Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit7°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KESİLEN KOLUN HESABINI KİM VERECEK..?

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » KESİLEN KOLUN HESABINI KİM VERECEK..?
06 Haziran 2017
KESİLEN KOLUN HESABINI KİM VERECEK..?

Geçtiğimiz hafta içinde Havran ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğünün Havran Belediyesi ile organize ederek düzenlediği kursta meydana gelen yangın esnasında, yangından kaynaklı duman zehirlenmesinden kurtulmak için camdan bayrak direğine atlamak zorunda kalan küçük Elif’in kesilen ve halen kangren tehlikesi bulunan kolunun hesabını kim verecek..?

HEM’de düzenlenen kurs Havran Belediyesinin organize ettiği kurs olup, Havran Belediyesinin kursun verildiği sınıflarda bir tane bile yangın minimaksı bulundurmaması, küçük Elif’in annesinin bu konuda yangından çok öncesinde belediye yetkililerine önlem alınması talebine karşılık herhangi girişimde bulunulmamış olması, akabinde yangın sürecinde yangına kimsenin herhangi yangın söndürücü olmaması nedeniyle müdahalede bulunamaması nedeniyle, yanmaya başlayan plastik karışımlı parçaların tutuşmasıyla zehirli dumandan zehirlenme yaşanması ve çocukların nefes dahi alamayacak hale gelmesi yüzünden, öğrenciler kurs veren öğretmen tarafından camdan tahliye edilmeye başlanmıştı. Yangına anında müdahale etmesi gereken itfaiye ekiplerinin gecikmesi nedeniyle olay yerindeki vatandaşların iyi niyetli yaklaşımlarıyla çocuklar camdan atladığı anda tutulmaya çalışılmış, camdan atlayan küçük Elif’in kolu atladığı bayrak direğinden aşağıya kaydığı anda ipin sarıldığı demire kolunun takılması yüzünden parçalanmıştı.

Havran Belediye Başkanı Sn Emin Ersoy’a soruyoruz; HEM ile birlikte organize ettiğiniz kurs için gerekli tedbirler neden alınmadı..? Kurs verilen binada neden yangın söndürme ekipmanları kullanılamadı..? Binaya yangın söndürme ekipmanlarının konmadığı yönündeki iddialar doğru ise kursu organize eden Havran Belediyesinin küçük Elif’in kolunun parçalanması ile nihayetlenen yangında ihmali bulunuyor mu..?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Havran’daki İtfaiye Ekipleri olaya neden anında müdahale edemedi..? Çocuklar yangından kaynaklı zehirlenmeyle karşı karşıya kaldılar. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalede geciktiğine dair iddialar karşısında büyükşehir belediyesi yetkilileri neden herhangi bir açıklamada bulunamamakta..? Kurs verilen binada gerekli yangın söndürme ekipmanları bulunuyormuydu..? Bulunuyorsa neden kullanılamadı..?

Havran Halk Eğitim Merkezi Havran Belediyesi ile ortak düzenlediği kurs için gerekli tedbirleri neden alamadı..? Geçtiğimiz 19 Mayıs kutlamaları esnasında Atatürk resminin kullanılmadan etkinlik yapıldığına dair iddialar ortada dururken son yaşanan yangında HEM Müdürü Hasan Çam’ın, yaşanan yangında kolu yaralanan ve halen kangren riskiyle karşı karşıya olan küçük Elif’in yaşadığı yaralanma noktasında kimin ya da kimlerin ihmali olduğu noktasında kamuoyunu bilgilendirmesi ve kamuoyunu tatmin edecek açıklama yapması bekleniyor.

Küçük Elif’in ailesinin yaşanan vaka ile kolu parçalanan kızları küçük Elif için yasal yollardan haklarını arayacakları, olayda ihmalleri tespit edilecek kim varsa adalet önünde hesap vermelerinin sağlanması için her türlü hukuki yollara başvurulacağı öğrenildi.

BAŞKAN EMİN ERSOY’A HATIRLATILDI

Havran Belediye Başkanı sıfatıyla kurs düzenliyoruz diyerek Sn valimiz Ersin Yazıcı’nın kıymetli eşi hanımefendiyi de kursa davet edip hanımefendinin yanında poz vermeye benzemiyor bu işler Emin Bey. Sn Valimizin kıymetleri eşi hanımefendi küçük Elif’i öyle sevmiş ki, küçük Elif’in tuallere ruhundaki güzellikleri yansıtan minik ellerini öpmenin mutluluğunu yaşıyorken fotoğrafı çekilmiş. Acaba Sn Valimizin kıymetli eşi hanımefendi küçük Elif’in başına gelenlerden haberdar mı..? Haberi olsa ne kadar üzülür hiç düşündünüz mü..?

Havran Belediyesinin tertip ettiği kursta öğrencilerin can güvenliğinin bile sağlanamadığı çıkan yangınla ortaya çıktı. Küçük Elif’in kolu kangren riski taşımakta. En ufak enfeksiyonda küçük Elif’in geleceği kararabilir. Kamuoyu önünde soruyorum; Küçük Elif’in tedavisinin gerçekleştirilmesi ve bir an önce çocuğun eski sağlığına kavuşması için küçük Elif’in ailesini ziyaret etme gereği duydunuz mu..? Sn Başkan insanların alınlarını secdeye koydukları camilere koltuk getirtip oturarak poz vermeye benzemez idarecilik. Öğrencilere kurs düzenliyorsanız eğer çocukların güvenliğinin eksiksiz sağlanması gerekir. Kurs düzenlenen binanın duvarlarındaki yazılardan bina ile ne kadar ilgilenildiğinin takdirini de kamuoyuna bırakıyoruz.

Hits: 1

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

mesut
06 Haziran 2017 - 21:40

Basiretsiz,beceriksiz,iş bilmez,ama başka pek çok gereksiz şeyi çok iyi bilen kadrolardan oluşan bir belediyecilik anlayışı olursa olacağı bu olur. Her konuda ama herkonuda hiç bir çalışma yapmayan sadece goy goy yapanların Koskocaman Köyü Havran…

mesut
06 Haziran 2017 - 21:42

Yavrumuza geçmiş olsun…Rab ona şifalar versin.:(

BENZER İÇERİKLER

HAVRAN KÜLTÜR VE TARİH TURİZMİ MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR

HAVRAN KÜLTÜR VE TARİH TURİZMİ MERKEZİNE DÖNÜŞÜYORBALIKESİR HAVRAN  İLÇESİ KÜLTÜR VE TARİH TURİZMİ MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR. “Osmanlı’dan

BAŞKAN ERSOY GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ERSOY GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ HAVRAN BELEDİYE BAŞKANI ERSOY GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ. Balıkesir’in

Kamerada Böyle Soyunup Şantajla Para Sızdırıyorlar

Kamerada Böyle Soyunup Şantajla Para SızdırıyorlarSon günlerde sosyal ağlarda kamerada böyle soyunup şantajla para sızdırıyorlar. Sosyal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »