Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit35°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

İNEKÇİ ALİ TAVUKÇU ALİ OLDU (MU)..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Havran » İNEKÇİ ALİ TAVUKÇU ALİ OLDU (MU)..?
25 Mart 2018
1994 defa görüntülendi
İNEKÇİ ALİ TAVUKÇU ALİ OLDU (MU)..?

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifindeki usulsüzlükleri defalarca gündeme getirdik. Yaklaşık 10 Milyon liralık vurgun yaşandığı iddialarının araştırılması için gerekli mercilere çağrılarda bulunduk. Çiftlikde yaşandığı iddia edilen vurgunda FETÖ parmağı olduğu da öne sürülmüştü ve biz sorumlu yayıncılık ilkesiyle davranıp yetkililerin gerekli incelemeleri yapmasını talep etmiştik. Hatta ortaya atılan vurguna dair rakamların çok ciddi olması ve üyelerin yarınlarda zarar görmemesi için bir an önce kayyum atanması gerektiği belirtmiştik.

Ak Parti MYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Sn Ali Aydınlıoğlu konuyu gündeme getirmemiz sonrasında bakanlık müfettişlerini getirtmiş, gerekli incelemeleri yaptırmış, kooperatifte kamusal zarara neden olan Ali İkizoğlu’nun görevden alınmasını sağlamış, çiftliğin yönetimini önce kayyuma devrettirmiş, ardından kooperatif yönetiminin yeniden belirlenmesi için girişimde bulunmuştu. Halen Havran İlçe Tarım Müdürlüğü nezaretinde yönetilen çiftlik Ali İkizoğlu yönetimi zamanında çiftlikteki ineklerin ölümleri ile de gündeme gelmişti.

Havran’da çiftliği batıran İkizoğlu’nun son günlerde Burhaniye’de gezer tavuk işine girdiği, yasal takiplerle uğraşmamak ve Havran’da sebep olduğu zararın kendisinden tahsil edilmemesi için üçüncü şahıs üzerinden ticari faaliyete devam ettiği iddia edildi. İkizoğlu’nun gezer tavuk yumurtacılığı yaptığı öne sürüldü.

 

ÜYE BAŞI 150-200 BİN TL ZARAR ÜYELERDEN TAHSİL EDİLECEK

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde Ali İkizoğlu’nun neden olduğu zararın üyelerden tahsil edileceği, tahsilatın yapılamaması durumunda yasal takip yapılacağı, üyelerin taşınmazlarının haczedileceği öğrenildi. Son derece iyi niyetle, ellerinde biriktirdikleri 3-5 kuruşla kooperatifin kurulması sürecinde üye olan insanlar, İkizoğlu’nun neden olduğu tüm zararları ödemek zorunda kalacaklar. İkizoğlu’nun borçlarla karşılaşmamak için bir başkası üzerinden tavukçuluk ve yumurtacılık işi yaptığına dair iddiaların yetkililerce araştırılması için basın yoluyla çağrıda bulunuyor, evleri, arabaları, bankadaki paraları her an haczedilecek üyelerin haklarını korumaları için kendilerinin girişim başlatmalarını öneriyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HAVRAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN’DE VEDA TÖRENİ

HAVRAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN’DE VEDA TÖRENİBalıkesir’in Havran  İlçesi’nde  Tayin olan ve emekliliğe ayrılan

HAVRAN’DA ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR PARKI AÇILDI

HAVRAN’DA ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR PARKI AÇILDIBalıkesir’in Havran ilçesinde 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütü

VALİ ERSİN YAZICI HAVRAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ ERSİN YAZICI HAVRAN’I ZİYARET ETTİBalıkesir Valisi  Ersin Yazıcı  İlçe ziyaretleri kapsamında Havran’ı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN