Ak Parti’nin son değişim süreci tamamlandıktan sonra yeniden yapılanma ile düşman değirmenine su taşıyanlar mutlak surette hesap vermek zorunda kalacaklardır. Devletin başı ile kendilerince bilek güreşine tutuştuklarını zannedenlerin muhasebe hesaplarında kırılan kolların yen içine sığmaz hale geldiğini de göreceklerdir. Ülkemizin güney sınırlarında bir avuç teröriste bel bağlayan sapık hayallere gark olan ABD-İsrail ve AB ülkeleri Mezopotamya ve Anadolu’da cetvelle harita çizilemeyeceğini idrak etmek zorunda kalacaklar. Haç ile Hilal’in savaşında yanlış safta yer alan herkes göklerden gelen kararların ne olduğunu çok yakında öğrenecek. O gün kim hangi değirmene ne kadar su taşımış tartıda hesabını verecek. Bugün kendisini vazgeçilmez zannedenler, kendilerini vazgeçilmez zannedenlerin kabristanında kimlerin yattığına da tanıklık edecek. Unutmamak gerekir ki yel kayadan alsa alsa sadece toz alabilir. Yen içine sığmayan kol için de yarınlarda hiç kimse hatıratında sayfa ayırmaz.

FETÖ elebaşısı için 17/25 Aralık süreci sonrasında bile FETÖ elebaşısına duyduğu sevgi ve saygıyı ifade etmekten çekinmeyen, yanında dün FETÖ elebaşısına methiyeler düzenleri kendisine danışman edinen, FG harfli plakalar ile anılmakta mahsur görmeyen A.Edip Uğur’un istifa sürecine dahli bence 30 Ekim günü öğlen saatlerinde gerçekleşecektir. Aksi gelişme durumunda Uğur’u bence zor günler bekliyor olacaktır. Nihayetinde Uğur’un sözlerinde belirttiği gibi İrade-i Külliye ne der ise o gerçekleşecektir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest Etti

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest EttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEK

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın belediyecilikte fark

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN