Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

EMİN ERSOY’A RAĞMEN HAVRAN’DA ZAFER KAZANILDI

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » EMİN ERSOY’A RAĞMEN HAVRAN’DA ZAFER KAZANILDI
21 Nisan 2017
1316 defa görüntülendi
EMİN ERSOY’A RAĞMEN HAVRAN’DA ZAFER KAZANILDI

KÖSTEBEK YUVASI GİBİ YOLLARLA İCRAAT KOVALAYAN EMİN ERSOY’A RAĞMEN HAVRAN’DA REFERANDUM ZAFERİNİN MİMARLARI ALİ AYDINLIOĞLU VE ERDAL ÖNDER

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un Havran’ın en ana caddelerini bile köstebek yuvasına çevrilmiş haliyle gösterdiği belediyecilik anlayışı yüzünden referandumda ciddi oy kaybı yaşanması riski oluşmuştu.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili aynı zamanda MYK Üyesi Ali Aydınlıoğlu’nun son derece ciddi çalışmaları, Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder’in sokaklarda derdi dinlenmedik vatandaş bırakmaması sayesinde, referandumda Havran Ak Parti’nin körfezdeki gururu oldu.

Referandumdan 3 gün önce Havran sokaklarında yapmış olduğumuz incelemelerde, görüşlerini aldığımız vatandaşlar, köstebek yuvasına dönen yollardan, ana caddelerin bile köy yollarından beter hale getirilmesinden duydukları rahatsızlıkları dile getirirken, Emin Ersoy’un Ak Parti’nin imajını bozduğunu belirttiler.

Vatandaşlar; Ali vekilimiz ve Erdal Başkanımızın samimiyetleri olmasa, Emin Ersoy’un kendilerine tozlu topraklı yolları layık görmesinden dolayı hayır demeyi düşündüklerini belirtirlerken, Cumhurbaşkanımızın ülkemizin önünü açması için önemini bildiklerini ve Aydınlıoğlu ve Önder ikilisinin halka karşı gösterdikleri samimi yaklaşım yüzünden Emin Ersoy’a rağmen evet oyu vereceklerini belirttiler.

Referandumdan 3 gün öncesinde hazırladığımız haberimizi, referanduma olumsuz etki yapmaması için referandum sonrasına bırakmıştık.

REFERANDUM SÜRECİNDE
BAŞI SONU HAYIR REKLAMLI PROGRAMIN KONUĞU
EMİN ERSOY

Referandum sürecinde EgeTürk TV’de programa konuk olan Emin Ersoy’un katıldığı program Ak Parti Genel Merkezinin tepkilerine neden oldu. Ersoy’un katıldığı program öncesi ve program bitiminde HAYIR REKLAMLARI’nın gösterilmesi, Ak Parti Genel Merkezinin de dikkatini çekmiş olacak ki, genel merkezden görüşlerini aldığımız bazı yetkililer, programa katılarak referandumda EVET için mi çalışıldığını yoksa üstü örtülü HAYIR çalışması mı yapıldığının anlaşılamadığını, Ersoy’un böyle bir hatayı nasıl yaptığına da anlam veremediklerini belirttiler.

SANDIK SONUÇLARININ ANALİZİ

Referandumda Havran’da sandıktan çıkan sonuçları değerlendirdiğimizde, HAYIR CEPHESİ olarak tanımlanan CHP-HDP-SP ve diğer partilerin oyları 5 Bini geçmezken referandumda 7.690 HAYIR OYU çıkması oldukça manidar.

EVET CEPHESİ olarak bilinen AK PARTİ-MHP-BBP’nin 13 Bin civarında EVET OYU çıkarması gerekirken 10.808’de kalması da düşünülmesi gereken noktadır. Görüşlerini aldığımız siyasiler MHP’lilerin referandumda genel olarak HAYIR CEPHESİ için çalıştıklarını ifade ederlerken, Havran’da belediyenin de referandum sürecinde etkin çalışma yapmadığı yönünde değerlendirmelerde bulundular.

 

Ak Parti Havran Teşkilatında görevli bazı isimler Emin Ersoy’un, partinin köy çalışmalarının yarısına bile katılmadığını ifade ederlerken, ilçe başkanı Erdal Önder ve Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun ciddi çalışmaları sayesinde Havran’da istenilen sonucun alındığını belirttiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİ

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİHavran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi Projesi’

KIRAN KIRANA İHALE

KIRAN KIRANA İHALEBalıkesir’in Havran İlçesinde Belediyeye ait zeytin ihaleleri Belediye Başkanlık

YENİ ATANAN MÜDÜRLERE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

YENİ ATANAN MÜDÜRLERE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİHavran Belediye Başkanı  Emin Ersoy, Havran AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,

RastgeleSeçilen İçerik
Sayı-49

21 Kasım 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN