Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit35°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR EDİP BEY..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR EDİP BEY..!
17 Şubat 2017
11.233 defa görüntülendi
HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR EDİP BEY..!

17/25 süreci akabinde 02 Ocak 2014 tarihinde Gazeteci Osman Yurdusev’in PARALEL YAPI ile ilgili sorusuna verdiği cevapta, FETÖ PDY elebaşısına olan sevgi ve saygısını dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, dün düzenlediği basın toplantısında Osman Yurdusev’in sorusuna cevap vermek yerine, kendisine yakıştırdığı üslup çerçevesinde, Osman Yurdusev’e “NE KABADAYILIĞI ULAN, TERBİYESİZ, UTANMAZ HERİF” sözleriyle karşılık vermesi, akabinde belediye görevlilerine “ALIN BUNU DIŞARI” diyerek cümle sarf etmesi, Uğur’un siyasi ikbalinin sona erdiğini anlamasıyla yolun sonuna geldiğinin farkına varmasından kaynaklı olduğu şeklinde değerlendirmelere neden oldu.

Uğur’un referandum sonrasında görevden alınacağına dair söylentilerin ayyuka çıkması, hatta Uğur’un sünnet bahanesiyle ABD’ye gidip geri gelmeyeceği yönünde dedikoduların siyasi kulislerde dile getirilir olması, Uğur’un sinirlerini oldukça yıprandığı şekliyle yorumlara neden oldu.

 

Uğur’un Balıkesir’in sevilen gazetecisi Osman Yurdusev’e karşı takındığı üslubunun bedelini Ak Parti’nin referandum sürecinde Balıkesir’de ödemesinin de kaçınılmaz olacağı dikkatlerden kaçmadı. Uğur’un Ak Parti’ye zarar verir hale gelen tavırları ve söylemleri karşısında Ak Parti Merkez Yönetiminin nasıl tavır alacağı merak konusu oldu.

 

Ezberbozan olarak şu noktaya dikkat çekmekte fayda görüyoruz; Sn Uğur’un bu tarz davranış ve hakaret içerikli cümleleri, halkın gözünde Ak Parti’nin hanesine eksi olarak yazar. Hatırlanacağı üzere geçmişte Altınoluk Belediye Başkanı olan Hasan Özpolat’ın da düzenlediği basın toplantısında, bir soru üzerine “SEN KİMSİN ULAN” sözleri, belediye başkanlığı ön seçimlerinde Özpolat’a nal toplatmıştı. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda Edip Uğur’un duvara toslayan belediyecilik anlayışı ve son bardağı taşıran sözleri ve tavırlarının faturasının Ak Parti’ye çıkması kaçınılmazdır. Ak Parti idarecilerinin bu referandumda Balıkesir’de hayal-i sükuta uğramak gibi kabul edilebilir projeksiyonları yoksa eğer, kaldı ki olduğunu düşünmüyorum, bu sürece en kısa süreçte müdahale edilecektir diye düşünüyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

RastgeleSeçilen İçerik
Çeviri

21 Aralık 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN