Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

İtfaiye Raporu Olmadan Ruhsat Verildi (Mi)..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » İtfaiye Raporu Olmadan Ruhsat Verildi (Mi)..?
16 Aralık 2016
11.316 defa görüntülendi
İtfaiye Raporu Olmadan Ruhsat Verildi (Mi)..?

Edremit’te FETÖ operasyonuyla hakkında soruşturma başlatılan, FETÖ ile bağlantısı olduğu için kapatılan ESİAD üyesi Ayhan Bülbül’ün binasının teras katında geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen Teras Kafe’nin itfaiye raporu olmadan ruhsat verildiği ve ticari faaliyetine izin verildiği iddiaları ortalığı karıştırdı.

01

Kamil Saka’nın geçtiğimiz ay yayınlanan bir yerel dergide fetö elebaşısından talimat alan belediye başkanı olarak kapak edilmesinin ardından, fetö soruşturması kapsamında hakkında işlem başlatılan ve adli kontrolle salınan Ayhan Bülbül’e ait binanın teras katında itfaiye raporu olmadan ruhsat verildiğine dair iddialar sonrasında, belediye başkanı Kamil Saka ve ruhsat müdürü Gökhan Domalı’nın açıklamada bulunması bekleniyor.

02

Öne sürülen iddialara göre itfaiye raporu olmadan ruhsat verilerek insan hayatının tehlikeye atıldığı, ruhsat verilen kafeteryanın insanların vakitlerini geçirdiği bir mekan olması nedeniyle, yaşamlarının risk altında olduğu değerlendirildiğinde, iddiaların doğruluğunun gerçekleşmesi durumunda, işletmenin itfaiye raporunu tamamlayıncaya kadar ticari faaliyetine izin verilmeyeceği yönünde görüşlerini bildiren konuya vakıf uzmanlar, bu kafeteryada insanların hayatlarını kimsenin riske etme hakkı olamaz. İtfaiye raporu olmadan ruhsat verilmesi usule uygun değildir. Ruhsatı verenler hakkında yasal süreç başlatılabilir dedi.

03

İtfaiye raporu verilmeden ruhsat verilmesi sürecinde, bazı isimlerin de işin içine kirli emellerle karıştığı ve arada aracı olan bazı kişilerin 5.000 TL gibi bir rakamla işe aracılık ettiği yönünde iddiaların da bulunması, kafaları manidar şekilde karıştırmaya yetti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ruhsat meselelerinden dolayı son dönemde fazlaca gündeme gelmeye başlaması oldukça dikkat çeken konu olmakta. Geçtiğimiz günlerde Güre Yağcılar mevkiindeki Adrina Otel’e Güre Belediye Başkanı iken kendi verdiği ruhsatta sorun çıkması üzerine Edremit Belediye Başkanı olarak Adrina Otel’i mühürlemek zorunda kalmıştı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYIN

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYINZeytin Dalı Harekâtı’na Karşı Terör Örgütü Mensupları ve Yandaşları

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)