Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Fikret Akova Ak Parti’den mi Aday Oluyor..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Fikret Akova Ak Parti’den mi Aday Oluyor..?
08 Mayıs 2017
11.759 defa görüntülendi
Fikret Akova Ak Parti’den mi Aday Oluyor..?

Burhaniye Siyasetinin Ezberleri Bozuluyor mu..?

Burhaniye siyaseti üzerine her gün ortaya çeşitli dedikodular atılırken Gazeteci Fuat Kantarcı’nın bugün yaptığı paylaşım Burhaniye siyasetinin ezberleri bozuluyor mu dedirtti..!

Kantarcı’nın yaptığı paylaşımda Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen Necdet Uysal’ın CHP’den, CHP’den belediye başkanı seçilmişken girdiği seçimi CHP adına yarışırken kaybeden Fikret Akova’nın da Ak Parti’den aday gösterilebileceği yönünde yapılan değerlendirme bir anda gündemi karıştırdı.

 

UYSAL’I ALMAK İÇİN KAYYUM ATANACAĞI DEDİKODULARI
Halen Burhaniye Belediye Başkanı olarak görev yapan ve seçime Ak Parti’den aday olarak giren Necdet Uysal’ın, görevden el çektirilip yerine kayyum atanması durumunda CHP’den adaylık için başvuru yapma hakkı doğabileceği yapılan değerlendirmelerde yer aldı.

CHP’YE SEÇİM KAYBETTİREN AKOVA CHP’DEN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMEZSE..!
CHP’den Burhaniye Belediye Başkanı seçilip iki dönem belediye başkanlığı yapan Fikret Akova’nın son girdiği seçimde belediye meclisinde CHP’nin ezici üstünlüğüne rağmen belediye başkanlığını CHP adayı iken kaybetmesi sonrasında yeniden CHP’den aday gösterilmeyeceğine dair iddiaların ortada dolandığı günlerde, Akova’nın halk arasında nabız yoklama girişimleri, dün kendisini eleştiri odağı haline getiren basın organlarıyla aradaki buzları eritme girişimleri sonrasında, Akova’nın CHP’den olmasa da, Ak Parti’den aday olarak sahaya çıkabileceği değerlendirmelerine neden olmakta. “KÜSTÜĞÜM DAĞIN ODUNUNU YAKMAM” sözlerinin sahibi Akova’nın küstüğü dağlarda dün ismini dahi duymaya tahammülüm yok dediği insanlarla bir araya gelmeleri, dün Akova için kendisini siper edenlerin bugün Akova’nın adını dahi duymak istemediklerini de dikkate aldığımızda, Kantarcı’nın ortaya attığı sözlerin siyasal zeminde bir karşılığı olduğu algısı oluşmakta.

EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMAZSA
Belediye Başkanlığının son döneminde sürekli negatif olaylarla medyada yer alan Fikret Akova yerine CHP Burhaniye İlçe Başkanlığını ve Belediye Meclis Üyeliğini başarı ile icra eden Tarık Erdil CHP’den aday gösterilirse, kısır döngülerle evde hesap yapanların çarşıya çıktıklarında bocalayacakları kaçınılmaz gelişme olacak gibi görünmekte.

 

Kendisinin CHP’den aday gösterilmediği takdirde partisi için seçim çalışmalarına destek olmayacağı yönünde toplumda oluşan fikir birlikteliği ile Akova’nın CHP’den bir daha aday gösterilmeyeceği, CHP’nin aday olarak en güçlü aday isim olarak Tarık Erdil isminde tüm partililerin fikir birlikteliği içinde hareket edeceği de yapılan değerlendirmeler arasında yer aldı. Üstelik CHP’nin ağır abisi Ali Kemal Deveciler’in de Erdil’e destek olacağı yönünde oluşan algı ile Erdil’in CHP adına seçimin en güçlü adayı olacağı da siyasi çevrelerce belirtilmekte.

 

Burhaniye siyasetinin ezberleri bozuluyor mu bilinmez ama Burhaniye’de önümüzdeki günler siyaset adına çok hareketli geçeceği yönünde şimdiden sinyaller vermekte.

Kaydet

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’Düdüklü doğal kaynak suyu ishale hattını yenileyen, eski sistem boruları yeni

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”  BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR” 15

BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ

BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ100 yılı aşkın süredir Bergama Çamavlu ve Burhaniye Korucaoluk köyleri arasında

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN