Dolar : Alış : 5.9944 / Satış : 6.0052
Euro : Alış : 6.8267 / Satış : 6.8390
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit34°CAz Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?
11 Şubat 2018
12.276 defa görüntülendi
ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak bilmiyor. Projenin hayata geçirilmesi için geçtiğimiz aylarda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın girişimleriyle inşaatın tamamlanması bir firmaya verilmişti.

PROJENİN ÖZPOLAT’A AİT OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ
Astım Hastanesi projesini kendi projem diyerek sunan Hasan Özpolat’ın aslında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1.Bölge Temsilciliğine üye Mimar Serpil Doğan Kaftancıoğlu’na ait projeyi kopyalayıp, birkaç yerinde değişiklik yaparak kendi projesiymiş gibi sahiplendiği iddia edildi. Projenin kopyalanıp üzerinde birkaç değişiklik yapılarak sahiplenilmesi sonrasında, İstanbul’dan hukuki süreç başlatıldığı, araya giren siyasilerin araya hatır koyarak Hasan Özpolat’ın kayıtlı olduğu meslek odasından ihraç edilmesini önlediği, buna karşılık TMMOB’un yaptığı inceleme sonrasında Hasan Özpolat’a para cezası kestiği de iddia edildi. Akabinde araya giren siyasilerin sağladığı uzlaşıyla Projenin gerçek sahibi Mimar Serpil Doğan Kaftancıoğlu’nun rızası alınarak, projeye ortakmış gibi gösterildiği iddia edildi.

EDREMİT BELEDİYESİNİ YÖNETMEYE TALİP HASAN ÖZPOLAT SUNACAĞI PROJELERİ DE BU YÖNTEMLERLE Mİ EDREMİT HALKINA SUNACAK..?
Altınoluk eski belediye başkanı CHP’li Mimar Hasan Özpolat’ın yönetmek üzere talip olduğu Edremit’e ve Edremitliye yarınlarda sunacağı projelerin de bu şekilde şaibeli projeler olup olmayacağının garantisi olmadığından, Özpolat hakkında ortaya atılan proje iddiası sonrasında, Özpolat’ın projelerinin kendisine ait olup olmadığı tartışma konusu yaratabilir.

HASAN ÖZPOLAT’IN BU PROJE BENİMDİR DİYECEĞİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Mimar Hasan Özpolat’ın Astım Hastanesi projesi hakkında “proje benimdir, kimsenin emeği söz konusu olamaz” diyerek açıklamada bulunması beklenirken, Başkan Saka’nın Astın Hastanesinin bitirilmesi için anlaşmış olduğu inşaat firmasının ortaya çıkan son gelişme sonrasında, nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Çünkü iddialara göre projede birkaç değişiklik yaparak kendi projesiymiş gibi projeye sahiplenen Hasan Özpolat’ın, projenin yürütülmesinden sorumlu firma yüklenicilerinden de proje hakkı olarak 200 Bin TL proje hakkı para talebinde bulunduğu öne sürüldü.

BAŞKAN SAKA’NIN SON GELİŞME SONRASINDA NE YAPACAĞI MERAKLA BEKLENMEKTE
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ortaya atılan son iddialar sonrasında Astım Hastanesi projesi hakkındaki sorunlar nedeniyle, anlaşmaya vardığı firmayla devam edip etmeyeceği belirsizliği oluşurken, Hasan Özpolat’ın proje üzerinden proje hakkı talebinde bulunduğuna dair iddiaların bulunması nedeniyle, yarınlarda Edremit Belediyesini zor durumda bırakacak bir ortamın yaratılmaması için, gerekirse projeyi iptal bile edebileceği değerlendirilmekte. Başkan Saka yılların vermiş olduğu tecrübe ile Astım Hastanesi projesinin İstanbul SOM Mimarlık Firmasının kendi projeleri arasında kendi web sitelerinde, kendi projeleri olarak gösterdiği proje için Hasan Özpolat’ın proje benimdir sözünü ne kadar dikkate alıp almayacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BURHANİYE SANATA DOYDU

BURHANİYE SANATA DOYDUBurhaniye, 29’uncu kez sanata, kültüre ve eğlenceye ev sahipliği yaptı. Burhaniye

BURHANİYE’DE EĞLENCE TAM GAZ DEVAM EDİYOR: GENÇLER KOLPA’YLA COŞTU

BURHANİYE’DE EĞLENCE TAM GAZ DEVAM EDİYOR: GENÇLER KOLPA’YLA COŞTU Son dönemde özellikle gençlerin büyük bir beğeni ve ilgiyle takip ettiği

“ERDAL TOSUN, BURHANİYE İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR SANATÇIYDI”

“ERDAL TOSUN, BURHANİYE İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR SANATÇIYDI”Burhaniye Belediyesi tarafından, ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Tosun

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN