Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ESRA’NIN KANI YERDE KALMADI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » ESRA’NIN KANI YERDE KALMADI
20 Ekim 2017
1884 defa görüntülendi
ESRA’NIN KANI YERDE KALMADI

Geçtiğimiz sene gerçekleşen cinayetle yaşamı sona eren Esra Gövem’in kanı mahkemeden çıkan müebbet hapis kararıyla yerde kalmadı.

Esra Gövem cinayeti kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere toplumda infial ile karşılanmış, STK’lar ve Kadın Platformları ortak tepki göstererek, mahkemeden adil karar çıkması için mücadele etmişlerdi.

 

Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi bugün yapılan karar duruşmasında Sanık Tolga Yavaşer, indirimsiz müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Esra Gövem’in annesi Ferda Gövem ve babası Hasan Gövem duruşmada hazır bulundu.

 

Körfez Kadın Dayanışması Grubu üyesi kalabalık bir kadın topluluğuyla maktule Esra Gövem’in duruşmasında yer alırken duruşma öncesinde yaptıkları basın açıklamasında “Esra’nın davasına taraf olduğumuz için bugün buradayız. Bizler başka Esra’lar ölmesin desek de, 2017’nin ilk dokuz ayında erkekler 211 kadın ve kız çocuğunu öldürdü yine. Üstelik koruma kararlarına rağmen öldürülüyor kadınlar. Kadınların yaşadıkları en ağır mağduriyet olan öldürülmeleri sonrası bile suç kadına yükleniyor. Katillerinin suçları görünmez hale getirilip, üstüne bir de iyi hal indirimi getirilerek aklanmakta ya da etkisiz cezalar almaktadırlar. Kadın cinayetlerinin çoğu önceden karar verilip tasarlanarak işlenmektedir. Âşıktım, kıskandım, öfke patlaması yaşadım gibi gerekçelerle işlenen cinayetlerin tahrik indirimine girmesi başka cinayetlerin işlenmesine cesaret vermekte, erkeğin kadını tasarlayarak öldürmesine verilecek cezayı azaltmaktadır” dediler.

 

Mahkemenin indirimsiz müebbet hapis kararı verişinde çeşitli gerekçelerle işlenen cinayetlerin tahrik indirimine girmesi başka cinayetlerin işlenmesine cesaret vermemesi için örnek teşkil edecek şekilde karar açıklanması, ülkemizde kadın cinayetleri davaları için de örnek teşkil etmesi açısından önem arz etmekte.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?Balıkesir ilinde masaj salonu adı altında fuhuş yaptığı video kaydına alınan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (11)