Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit17°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Hesap Ver Erman Neden Satmadın..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Hesap Ver Erman Neden Satmadın..?
07 Nisan 2017
11.940 defa görüntülendi
Hesap Ver Erman Neden Satmadın..?

Kamunun Gerçekleri Öğrenmesi İçin Sorguluyorum

 

Geçtiğimiz hafta içinde şahsıma ait facebook sayfamdan Balıkesir’de bir belediye başkanının oğlundan daire isteyen besleme kim diye sormuştum.

 

Soruyu sormamız sonrasında Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın oğlu Erman Uysal’a gazeteci Doğan Doğan tarafından mesajlar atıldığı bilgisine ulaştım.

 

Oysa ki facebooktaki sorum başka bir konuyla ilgili olmasına rağmen, Doğan Doğan’ın bu paylaşımımdan neden alınganlık gösterdiğine anlam verememiştim.

 

Meğerse Erman Uysal’ı yerlere göklere sığdramayıp, VELİAHT ilan ettiği günlerde, Doğan Doğan Erman Uysal’dan, kendi hesabına göre uygun (!) ev talebinde bulunduğu gerçeği varmış.

 

Erman Uysal’ın benimle irtibata geçmesi sonrasında öğrendiğimiz bu bilgiler doğrultusunda, kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi noktasından ve de kamusal ilginin oluşması maksadıyla süreç içinde yaşanan gelişmeleri sorguluyorum.

 

Doğan Doğan geçmişte kendi facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, “BİRİLERİNE DESTEK OLMAK MAKSADIYLA GAZETE KURDUĞUNU” ikrar ederek, icra ettiği gazetecilik anlayışını ifade etmiştir.

Bu süreç devam ettiği günlerde Doğan Doğan’ın Erman Uysal’a, kendi hesabına uygun (!) şekilde ev talebinde bulunduğu tarihe dikkatinizi çekiyorum. Tarih 07 Mart 2016.

Bu tarihten önceki bir tarihte de, yaptığı bir haber için attığı mesaj da ortadadır. Yaptığı haberde sizi gündeme oturttum, nasıl olmuş mu diye onay almaya çalışan mesaj atmıştır.

Erman Uysal’ın veliaht ilan edildiği günlerdeki ses dergisi dergi yayını ve facebook paylaşımı ortadadır.

Siz gelmeden sizi gündeme oturttum dediği haber de ortadadır. Bahsedilen konu Burhaniye Belediyesi Hukuk İşleri Sorumlusu Av.Ferudun Soykök ve Erman Uysal’ın Ankara’da birlikte görüntülendiği fotoğraftır. Muhtemelen o günlerde foto Ankara’dan çekildiği gibi servis edilmiştir ki, siz gelmeden sizi gündeme oturttum denmektedir mesajda.

Doğan Doğan’ın Erman Uysal ile hangi kritere göre uygun ev konusu (!) tartışma konusu bile olabilecek haldeyken, o dönemde Erman Uysal ile Onur Bedir arasında sorunlar ayyuka çıktığı günlerde, ev konusu gündemdeyken yapılan haberler oldukça dikkat çekicidir. Bu haberlerin ilkinde Onur Bedir aleyhine konu işlenmiştir.

Yine Onur Bedir aleyhinde yapılan haberde, ortada bir yargı kararı dahi yokken, yapılan haber ile algı operasyonu yapılarak Onur Bedir zan altında bırakılmıştır.

Onur Bedir’in sürekli hedef alındığı süreçte yapılan bir başka haberde, aynı konu tekrar gündeme getirilmiş, gündeme getirilirken birkaç isim daha yeni habere eklenmiştir.

Ve sonrasında ev konusu bir soruna dönüştükten sonra neler yaşandı acaba..?

 

Erman Uysal’ın inşaat işine girdiğini herkes bilmektedir. İnşaat sektöründe de boy göstermeye başlayan Erman Uysal’ın yaptığı inşaatlardan birinin fotosunu yayınlarken kullanılan cümlelerin takdirini kamu vicdanına bırakırken, sorgulayıcı haberciliği tercih eden gazetecilik anlayışımızla soruyoruz; madem ki müteahhitliği eleştirilecek bir isim Erman Uysal, neden Erman Uysal’dan ev alma noktasında ısrarlı olundu..? Almayı düşündükleri evi inşa eden müteahhidin nasıl ev yaptığını araştırmadan mı ev almaya kalkışmışlar..? Ev konusunda Erman Uysal’ın sözünü tutmadığı dile getirilmiş mesajda, pekala Erman Uysal velev ki ev konusunda söz vermiş olsun, sözünü tutmuş olsaydı yapılacak haber şekli nasıl olacaktı..?

Ev konusu soruna dönüştükten sonra yapılan ilk haberi gördünüz. Akabinde aleyhte haberler dikkat çekici şekilde ortaya çıkmakta. Erman Uysal’dan sonra babası Necdet Uysal da haberde odak oluverdi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın belediye başkanı olmadan önce yaptığı iş herkesçe bilinmektedir. Necdet Uysal, belediye başkanı seçilince işleri oğlu Erman Uysal’a devretmiştir. Uysal’ın mıcır çeken kamyonlarının tonaj konusu, verildiği mesajda belirtilen uygun (!) ev konusu çözülmeyince mi akla gelmiştir tonaj konusu..? Takdiri kamu vicdanınındır.

Yapılan haberin detayına dahi girmeden, haberin sunuluş şeklini ve zamanlamasını kamu vicdanı takdirine bırakıyorum.

Yine yayın içeriğine girmeden, yapılan yayın şeklini ve zamanlamasını kamu vicdanına bırakıyorum.

Yine yayın içeriğine girmeden, yapılan yayın şeklini ve zamanlamasını kamu vicdanına bırakıyorum.

Yine yayın içeriğine girmeden, yapılan yayın şeklini ve zamanlamasını kamu vicdanına bırakıyorum.

Kendi facebook hesabımdan yaptığım başkasıyla ilgili bir konuyla alakalı yayından alınganlık gösterip, Erman Uysal’a atılan mesaj ortadadır.

Erman Uysal’a atılan mesajdan da anlaşılacağı üzere ev konusunda söz verilmesi, verilen sözün tutulmasından duyulan rahatsızlık ifade edilmektedir. Şimdi yine sorgulayıcı teknik ile sorumuzu soralım; bir müteahhit velev ki bir gazeteciye, ev satma konusunda söz vermiş olsun. Müteahhit sözünü tutmadığı için suçlu ilan edilebilir mi..? Ticaretin neresinde malını satmadığı için yargılamak var..?

Ezberbozan olarak yaptığımız yayıncılığın sorumluluk bilinciyle hareket ederiz. Hiç kimseyi ev konusunda avanta istedi diyerek itham etmediğimiz gibi bu noktada bir algı oluşmasına da neden olmadık. Ancak Doğan Doğan’ın neden bu noktada alınganlık gösterdiğini de anlamakta zorluk çekiyoruz. Yarası olan gocunur diye bir söz vardır halk arasında, yaptığımız yayının tek bir satırında bile avanta ev istendiğine dair bir cümle kurulmamasına rağmen Doğan Doğan’ın böylesi bir alınganlığa neden sahip olduğunun takdirini kamu vicdanına bırakıyoruz.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın oğlu Erman Uysal, faaliyette bulunduğu inşaat sektöründe, yaptığı bir daire için velev ki söz vermiş olsun. Satma sözü verdiği daire için herhangi bir kapora mı ödenmiş ki, satma zorunluluğu olsun..? Satmadığı için VELİAHTLIK mertebesinden BEDBAHTLIK mertebesine götürülen Erman Uysal’ın söz verdiği daire satışını gerçekleştirmediği için sürekli karalama yayınlarına maruz kalması ne kadar adildir..? KİŞİSEL MENFAAT TEMİNİ SAĞLAMAK İÇİN KASITLI OLARAK ALEYHTE HABER YAPMAK bildiğim kadarıyla TCK’da halen suç teşkil etmektedir. Erman Uysal aleyhinde yapılan yayınların daire satışı sözü verilip, söz yerine getirilmedikten sonra gerçekleşmesi ortadadır. Erman Uysal bu noktada adli makamlara başvuracak mı bilemeyiz ancak görevimiz kamuoyunu doğru ve belgeli haberlerle bilgilendirmek olduğu için süreç içinde yaşananları belgeleriyle yayınladık. Takdirini yapmak kamuoyuna kalmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADIBurhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi 2019 kış sezonu için kurs kayıtları başladı.

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYOR

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYORBahadınlı mahallesinde atıl durumda olan eski düğün salonunu elden geçiriyor. Burhaniye’nin

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYOR

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYORKöy iken Mahalle statüsüne geçen kırsal mahallelerde halkın yoğun olarak kullandığı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN