Dolar : Alış : 3.9365 / Satış : 3.9436
Euro : Alış : 4.6677 / Satış : 4.6761
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Haber Bahane İftira Atmak Şahane

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Haber Bahane İftira Atmak Şahane
19 Kasım 2016
1995 defa görüntülendi
Haber Bahane İftira Atmak Şahane

Konu her ne kadar güncel olmasa da, son günlerde yapılan haberler neticesinde atılmaya devam edilen iftiralar neticesinde konu yeniden güncellenmiş oldu.

BASKİ Körfez Şube eski Müdürü A.Enisi Isparta ve eşi Elif Isparta hanımefendiye, vicdanlara sığmayacak şekilde iftiralar atıldı durdu. A.Enisi Isparta ilk iftira yayınları ve şikayetleri sonrasında görevden el çektirildi ve boşu boşuna 9 ay açıkta bekletildi.

01

02

9 ay sonra ben devreye girdim ve açılan soruşturma dosyasında nelerle suçlandığını görünce, bu kadarına da pes deyip, Isparta’nın zerre suçu olmadığını, atılan iftiraların mesnetsiz olduğunu belgeleyerek haber yaptım. Yaptığım haber sonrasında 15 gün içinde Isparta Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü olarak atandı. Rahat durmadı Isparta düşmanları. Sn Cumhurbaşkanına hakaret suçu belgelenerek tutuklanan bir meczubun attığı iftira ile bu defada FETÖ soruşturmasıyla açığa alındı. FETÖ ile uzaktan bile bağı olmadığını yazdık. Doğru çıktı. Yeniden görevine iade edildi. Bu defa iftira atmaya doymayanlar yine rahat durmadı. Isparta ailesini bu defada geçmişte Ak Parti ilçe başkanına kumpas kurmakla itham ettiler. Gerçi o iftirayı önceden de yapmışlardı ama bu defa iyice derinleştirdiler. Sonuç, güneşi balçıkla sıvayamayacaklar. Belge belge sizlere aktarıyorum her şeyi. Olayın içindeki genç bayanın ismini ve resmini, kız babası olarak kapatmayı uygun gördüm. Haberde sunduğum belgelerde, isimlerin geçtiği bölümleri yasa gereği kapatmak zorundayım. Kamuoyu şunu da bilsin ki, bu evrakların hepsini en kısa sürede adalete teslim edeceğim ve işlendiğini düşündüğüm suç nedeniyle ihbarda bulunacağım.

03

04

05

Öncelikle genç kızın, uğradığını iddia ettiği cinsel taciz hadisesi esnasında, ses kaydını alma olayında, atılan iftiralardaki gibi Enis Isparta mı ses kaydını aldırmış, yoksa genç bayan kendisi mi almış ses kaydını anlayalım değil mi..?

O genç bayanın bir büyüğü ile yaptığı yazışmalar aşağıdadır;

yazisma-1

yazisma-2

yazisma-3

yazisma-4

yazisma-5

yazisma-6

yazisma-7

yazisma-8

Yazışmalardan da anlaşılacağı üzere, uğradığını iddia ettiği cinsel taciz olayını ispat etmek için ses kaydını alan genç kızımız, kaydı kendisinin aldığını ve bu konuda hiç kimsenin etkisi altında kalmadığını açıklamakta. Habere konu genç kızımız ile bugün yaptığım telefon görüşmesinde, kendisinin isminin ve resminin haberde verilmemesini rica etmesi habercilik anlayışımız gereği uymamız gereken bir ilkedir.

Şimdi gelelim sorulması gereken sorulara;

  1. İş istemek için gittiği büroda cinsel tacize uğradığını iddia eden genç kızımızın mağduriyetine kim neden olmuştur..?
  2. İş istemek için görüşmeye giden genç kızları bekleyen tehlike nedir?
  3. Bu genç kızımızı vaktiyle BASKİ’de işe girmesinde A.Enisi Isparta’ya referans veren Özkan Kostak değil mi..?
  4. Ak Parti’nin kurucu başkanı Özkan Kostak, bu yaşandığı iddia edilen üzücü olayda, olaya sebebiyet veren siyasi için nasıl bir yol izlemiştir..?
  5. A.Enisi Isparta’nın ses kaydının alınmasıyla bağı olmadığı gibi, böylesi bir olayda ses kaydının alındığını öğrendiği anda, ses kaydını silin dediği yazışmada görülürken, Isparta’ya atılan bu iftiranın altında yatan husumet nedir..?
  6. A.Enisi Isparta’nın Edremit’te Ak Parti’nin geleceğinde aktif rol alabilecek olması, hatta gelecekte Edremit’te belediye başkanlığı yapabilecek denen isimlerin arasında öne çıkıyor olması mı Isparta’nın siyasi kariyerini mahvetme pahasına iftiralar atılmakta..? Isparta’ya atılan iftiralar çemberinde, adalete belgelerin teslim edilmesi sonrasında, Ak Parti içinde aktif rol almaya çalışan siyasileri bekleyen son ne olacak..? Alındığı söylenen ses kaydı, ses kaydını aldığı söylenen genç bayan tarafından adliyeye teslim edilirse, iddia edildiği gibi gerçekten cinsel taciz olayı mı karşımıza çıkacak..?

Ak Parti’ye son derece ciddi zararlar verebilecek bu olaylar zincirinde, Ak Parti Genel Merkezi’nin konuya yaklaşımı asla hoşgörülü olmayacağı gibi bugün Ak Parti’nin Edremit’teki kaderine etki eden bir çok ismin de partiden isimlerinin silinmesine de neden olacağı öngörülmekte. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun gelinen son süreç sonrasında nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenirken, A.Enisi Isparta’nın yaşadıkları iftiralar sonrasında adli makamlara başvuracağı da gelen bilgiler arasında yer almakta. Genç bayana içkili yemek masalarında “SES KAYDINI SANA A.ENİSİ ISPARTA ALDIRTTI” dayatması yapanlar da ellerini fazlaca havaya kaldırıp buradayız demesinler. Bugün dilimize düğüm atıyorsak vardır bir bildiğimiz. Lakin gün gelir bildiklerimizin üstünü de çizer geçeriz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN