Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

FETÖ PDY ESİAD DAVASINDA ÇIKAN KARARLAR VİCDANLARI SARSTI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » FETÖ PDY ESİAD DAVASINDA ÇIKAN KARARLAR VİCDANLARI SARSTI
14 Nisan 2017
FETÖ PDY ESİAD DAVASINDA ÇIKAN KARARLAR VİCDANLARI SARSTI

15 Temmuz darbesi sonrasında çıkartılan ilk KHK ile FETÖ PDY ile bağlantısı olduğu için ESİAD kapatılmış akabinde ESİAD üyeleri hakkında TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNDEN dava açılmıştı.

12 Nisan 2017 günü Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesinde ilk celsesi görülen davada, haklarında ADLİ KONTROLLE SALIVERME kararı çıkartılan bazı isimler kamuoyunda şok etkisi yaratırken kamu vicdanları fazlasıyla sarsıldı.

YARGILANANLARIN MAHKEMEDE SÖYLEDİKLERİ NE KADAR DOĞRU..?

FETÖ PDY Operasyonları ile haklarında yasal süreç başlatılan bazı isimlerin Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesinde verdikleri ifadeler aslında ne kadar doğru..? “BİZ CEMAAT SOHBETLERİNE KATILMADIK, HİMMET VERMEDİK, ETKİNLİKLERİNE İŞTİRAK ETMEDİK” gibisinden sarf edilen sözlerle yapılan savunmalar acaba gerçekleri mi yansıtmakta..? Yoksa kurulan cümleler ceza almamak için sarf edilen sözler mi..?

FETÖ PDY’nin yurtdışı kolejlerine düzenlenen gezilerine katılan bazı üyelerin, FETÖ PDY organizasyonlarıyla yardım toplama işlerinin, FETÖ PDY bünyesinde yurtdışı iş gezilerine katılanların, himmet verip himmet toplayanların, cemaat sohbeti adı altında okyanus ötesindeki iblisten gelen mesajlar doğrultusunda hareket eden bazı kişilerin adalet terazisinin tartısından çekinip çekinmedikleri konusunda en doğru kararı yine adaletimiz verecektir.

Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasalarına olan sorumluluğumuzla yaptığımız yayıncılığımız doğrultusunda, geçmişte FETÖ PDY’nin okullarına, iş gezilerine giden ESİAD üyelerine ait fotoğraflar, acaba mahkemede verilen ifadeler ile örtüşüyor mu..? Takdirini Yüce Milletimize ve Adaletimize bırakıyor, sorumlu yayıncılık ilkemizle adaletin doğru tesis edilmesine katkı sağlamak adına vaktiyle FETÖ okullarına yapılan gezi ve iş organizasyonlarına ait fotoğrafları yayınlıyoruz.

Kamu vicdanına seslenerek de şu soruyu soruyoruz; “OKYANUS ÖTESİNDE CİA KORUMASIYLA YAŞAMINI SÜRDÜREN, VATİKAN’IN GİZLİ KARDİNALİ OLDUĞU BİLE İDDİA EDİLEN FETÖ PDY ELEBAŞISINA AİT OKULLARDA VE TUSCON MERKEZLİ İŞ GEZİLERİNDE NE İŞİNİZ VARDI..?

Yargı süreci devam eden davada; Ahmet Berkit, Ali Tüzün, Bedrettin Bircan, Erkan Bilgiç, Ersan Özdemir, Hakkı Arat, İsmail Karakaş, Mehmet Nuri Sipahioğlu, Mustafa Altan, Osman Demir, Ömer faruk Avcı, Ramazan Kabataş ve Süleyman Emir hakkında tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Adem Uzun, Ali Şengür, Cumhur Berkit, Davut Aslan, Doğan Bülbül, Emin Bilgiç, Engin Ünsal, Eray Özdemir, Ercan Uzer, Fikret Korkmaz, Hakan Ürem, Hasan Özkan, İbrahim Meran, İbrahim Semerci, İdris Senindikoğlu, İlyas Beyazhançer, Mehmet Demir, Mehmet Gezer, Mehmet Özkan, Metin Kayalı, Remzi Cenk, Rıfat Birdal, Salih Tezgak, Şaban Esendir ve Volkan Adaş isimli sanıklar hakkında da ADLİ KONTROLLE SALIVERME kararı verildi.

 

Hits: 4

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT’TE MİNİK TİYATROCULARIN SAHNE HEYECANI

EDREMİT’TE MİNİK TİYATROCULARIN SAHNE HEYECANIBALIKESİR EDREMİT’TE MİNİK TİYATROCULARIN SAHNE HEYECANI OLDU. Edremit ilçesinde

SUSURLUK’TA ORTAK AKIL İLE ÇÖZÜM

SUSURLUK’TA ORTAK AKIL İLE ÇÖZÜMBALIKESİR SUSURLUK’TA ORTAK AKIL İLE ÇÖZÜM OLUCAK. Balıkesir İlçe ziyaretlerine

Çevre bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor

Çevre bilinçlendirme eğitimleri devam ediyorBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »