Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DEDİĞİM EDİP BAŞKAN AÇIKLAMA YOLLAMIŞ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DEDİĞİM EDİP BAŞKAN AÇIKLAMA YOLLAMIŞ
08 Haziran 2017
11.742 defa görüntülendi
HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DEDİĞİM EDİP BAŞKAN AÇIKLAMA YOLLAMIŞ

Ezberbozan Mecmuasının 60 ncı sayısında Narlı yolunu ısrarla gündeme taşımamıza rağmen yolumuzu yapmadığı için sitem etmiş, hakkımı helal etmediğimi belirtmiştim.

Bugün (06 Haziran 2017) öğlen saatlerinde Edip Uğur’un danışmanı Yılmaz Uzun telefonla aradı ve kurumsal e-posta adresimize açıklama yollandığını söyledi. Yapılan yazılı açıklamada; Narlı yolunun bozuk olduğunu ilk gündeme getirmemiz sonrasında 2016 Mayıs ayında yapılan asfalt çalışmasından 2 kat komple yol satıh kaplamasından bahsetmiş. Ancak yapılan asfalt çalışması yol satıh kaplaması olarak gerçekleşmediği gibi halk arasında adına YAMA denen asfaltlama yapılmıştı. Hatta yapılan yama çalışmasını da o dönem eleştirmiş, yaptığı duble yollarla gurur duyan Ak Parti’nin Narlı’da bırakın duble yolu, normal yolu bile doğru düzgün asfaltlama yapmadan, yama yaparak işi geçiştirdiğini, köye girişten itibaren de yolun sadece çıkış istikametinde sağ şeridinin asfaltlandığını gündeme taşımıştık.

FEN İŞLERİ EDİP BEYE DOĞRU BİLGİ VERMİYOR
Yılmaz Uzun’un uyarması sonrasında yapılan açıklamayı inceledikten sonra kendisine dönüp yapılan açıklamada belirtilen bilginin yanlış olduğunu ifade ettik. Edip Uğur’un danışmanı Yılmaz Uzun da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürünün telefon numarasını verdi. Bunun üzerinde verilen telefon numarasını arasak da telefonu açma zahmeti gösterecek yetkili bulamadık. Bunun üzerine sms atarak durumdan bahsedip ivedi olarak dönüş yapılmasını talep ettik. Edip Uğur’un belediyecilik mantığını özümsemiş Fen İşleri Müdürü ne yazık ki mesajımıza rağmen haberimizi yayınladığımız ana kadar geri dönüş yapma gereği duymadı.

FEN İŞLERİ MÜDÜRÜNE SORUYORUZ;
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürünün gönderilen açıklamada belirtildiği üzere Narlı yoluna yapıldığı belirtilen 2 kat satıh kaplamasına ait fotoğrafları kamuoyuyla paylaşmasını bekliyoruz.

NARLI SAKİNLERİNİN EDİP UĞUR’A DİYECEKLERİ VAR
Narlı Mahallesi sakinleri kendilerine layık görülen köstebek yuvasından beter yolu Edip Uğur’a göstermek istiyor. Edip Uğur olur da Narlı’ya gelirse Narlı sakinlerine bu yolu hangi mantık ve vicdan ölçüsünde layık gördüklerini de öğrenmek istiyor. Ayrıca seçimden önce 5 yıl su parası almayacağız diyerek vaade bulunduğu Narlı sakinlerine yollanan su faturalarının neden yollandığını da öğrenmek istiyor. Kısacası Narlı sakinlerinin Edip Uğur’a diyecekleri var.

 

EDİP UĞUR’A TAVSİYEMİZ OLACAK
Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırına verilen oylarla temsil ettiği büyükşehir belediye başkanlığından, vatandaş kendisine hak ettiği hizmeti bekliyor. Edip bey oğlunun televizyonuna çıkarken, belediye bütçesinden verdiği paralarla maaş alan danışman kadrolu tv100 programcılarıyla yaptığı programlarda boy göstererek sadece kendisini kandırmakta. Vaadlerle kandırılan vatandaş 5 yıl boyunca su parası alınmayacak sözünü asla unutmadı. Gönderilen su faturalarını ne yapıp edip ödemekte. Bu yetmezmiş gibi köstebek yuvasına dönmüş yolları kendisine layık gören Edip Uğur’a olan inanç ta yitirilmiş durumda. Bugün Ak Parti’nin başında Sn Cumhurbaşkanımız olmasa Edip Uğur gibi belediyeciliğin en kötü örneklerini sergilemesine rağmen Uğur’u hala Ak Parti’de tutan yönetime Narlı’dan tek bir oy bile çıkmaz. Edip Uğur halk için harcaması gereken paraları yaldızlı manşetler atan gazetelere, danışman kadrosundan maaş verdiği gazetecilere harcamakta. Edip Uğur geçtiğimiz sayımızda hakkımı helal etmiyorum dediğime gücenmesin bence. Bana ve Narlı halkına layık gördüğü köstebek yuvası yoldan işimize gücümüze gidebilmek için çoluk çocuğumuzun boğazından artırdığımız paraları, ekmek teknemiz dediğimiz arabalarımızı sürekli tamirhanelere götürerek bedeller ödüyoruz. Köyden bir vatandaş, 1 yılda 2 defa ön takım yaptırmak zorunda kaldım, yazıklar olsun, bir daha oy verirsem elim kırılsın diyordu. İnsanları böylesi yıldırmayı başarmak çok önemli. Edip Uğur bunu başardığına göre kendisine diyecek fazla söz de bulamıyoruz. Ve fazla gazete alımı yaptıkları atılan manşetlerden bir kaçını hatırlatmayı sorumlu gazetecilik olarak görüyoruz; Edip Bey, Altınoluk’a kurulacak dediğiniz teleferiğin tellerine kuşlar mı kondu? Komple sahil şeridinden geçecek toplu taşıma tramvayın rayları mı üretilemedi? Vesselam hayal satmak da maharettir. Siz verdiğiniz vaatlerle değil köstebek yuvası yolları layık gördüğünüz Ak Parti’ye oy verenleri pişman edişlerinizle anılacaksınız Balıkesir siyasetinde. Ama üzülmeyin, oğlunuzun televizyonuna çıkar, maaşını ödediğiniz danışmanlarınız iki tatlı söz söyler, hepsini unutuverirsiniz. Çok merak ediyorum Edip bey, Pensilvanyadaki imam bozuntusuna duyduğunuz sevgi ve saygıyı neden Narlı halkına da hissettiremediniz..? Yoksa Narlı sakinlerinin suçu vatanlarını, bayraklarını sevmek mi..?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİ

AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI REMBETİKO KONSERİ İLE SONA ERDİEdremit Belediyesi tarafından ilçede ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN