Dolar : Alış : 3.8546 / Satış : 3.8616
Euro : Alış : 4.5265 / Satış : 4.5346
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit17°CParçalı Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Günlerdir Cevabı Verilmeyen Sorunun Cevabını Belgeleriyle Veriyoruz

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Günlerdir Cevabı Verilmeyen Sorunun Cevabını Belgeleriyle Veriyoruz
02 Mayıs 2017
1919 defa görüntülendi
Günlerdir Cevabı Verilmeyen Sorunun Cevabını Belgeleriyle Veriyoruz

Körfezde Ses Dergisinin günlerdir 99 ncu sayısı nerede? diyoruz. Günlerdir 99 ncu sayının  dağıtımı neden yapılmadı diyoruz? Neredeyse derginin her sayısı internet ortamında paylaşılırken 99 ncu sayının neden paylaşılmadı diye soruyoruz?

Sorularımızı sorarken de Ses Yayın Grubuna bu konuda açıklama yapmasını kamuoyunun beklediğini hatırlatıyoruz.

Ezberbozan olarak yine sorumlu yayıncılık ilkeleri çerçevesinde, kamuoyunu bilgilendirme noktasında hareketler, Körfezde Ses Dergisinin 101 nci sayısı bile internette paylaşılıp dağıtımı yapılmasına karşılık 99 ncu sayının neden dağıtım ve paylaşımının yapılmadığının nedenini belgeleriyle kamuoyuna açıklıyoruz.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve oğlu Erman Uysal’ın adalet önünde hak arayışları sürmüştür. Hukuk zaferleri kazanan ve geçtiğimiz günlerde hakimlik sınavını başarıyla geçen Av.Arb. Serkan Başok’un bu konuda vermiş olduğu hukuk mücadelesi sonunda Körfezde Ses Dergisinin 99 ncu sayısında yayınlanması mahkeme kararıyla kesinleşmiş olan tekzip kararı olduğu ortaya çıkmış olmakla birlikte geçtiğimiz cuma günü (28.04.2017) tarihi itibariyle 99 ncu sayının mahkemeye de teslim edilmediği öğrenilmiştir.

SES YAYIN GRUBUNU ZOR GÜNLER BEKLİYOR
Kesinleşmiş mahkeme kararına uymayıp tekzip metninin 99 ncu sayıda yayınlanmaması yüzünden yeni bir dava daha açılması beklenirken, mahkemeye bile teslim edilmediği anlaşılan 99 ncu sayının basılma işlemi gerçekleşmeden 100 ve 101 nci sayılarının basılması, 99 ncu sayının sanki basılmışcasına 100 ve 101 nci sayıların basılması TCK kapsamında bir başka suça girdiği yönünde hukukçular tarafından değerlendirmelere neden oldu. 99 ncu sayının basımı gerçekleşmeden 100 ve 101 nci sayıların basılması nedeniyle de ayrı bir şikayetin her an yapılabileceği de hukukçular tarafından belirtildi.

TEKZİP KARARLARI:

 

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN