Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Google Amcaya Sor Doğan, Sana Cevap Verecektir

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Google Amcaya Sor Doğan, Sana Cevap Verecektir
19 Kasım 2016
11.736 defa görüntülendi
Google Amcaya Sor Doğan, Sana Cevap Verecektir

2.250.000 TL’ye yaptırıldığı ileri sürülen Amfi Tiyatro için kamu vicdanının sızladığı gerekçesiyle kesin kabulünü yapmadığı için bir dönem kankisi olarak bilinen kişinin ani yön değiştirmesiyle hedef tahtası yapıldı

Bu sözler körfezin büyük mü büyük, araştırmacı mı araştırmacı gazetecisi Doğan Doğan’ın akşam saatlerinde yapmış olduğu haberde geçmekte. Bu arkadaşımız her ne kadar ismimi geçmekten çekinceleri olduğu için bahsettiği haberi kendisinin yayına verdiği an itibariyle benden başkası yapmadığı için benden başkasını kast etme ihtimali bulunmamakta. Bu nedenle şahsıma yönelik atmış olduğu iftiranın bedelini adalet önünde kendisinden soracağım. Atalarımız ne de güzel söylemiş, KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ.

001

Gelelim haber konumuza. Ezberbozan Mecmuası’nın 50 nci sayısında sürmanşetten verilen “YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ” başlıklı haberimize karşılık Doğan Doğan tarafından yapılan haber adı altındaki düzmecedeki tezatları bir bir ortaya koyalım.

002

  1. Ey Doğan Doğan, Levent Mercan’ın haber yapmak için sağdan soldan belge dilenmesine ihtiyacı yok. Sen Levent Mercan’ı bir zamanlar KOM’dan belge alarak gazetecilik icra edenlerle sakın karıştırma. Azıcık araştırmacı olup google amcaya bulmak istediğini sormaya başladığın anda iyi kötü amacına ulaşmaktasın. Sana Edremit Belediyesi meclis tutanaklarına nasıl ulaşılır klavuzunu anlatayım da, bu vesile ile okurlarımız da bu noktada doğru bilgilensin.

A- Google amcaya giriyor ve aramak istediğin konuyu yazıyorsun.

B- Google amca sana arama talebine göre linkler sıralıyor. Örneğin Edremit Belediye

Meclisi Kararlarıyla, kararların yayınladığı linkleri sıralıyor.

C- Google amcanın ilk sırada verdiği linke tıkladığında belediye tarafından
yayınlanmış tüm meclis kararları önüne geliyor. Sen hangi meclis kararını
okumak istiyorsan, o karara tıklıyorsun.

D- Açılan meclis kararının ilk sayfası önüne geldiğinde, “GÖRÜNTÜLE” yazan yere
Tıkladığında sana “PDF” formatında yayınlanan kararın tüm sayfalarını görüyorsun

E- O kararları bilgisayarına indiriyorsun ve yazıcıdan sayfaları yazdırıyorsun.

003

004

005

006

Sen ki müthiş, araştırmacı, büyük (!) gazeteci kimliğinle, belediye meclis kararlarına ulaşmanın hiç de zor olmadığını bildiğin halde, benim yaptığım habere karşılık verme gayretinde neyin peşindesin..? Ben neyin peşinde olduğunu biliyorum da, çabalarının kifayetsiz kalacağından habersizce halinle attığın iftiraların arkasında, adliyede nasıl duracaksın onu merak ediyorum.

Madem ki benden başkasının yapmadığı haber için, neredeyse 6-7 aydır yüzünü bile görmediğim Remzi Akın’ın ısmarlama haberi diyerek yorumluyor ve iftira atıyorsun, bu iddianı adliyede ispatlamakla mükellefsin.

007

Bak Kamil Başkan whatsupta ilk yaptığım haber sonrasında yazdığı mesajda ne demiş?  “SEN HİÇ YARIM İŞ YAPMAZDIN”. Evet ben o ilk haberde de yarım iş yapmadım, bugünde işimi tam yapmaktayım. O ilk haberde senin eşin Nesrin hanımefendi adına meclis gündemine gelen arsa takası konusu işledim. Belgeyle yazdım dedikoduyla değil. Ha sonraki bir meclis kararında eşine 201 M2 arsa teklif edilmiş, onu da eşin kabul etmemiş. En sonunda ilk haberime konu arsa meclis tarafından önerilmiş, onda da takdir kıymet komisyonu değer üstü diyerek uygun görmemiş.

Bu arsa takas sürecinde Aziz Han’ın yayınladığı, senin paylaştığın, hatta paylaşırken “BARIŞ ZAMANI BEDEL ÖDEMEYENLERİN SAVAŞ ZAMANI AĞIR BEDEL ÖDER” diye kendi sayfanda yazdığın kalkacak füzeler ne alemde..? Romanya’dan ve Güney Afrika’dan kalkacak dediğiniz füzeleri neden kaldıramamaktasınız..? Oysa Kamil Başkan, Aziz Han’ın yayınladığı, Mustafa Karakaşlar ve senin birlikte organize halde paylaştığınız kalkamayan füzeler ile ilgili paylaşımlarınız için “Levent güya Romanya’da otelim varmış, Güney Afrika’da çocuğum varmış, hepsini mahkeme belgesiyle yayınlamak zorundalar. Koysunlar ortaya belge, söz veriyorum otelin %49 hissesini Doğan’a vereceğim. Ama göreceksin yazamayacaklar, o füzeleri kaldıramayacaklar” diyordu. Demek ki Kamil Başkan da Banu Alkan’ın “Kaldıramazsan Kaldırırlar” şarkısını dinlemiş olacak ki, bu konuda oldukça rahattı. Ben de Romanya ve Güney Afrika’dan kalkacak füzelere anlam veremiyordum. Ne zaman ki Kamil Başkan Romanya ve Güney Afrika olayını anlattı, işte o gün, bu füzelerin arkasında hangi menfaatler var sorusuna cevap aramaya başladım. Önceliği bana yakın olan bazı meclis üyeleriyle görüşmek oldu. Cevabını alamadığım, yarım yangalak cevaplanan konular kafamı bulandıramadı ve tüm meclis kararlarını indirdim. Tüm maddeleri incelemeye başladım. ÖSYM sınavına girecek öğrenci gibi ders çalışırcasına, tüm maddeleri didik ettim. Ve okuduğunuz haberlerin mesnetlerini fazlasıyla oluşturuverdi. Dile kolay 800 sayfa. Bol bol yazılarını paylaştığın sevgili Ayaşoğlu nereden öğrenmiş Atatürk’ün Edremit’e geldiğinde kaldığı ev ile eski itfaiyenin karşısındaki arsa takasını..? Duymatik ise bilginin temeli, tıpkı Eni Isparta ve Elif Isparta hakkında atılan iftiranız gibi, üzülürüm gazetecilik mesleğinin kötü icra edilmesinden. Yok belgeye dayalı ise Ayaşoğlu’nun arsa takas yazısıi kendisine sor belgeyi nereden buluvermiş..?

Velhasıl Doğan Doğan, attığın iftiranın hesabını adalet önünde senden soracağımdan emin olasın. Lakin seni üzen nedenin belediye meclis kararından geçmeyen arsa takas olayı olmadığını da cümle alem öğrenmiş bulunmakta. Bu yazınla Kamil Başkanı kollamaya kalktın ya, belki istimlak noktasında biraz tolerans gösterebilir.

Lakin sen kamusal menfaatlerin korunması noktasına gazetecilik yapacaksan eğer, soracakların şunlar olmalıydı;

  1. 2.250.000 TL olarak kabul etmediğin Ülkü Tepe Amfi Tiyatroyu, mahkemeden 8.258.552 TL’ye neden kabul ettin..? Madem ki ettin neden ortada kamusal zarar var diyerek, teslim almamakta direndin..?
  1. 8.258.552 TL amfi tiyatro için mahkemenin belirlediği rakamdı. Ülkü Tepe Amfi Tiyatronun bulunduğu arazinin değeri ne oldu diye neden sormalısın..? Ama soramazsın. Çünkü araştırmacı gazetecilik gerektirir. Çünkü kamusal çıkarların kollanması noktasından olaylara bakmak gerekir. Ben doğru olanı yapmaya devam ederken, sen de büyük mü büyük, araştırmacı gazeteciliğinle, aylardır yüzünü görmediğim insanlardan ısmarlama konu aldığımı yazarak gazetecilik icra et ki, halkımız da kimin neyi yazdığını iyi görsün.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİ

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİEdremit Belediyesi tarafından ilçede ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ“Dürüst” kişiliği, “şeffaf belediyecilik” anlayışıyla

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN