Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kalkacak Füzelerden mi Korkmaktasın Başkan..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Kalkacak Füzelerden mi Korkmaktasın Başkan..?
11 Kasım 2016
11.925 defa görüntülendi
Kalkacak Füzelerden mi Korkmaktasın Başkan..?

Hani Sen Milletin Malını Kimseye Yedirmezdin..?

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın gazeteci Doğan Doğan’ın eşi Nesrin Doğan’ın yeşil alandaki, ekonomik değeri son derece küçük 37 M2’lik arsaya karşılık 496 M2’lik %30 imarlı ve 5 kat müsaadeli arsayı meclis gündemine getirmesi ve meclisten geçirmesi, tüyü bitmemiş yetimlerin hakları kimlere rant olarak nasıl sunulduğunun anlaşılması noktasında son derece manidar gelişme olarak değerlendirildi.

a

Kamusal Menfaatlerin korunması noktasında, bir çim biçme makinesinin yaklaşık 15-20 dakikalık çalışma sürecinde yaktığı benzini, kamusal zarar olarak değerlendiren Ses Yayın Grubu sahibi Doğan Doğan’dan kamuoyu, bu olayda kamusal zarar olup olmadığı konusunda gazetecilik maharetlerini sergilemesini bekliyor.

b

Son günlerde Ses Yayın Grubundan yapılan internet yayınlarını muhtemelen izlemişsinizdir. Gazeteci Doğan Doğan’ın bazı sosyal demokratlara yönelik aşağılayıcı sözlerine ilk başta anlam yükleyememiş, sürpriz gelişmenin arkasında neler döndüğünü araştırmaya koyulmuştuk. Akabinde FETÖ elebaşısına duyduğu sevgiyi ve saygıyı kameralar önünde dile getiren Balıkesir büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur’un danışmanı gazeteci Aziz Han’ın yaptığı yayın son derece manidar değerlendirmelere neden olmuştu. Aziz Han yaptığı yayında, her ne kadar isim vermese de Edremit belediye başkanı Kamil Saka’yı ima ederek aba altından sopa göstermiş, Romanya’dan, Güney Afrika’dan, Edremit’ten kalkacak füzelerden bahsetmiş, hayatında 50 mermi sıkmamış deneyimsizliğiyle askeri uzman kesilip, nükleer ve kimyasal silahlardan söz edip, barış zamanında bedel ödemeyen, savaş zamanında ağır bedel öder demiştir. Aziz Han’ın yapmış olduğu bu yayını Doğan Doğan’ın da kendi facebook sayfasından paylaşıp, savaş ve bedel sözlerini kendi paylaşımına ekleyerek kime mesaj verdiğini anlamamak için herhalde çok saf olmak gerekir. Topluma haber verme hakkını kullanan güya gerçek gazetecilerin, habercilikle uzaktan yakında bağlantısı olmayan bir tarzda yaptıkları paylaşımların arkasında ne var diye araştırırken, akabinde bugüne kadar Kamil Saka aleyhinde yazdığı tek bir habere rast gelemediğimiz Doğan Doğan’ın bir anda Kamil Saka’yı FETÖ elebaşısından emir alan başkan olarak dergisinde kapak yapması haliyle dikkatlerden kaçmadı. Bir CHP’li arkadaşımızın konunun altında ne yattığını anlatması sonrasında yapılan yayınların altında ne yattığını anlamamıza fazlasıyla yetti.

c

kamil-sakaKim Ne Yazarsa Yazsın Kimseden Çekinecek Bir Şeyim Yok
Edremit belediye başkanı Kamil Saka ile bu yayınların yapıldığı süreçte telefonda ve bizzat görüşme imkanım oldu. Yayınların kendisine yönelik olduğunu kendisi de ifade eden başkan Saka’nın “Kim Ne Yazarsa Yazsın Kimseden Çekinecek Bir Şeyim Yok Levent” sözleri sonrasında meclis kararlarında Doğan Doğan’ın eşi Nesrin Doğan üzerine görünen, Akçay Mahallesi 21-N-IV pafta, 511 ada, (37m²lik) 7 no.lu parselin yeşil alanda olduğu ve uygun bir yer ile Edremit belediyesi ile takas teklif talebinde bulunduğu görülmekte. Akçay’daki arsa yeşil alandır. Ekonomik anlamda değeri yoktur. Vatandaşın mağdur edilmemesi için takas düşünülmesi normaldir. Ancak ekonomik değeri son derece komik rakam olan bir arsaya karşılık, takasta verilen Edremit Hamidiye Mahallesi ,1563 ada, 8 no.lu parseldeki arsanın, takasla alınan arsadan 13,4 katı daha büyük olması, verilen arsanın 496 M2 olması, arsanın 5 kat, %30 imarlı olması ve rayiç bedelinin yaklaşık 350.000 TL olması son derece manidar görüldü. Akçay’da takasla teklif edilen yeşil alandaki yerin sadece 37 M2 ve rayiç değerinin 20-25.000 TL civarında olduğu dikkate alındığında, “TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRTMEM” diyen başkan Saka’nın bu tutumu, Aziz Han ve Doğan Doğan ikilisinin kaldıracağı iddia edilen füzeler ile bağdaştırıldı.

Büyükşehir yasasıyla kapatılan Akçay belediyesinin icra yoluyla satılan Akçay kordondaki arsalarını belediyeye geri kazandırırken belirlenen rayiç bedel ortada. Başkan Saka’nın toplum menfaatlerini o gün koruma noktasında nasıl takdirini yaptıysak, bugün de kamu adına icra ettiğimiz gazetecilik gereği, bu noktaya dikkat çekmeyi görev bilmekteyiz. Üstelik Akçay Kordondaki arsanın konumu ve ekonomik değeri ortada. Buna rağmen hiçbir ekonomik değeri olmayan, altı üstü 37 M2’lik bir arsa için gerçekleşen takas teklifine, belediye meclis kararı ile inanılmaz bir rant sağlanması, eminiz ki hem adli makamların hem de İçişleri Bakanlığı yetkililerinin dikkatini fazlasıyla çekecektir.

Ticari Menfaat Temini İçin Kasıtlı Olarak Aleyhte Haber Yapmak TCK’da Yer Bulmuyor mu..?
Gazeteci Aziz Han ve Doğan Doğan’ın yapmış oldukları yayınlar ortada. Arkasında neler döndüğü de ortaya çıktı. Değeri 25.000 TL bile olmayan 37 M2’lik yeşil alandaki arsanın, değeri 350.000 TL civarı olan 496 M2’lik %30 imarlı 5 kat müsaadeli arsayla takasının meclisten rant sağlanarak geçirilmiş olması TCK’nın hangi maddesiyle değerlendirilebilir, bunun takdirini T.C. Devleti’nin Sn Cumhuriyet Savcıları elbette ki yapacaktır. Ezberbozan Mecmuası olarak kamusal menfaatlerin korunması noktasında konuyu kamuoyu gündemine taşıyıp, ilgili ve yetkili makamlara, basın yoluyla ihbarda bulunuyoruz. Takdiri kamuoyunun ve ilgili ve yetkili makamlarımızındır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Mahmut Ceylan geçtiğimiz günlerde

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADI

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADIEdremit Belediyesi bu yıl ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salona

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salonaEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 3. hafta

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN