Dolar : Alış : 3.7698 / Satış : 3.7766
Euro : Alış : 4.6575 / Satış : 4.6659
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CHafif Yağmur

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

REİS HAKKINDA TUTANAK TUT TA GÖRELİM SENİ KASIM UĞUR

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » REİS HAKKINDA TUTANAK TUT TA GÖRELİM SENİ KASIM UĞUR
16 Temmuz 2017
11.357 defa görüntülendi
REİS HAKKINDA TUTANAK TUT TA GÖRELİM SENİ KASIM UĞUR

Yaklaşık 2 buçuk yıl önce yaşanan bazı hadiseler, Edremit Devlet Hastanesi ile ilgili bazı sorunların yeniden günyüzüne çıkması sonrasında değer buldu.

Edremit Devlet Hastanesinde çalışan M.B.A. isimli çalışanın bilgisayarında ve sosyal ağdaki hesabında Rabia işaret var diye tutanak tutan dönemin Edremit Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kasım Uğur’un, o dönemde bazı personele de mobing uyguladığına dair iddialar ve şikayetler haber merkezimize ulaştı.

REİS HAKKINDA TUTANAK TUT TA GÖRELİM SENİ KASIM UĞUR
Hastane çalışanı M.B.A. hakkına tutanak tutup hakkında soruşturma açtıran Kasım Uğur’u Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın da Rabia işareti yapması nedeniyle tutanak tutup tutamayacağını merak ediyoruz.

O dönemde böylesi konularla çalışanlar üzerinde baskı kurduğu anlaşılan Uğur’un, hakkını aramak için BİMER’e başvuran personele de mobing uyguladığına dair iddiaların olması ve ulusal basında yer almasına rağmen, bugün Kasım Uğur’un mükafatlandırılırcasına aynı hastanede Hasta Hakları Sorumlusu olarak görevine devam ettirilmesi manidar değerlendirmelere neden olmakta.

O DÖNEM YENİDEN İNCELEMEDEN GEÇMELİ
Konunun ulusal basına yansıdığı 2014 sonunda BİMER’e yapılan başvuruların yaşanan mağduriyetleri gidermediği gibi mobing uyguladığı iddia edilen Uğur’un o dönem devletin kadrolarında egemen konumda olan fetöcülerce sanki korunduğu da değerlendirmeler arasında yer aldı. İnsanların düşüncelerini açıklamaları anayasal hak iken Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın da Rabia işareti yaptığı ülkemizde, hastane çalışanının Rabia işareti ile fotoğrafının bulunmasını hangi mantık ve vicdan ölçüsünde suç olarak gördüğü ve personel hakkında tutanak tuttuğu dikkat çekici nokta oldu. O süreçte hastanede çalışan bazı personelin, hastanede yaşandığı iddia edilen bir takım olumsuz hadiseler nedeniyle BİMER’e başvuru yapmaları nedeniyle de, müracaatta bulunanlara yönelik mobing uyguladığı iddiaları gündeme geldi. O dönemde BİMER’e yapılan başvuruların egemen konumdaki fetöcüler tarafından örtbas edildiği de iddia edildi.

SAYIN VALİMİZ ERSİN YAZICI’NIN O DÖNEME IŞIK TUTMASI BEKLENMEKTE
Balıkesir Valimiz Sn Ersin Yazıcı’nın o dönemde BİMER’e yapılan başvurular ve başvuruda bulunanlar hakkında ne gibi mobing uygulamaları yapıldığı, suç teşkil etmediği halde Rabia işaretini suç gibi değerlendirip tutanak tutan dönemin Edremit Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kasım Uğur ve dönemin Hastane Müdürü Mithat Çelikyay hakkında yeniden inceleme başlatması, kamu vicdanının ve yaşandığı iddia edilen mağduriyetlerin giderilmesi noktasında önem arz etmiş bulunmakta.

Geçmişte yaşanan ve ulusal basında yer bulan konunun geçtiğimiz gün hastane ile ilgili yaptığımız yayın sonrasında bir takım yaşandığı iddia edilen olayların haber merkezimize ulaştırılması sonrasında, yeniden gündeme gelmesiyle Edremit Devlet Hastanesi bünyesinde o dönemin yeniden inceleme altına alınması, suç olmadığı halde ifade özgürlüğünün engellenip engellenmediğinin ortaya çıkartılması, hakkını aramaya çalışan personelin BİMER’e başvuru yaptığı için mobing uygulamaları ile yıldırılıp yıldırılmadığının ortaya çıkartılması gerektiğine inanıyor, yetkililerimizi bu noktalarda göreve davet ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (6)