Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit20°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Gazetecilik Birilerine Destek Olmak İçin Yapılmaz

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Gazetecilik Birilerine Destek Olmak İçin Yapılmaz
02 Aralık 2016
11.395 defa görüntülendi
Gazetecilik Birilerine Destek Olmak İçin Yapılmaz

Gazetecilik son derece kutsal bir meslektir. Gazeteci toplumun haber alma hakkını kullanırken doğru ve tarafsızca haberlerini hazırlayıp yayınlamakla mükelleftir.

 

Gazeteciliğin temel ilkeleri belirlenmiş olup, her yayın organı kendi künyesinde bu ilkelere uyma sözü vererek yayın hayatını sürdürmektedir.

 

Gazetecilik Meslek İlkelerinin 29 ncu maddesi; “Gazeteci, bir haberin yayımlanması veya yayımlanmaması karşılığında maddi veya manevi çıkar peşinde koşmamalıdır” demektedir.

veliaht1

BİRİLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN GAZECİLİK YAPMAK
Körfezimizde gazetecilik meslek ve ilkeleri ile bağdaşmadığı düşünülen bir çok yayın zaman zaman ne yazık ki gerçekleşmektedir. Bu konuda kendi facebook sayfasından itiraf niteliğinde paylaşım yapan Körfezde Ses Dergisi sahibi Doğan Doğan’a, gazeteciliğin birilerine destek olmak için yapılmayacağını kamuoyu önünde bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz.

veliaht2

DESTEK OLMAK İÇİN Mİ VELİAHT İLAN EDİLDİ..?
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın oğlu, genç işadamı Erman Uysal ile ilgili vaktiyle yapılan övgü dolu haberi kamuoyu eminiz ki hatırlayacaktır. Gazeteciliği birilerine destek olmak için yaptığını itiraf eden Doğan Doğan’ın, Erman Uysal’ı “Veliaht” ilan ettiği günlerde yaptığı habere dikkatlerinizi çekiyoruz. Erman Uysal’a destek olmak maksadıyla yapıldığı açıkça anlaşılan haberde, Erman Uysal’ın belediye başkanı olan babası Necdet Uysal’a destek olabilmek için kol kanat gerdiği belirtilirken, araya kara kedi girdikten sonra Erman Uysal için Burhaniye’nin geceleri belediye başkanı şeklinde yapılan haberler, toplumda tepkiyle karşılandı. Yapılan haberlerde kullanılan ifadelerin birbirleriyle tutarsızlık içermesi kamuoyu dikkatinden de kaçmazken, konu mizah konusu olarak kamuoyu değerlendirmelerinde gündeme geldi.

veliaht3

ERMAN UYSAL’IN GAZETE ALMASI SUÇ MU..?
Genç işadamı Erman Uysal’ın Körfezde Hakimiyet Gazetesini satın alması sanki suçmuş gibi gösterilirken, bu yayınları yapan gazeteci Doğan Doğan’ın geçmişte Uysal ailesine destek yayınları yaptığı dönemde yerlere göklere sığdırılamayan Necdet Uysal ve Oğlu Erman Uysal’ın bir anda kötü insanlar olarak lanse edilmeye başlanması son derece manidar değerlendirmelere neden olmakta.

veliaht4

KÖRFEZDE HAKİMİYET GAZETESİ ÜZERİNDE BASKI MI KURULMAYA ÇALIŞILMAKTA..?
Erman Uysal’ın Körfezde Hakimiyet Gazetesi’ni satın almasının ardından atılan manşetlere muhalefet etme uğruna Doğan Doğan’ın yaptığı haberler dikkatlerden kaçmadı. Körfezde Hakimiyet Gazetesi’nin kolluğa yansımış olaylara ait belgeli ve görüntülü yaptığı habere bile sanki husumet güdercesine muhalefet etme yaklaşımı gösterilmesi, Körfezde Hakimiyet Gazetesi’nin haber verme özgürlüğü üzerinde baskı mı kurulmaya çalışılmakta sorusunun sorulmasına neden olmakta.

 

ERMAN UYSAL DESTEK VERMEYE DEVAM ETSEYDİ..!
Dün kendi yayın organlarında Erman Uysal’ı “Veliaht” ilan eden Doğan Doğan, Erman Uysal’ın dün olduğu gibi destek vermeye devam etmesi durumunda acaba hangi başlıklarla haber yapacağı merak konusu oldu.

 

Erman Uysal’a ve belediye başkanı olan babası Necdet Uysal’a yönelik yapılan haberler konusunda takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYIN

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYINZeytin Dalı Harekâtı’na Karşı Terör Örgütü Mensupları ve Yandaşları

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)