Dolar : Alış : 5.3633 / Satış : 5.3730
Euro : Alış : 6.0764 / Satış : 6.0873
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit10°CYağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KAMİL SAKA’YA HODRİ MEYDAN DİYENLER TOPLANTIYA GELEMEDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » KAMİL SAKA’YA HODRİ MEYDAN DİYENLER TOPLANTIYA GELEMEDİ
14 Şubat 2017
11.311 defa görüntülendi
KAMİL SAKA’YA HODRİ MEYDAN DİYENLER TOPLANTIYA GELEMEDİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya yönelik eleştiri boyutlarını aşan haberler yayınlayarak, haberciliği karalama kampanyasına çevirenlerin EgeTürk TV’de Kamil Saka’ya hodri meydan çekip Kamil Saka’nın düzenlediği toplantıya dahi gelemeyişleri, yaptıkları haberlerin dahi arkasında duramayışları olarak geceye damga vurdu.

Başkan Saka’nın hodri meydan çağrısına rest çekerek Şükrü Tunar Kültür Merkezinde halkın önünde ne soracaksanız sorun cevabını alacaksınız diyerek hodri meydan deyip, kendisini karalayan gazetecilerin toplantıya gelememesi dikkatlerden kaçmazken, Kamil Saka’ya yönelik eleştiri yayını yapan yayın kuruluşlarından sadece Ezberbozan’ın toplantıya katılması ve yayınlarının arkasında durması Edremit Halkının takdirleriyle karşılandı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, halka açık olarak düzenlediği basın toplantısı ile hizmetleri anlattı, son günlerde hakkında karalama kampanyasına dönüşen yayınlara karşı açıklamalarda bulundu.

Başkan Saka, bugüne kadar olduğu gibi kamunun menfaatlerini yine halk için kullanmaya devam edeceğini, yalan ve iftiralar ile karalama yapanlarla da yargı önünde hesaplaşacağını söyledi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yerel bir televizyon kanalında program adı altında haftalardır sürekli bir şekilde belediye hizmetleri ve hakkında karalama kampanyasına dönüşen yayınlar hakkında sessizliğini bozdu.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde halka açık olarak düzenlediği basın toplantısı ile önemli açıklamalarda bulundu. Yayınların karalama kampanyasına dönüştüğünü belirterek kamunun menfaatlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sadece halkın yararına kullanmaya devam edeceğini söyledi.

 

Başkan Saka, “Öncelikle haber peşinde koşan değerli basın mensubu arkadaşlarımı ayırt etmek istiyorum. Ancak basın faaliyetleri dışında daha önceleri belediyeden 8 bin liraya yer kiralayıp, 12 bin lira reklam faturası ile mahsup edenlere artık izin vermiyorum. 27 bin liralık ne olduğu belli olmayan faturaları ödemedim. 37 metrekarelik arsayı değerinden fazlasıyla takas yapmadım, oğlunu işe almadım diye hep birlikte karalama kampanyasına giriştiler. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğim” dedi. Başkan 2014 yerel seçimleri öncesinde CHP’de yapılan önseçimde CHP delegelerinin para ile satın alındı iddiasına karşı da “CHP’lileri satın alacak kimse anasının karnından doğmadı. Bu iftirayı atanlara bunu yargı karşısında yedirteceğim. Nasıl iftira atarla atsınlar, 2019 yerel seçimlerinde Edremit Belediyesi’ni yine CHP’li bir Başkan kazanacaktır” dedi. Başkan Kamil Saka, “Bu şekilde iftira atanlara karşı her türlü yasal hakkımızı kullanacağız.  Yalan ve iftiralarını hesabını yargı huzurunda verecekler” dedi.

 

Atatürk’ün 1934 yılında Edremit’e ikinci kez geldiğinde kaldığı evin belediyeye kazandırılması ile ilgili tüm meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildiğini, Atatürk’e yakışır bir kültür merkezi haline getirileceğini söyledi. Başkan Saka, Atatürk Evi’nin yanı sıra ilçenin tarihi değerlerinden olan Hacı Kabakçılar Konağı’nın yazar Sabahattin Ali’nin yaşadığı evin belediye bünyesine kazandırıldığını ve kültürel alanda ilçeye kazandırılacağını söyledi. Doyran Mahallesi’nde camii ile meydan arasında kalan evin kamulaştırılarak yıkıldığını, caminin önün açıldığını ve meydanın genişletildiğini, Altınoluk’un çehresini değiştirecek yeşil vadi projesinin yakında başlayacağını, aynı şekilde ilçenin farklı yerlerinde park ve yeşil alan projelerinin kısa süre içerisinde hizmete sunulacağını ifade etti.

 

Çalışmalarla ilgilide bilgiler veren Başkan Saka, birleşen 6 belediyenin tamamının bir dönemde yaptığı asfaltın iki katını iki buçuk yıllık süre içerisinde yaptıklarını, yine özellikle yağmur suyu drenaj hatları ile Edremit’in felaketlerden kurtulmaya başladığını ifade etti.

 

Başkan Saka, Edremit Belediyesi’nin tüm iş ve işlemlerinin şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiğini her ay muhtarlarla, daire müdürleri ile belediye meclisi grubu ile önemli konularda ilçede ki 100’ün üzerinde ki sivil toplum örgütleri ile toplantılar yaparak karar merci olan belediye meclisine konuları öyle taşıdıklarını belediye meclisinde de kararların çoğunluğunun tüm parti gruplarının oy birliği ile kabul ediğini söyledi.

 

Basın toplantısına ilçede görev yapan yerel basın ve haber ajansı temsilcilerinin yanı sıra CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Mahalle Muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sabriye Yiğit, , CHP Edremit Kadın Kolları Başkanı Songül Toplamaoğlu ve yüzlerce vatandaş katıldı.

 

Toplantı sosyal medya hesapları üzerinden ve Edremit’te yayın yapan Körfez Fm radyosu tarafından canlı olarak yayımlandı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

Atatürk’ün Edremit’te konakladığı tarihi bina kültür merkezi oluyor

Atatürk’ün Edremit’te konakladığı tarihi bina kültür merkezi oluyorEdremit Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 14 Nisan 1934’te

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN