Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

FETÖ Tehlikesi Geçti mi..?

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » FETÖ Tehlikesi Geçti mi..?
13 Ekim 2016
11.354 defa görüntülendi
FETÖ Tehlikesi Geçti mi..?

Adım Adım Geliyorum Diyen Alçak Darbe. 15 Temmuz Gecesine Nasıl Gelindi..? Kronolojik FETÖ PDY Eylemleri ve Yaşanan Gelişmeler nelerdi..? Emniyet ve HSYK’daki değişiklikler, yaşanan referandumun arkasındaki gerçekler, alel acele çıkartılan torba yasalardaki riskler, yargıda ihraçlar ve daha bir çok konu.

darbe4

EMNİYET VE HSYK’DE DEĞİŞİKLİKLER
Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki çok sayıda Polis başka görevlere verildi. 17 Aralık’tan sonraki 35 gün içinde 5.000 Polisin yeri değiştirildi. İçişleri Bakanı Efkan Ala yaklaşık 1000 Polisin 17 Aralık süreci içerisinde başka görevlere tayin edildiğini, 5000 kişinin ise rutin olarak görev yerinin değiştirildiğini, bunun 260 bin kişilik teşkilat içinde oldukça küçük bir yüzde olduğunu söyledi. HSYK yasasında yapılacak değişiklik tartışmaları sürerken HSYK 1. Daire’de hükûmetin yapmak istediği değişikliklere karşı çıkmış üyeler değiştirildi. Başbakan Erdoğan 6 Mart 2013’de 2010 referandumu, onların dikkat ederseniz onların çok çırpındığı bir referandum oldu. Sizlerden de bir adım önde gittiler. Meğerse bu iyi niyetli değilmiş. Şimdi onları düşünüyorum. Niye iyi niyetli değilmiş. Çünkü o referandumda bunların tek hedefleri vardı. İdari ve adli yargıyı ele geçirmek. Ve bunu başardılar. Az veya çok başardılar. Niye biz olaya HSYK’den başladık? Çünkü alt derece mahkemelerde herhangi bir cezai müeyyide uygulayamıyorsunuz. Bir defa kapanın elinde kalıyor, istediğini istediği zaman, istediği şekilde dinleyebiliyor. Sadece dinleme değil, ortam, görüntüleme hepsi var. Bunların hepsini yaptılar ve yapıyorlar dedi.

ÖYM’LERİN KALDIRILMASI, İNTERNET VE MİT YASASINDA DEĞİŞİKLİKLER
Yeni Demokratikleşme Paketi çerçevesinde Özel Yetkili Mahkemelerin (ÖYM) kaldırıldı. Çıkartılan torba yasa içinde 21 Şubat 2014’te meclisten geçen değişiklik aynı zamanda azami tutukluluk sürelerini 5 yılla sınırlayarak Ergenekon ve Balyoz gibi davalardan uzun süreden beri cezaevinde yatanların dışarı çıkabilmesini sağladı.

YARGIDA İHRAÇLAR BAŞLIYOR
12 Mayıs 2015’te HSYK 2. Dairesi, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün de arasında bulunduğu dört savcı ve bir yargıcı meslekten ihraç etti.

12 Haziran 2015’te HSYK 3. Dairesi, 37 yargıç ve savcıyı meslekten ihraç etti.

Nihayetinde kronolojik olarak 4 bölümde yaptığım analiz ne yazık ki 15 Temmuz gecesiyle son finalini denedi. Gece yarısı saat 03:30 olarak planladıkları darbe planının sızıntı gerçekleşmesi nedeniyle akşam saatlerine çekmek zorunda kalan terör örgütü amacına ulaşamadı. Türk Halkının anında darbeye karşı göstermiş olduğu destansı direniş FETÖ PDY’nin yaptığı tüm planları bozmakla kalmadı, CİA’nin ülkemiz, Suriye ve Irak politikalarını bile fazlasıyla bozmaya yetti. ABD istihbaratına ait web sitesinde işbirlikçi olarak yıllar öncesinde görülen, CİA maşası, Vatikan’ın gizli kardinali fettullah gülenin elebaşı olduğu FETÖ PDY, TSK, Emniyet, Yargı, Eğitim gibi sızdığı tüm kurumlardaki mensupları bir bir hak ettikleri cezaları almaları için adalet önünde hesap vermek üzere ya tutuklandılar, ya adli kontrolle salındılar. Hepsi Türk Adaleti ile tanışacak.

TEHLİKE GEÇTİ Mİ..?
Bundan çeyrek asır önce ABD Dışişleri Bakanı Condalize Rice, Türkiye dahil 22 ülkenin sınırları değişecek demişti. ABD istihbarat servisi CİA yıllar öncesinden uygulamaya koyduğu projelerini hayata geçirmek için elinden gelen her türlü alçaklığı gerçekleştirecektir. Ülkemiz darbe girişimini atlattıktan sonra, Ortadoğu’da eli en kuvvetli ülke konumuna gelmiştir. Dengelerin bozulması ve Türkiye’nin tüm kozları eline geçirmesini önlemek için ABD yapabileceği tüm kirli senaryolara başvuracaktır. Biz onların gerçek amacını bildiğimiz için tüm kurgu senaryolarına hazırız. Ya onlar bizlerin uygulamaya hazır olduğumuz planların ne kadarını biliyor..?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

REİS TASARRUF DERKEN BU SALTANAT NİYE?

REİS TASARRUF DERKEN BU SALTANAT NİYE?REİS’İN EMRİNDE OLDUĞUNU SÖYLEYEN AK PARTİ BURHANİYE İLÇE BAŞKANI ONUR

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLAR

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLARKepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, son günlerde kimler tarafından kullanıldığı

TBB’den çok önemli uyarı! Kredi kartı kullananlar sakın bunu yapmayın

TBB’den çok önemli uyarı! Kredi kartı kullananlar sakın bunu yapmayınTürkiye Bankalar Birliği (TBB), TBB adı kullanılarak dolandırıcılık girişimleri

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN